Майже два тижні мешканців 40-квартирного будинку колектори тероризують упродовж кожної ночі телефонними дзвінками.
Під "роздачу» від колекторів у нашому місті попали чимало мешканців будинку №2 по вулиці Незалежності.
Варто нагадати, що колекторами називають людей, які вимагають від боржників погашення кредитів в інтересах замовника-кредитора (частіше всього банку).Останнім часом, як повідомляють засоби масової інформації, почастішали випадки, коли колектори «займаються» не лише боржниками, які тривалий час не сплачують кредит чи навмисне ухиляються від оплати, але і добропорядними клієнтами банківських установ навіть сторонніми людьми (родичами та знайомими) особи, яка брала кредит.
У нашому випадку колектори влаштували терор не боржникам чи родичам цієї особи, яка давно вже продала квартиру, а багатьом сусідам - мешканцям будинку у якому позичальник кредиту колись проживав. До того ж без винятку і, навіть тим колишнім сусідам, хто вже понад 20 років там не проживають. Напевно банк загубив нову адресу позичальника і саме тому цей борг попав у руки колекторів.
Яка перша тривожна думка приходить до кожного з нас у випадку, коли о1-й, 3-й годині ночі, чи 4-й ранку хтось дзвонить? Звичайно, що можливо у родині якісь неприємності, чи біда трапилася. Але включивши телефон чуєте неприємну новину яку повідомляє чоловік з металевими нотками у голосі, що «ваш долг был продан кампании « Инвест… срочно свяжитесь по номеру………"
Коли мешканці будинку телефонують за цим номером то їм роз’яснюють, що вони не боржники, а поручники кредиту, тобто, особа, яка взяла на себе зобов'язання перед банком-кредитором оплатити за необхідності заборгованість позичальника. Докази про те, що ви ніколи не підписували нікому і ніякого договору поруки не сприймаються. Дзвінки продовжують лунати по декілька разів на добу, як вдень так і вночі.
Мешканці будинку намагаються заблокувати номер телефону. Але це не допомагає, їх продовжують цькувати. Кожного наступного разу дзвінок лунає з іншого, вже нового київстарівського номеру. Здається, що у розпорядженні колекторів їх сотні.
За словами одного з керівників міських банків колектори застосовують метод виснаження вашого терпіння. Тобто врешті-решт за певний проміжок часу вас «задовбують» нічними дзвінками і ви атакуєте свого сусіда боржника: поверни кредит, через тебе нам усім немає спокою. Спільний психологічний тиск сусідів є одним з впливових факторів вирішення проблеми колекторів з боржником, їх кінцевою метою.
Варто знати, що такі дії колекторів є незаконними.
Адже вони користуються правовою необізнаністю громадян та переходять у своїй діяльності дозволені законодавством межі.• Розповсюджувати неправдиву інформацію, яка порочить вашу честь та гідність.
• Дзвонити на роботу, родичам і знайомим і поширювати інформацію про те, що ви є злісним неплатником.
• Телефонувати чи приходити до додому у вечірній і нічний час.Такі дії є незаконними, навіть, якщо у вас дійсно є непогашений борг чи кредит. Ніхто ні за яких обставин не має права погрожувати людині, розповсюджувати персональну інформацію, втручатися в особисте життя.
На незаконний тиск колекторів і вимагання можна реагувати щонайменше двома шляхами:
• ігнорувати: не брати слухавку, змінити номер телефону, викидати їхні листи з вимогами та залякуваннями;
• написати заяву про злочин до поліції за статтею 189 Кримінального кодексу України – вимагання. У цьому випадку поліція зобов’язана за вашою заявою розпочати кримінальне провадження, визнати вас потерпілим і зробити все можливе для встановлення і покарання винуватців - радять юристи.Виникає закономірне зпитання: а яким чином колектори здобули конфіденційну інформацію про номери телефонів мешканців будинку. Без незаконної «тихої» допомоги працівників оператора зв’язку тут, вочевидь, не обійшлося.
Словом поліції у такому випадку при бажанні роботи вистачить.Проте, як не сумно, все ж таки константуємо: у наш теперішній час розбалансованості усіх гілок влади та державних інституцій важко добитися свого захисту та покарання за діяльність у недозволених законодавством межах. На жаль новий бізнес з «вибивання» боргів безкарно працює.
І насамкінець. Декілька містян, які проживають у згаданому будинку, вже звернулися до райвіддділку поліції про захист від своїх конституційних прав. Що ж залишається почекати, як зреагують.
У Радомишлі майже два тижні мешканців 40-квартирного будинку колектори тероризують упродовж кожної ночі телефонними дзвінками
Шрифти
- Smaller Small Medium Big Bigger
- Default Helvetica Segoe Georgia Times
- Режим читання