У Радомишлі майже два тижні мешканців 40-квартирного будинку колектори тероризують упродовж кожної ночі телефонними дзвінками

Шрифти

 Майже два тижні  мешканців 40-квартирного будинку колектори тероризують упродовж кожної ночі телефонними дзвінками.

 Під "роздачу» від колекторів у нашому місті попали  чимало мешканців будинку №2 по вулиці Незалежності.


 


Варто нагадати, що колекторами називають людей, які вимагають від боржників погашення кредитів в інтересах замовника-кредитора (частіше всього банку).

Останнім часом, як повідомляють засоби масової інформації, почастішали випадки, коли колектори «займаються» не лише боржниками, які тривалий час не сплачують кредит чи навмисне ухиляються від оплати, але і добропорядними клієнтами банківських установ навіть сторонніми людьми (родичами та знайомими) особи, яка брала кредит.

У нашому випадку колектори влаштували терор не боржникам чи родичам цієї особи, яка давно вже продала квартиру, а багатьом сусідам - мешканцям будинку у якому позичальник кредиту колись проживав. До того ж без винятку і, навіть тим колишнім сусідам, хто вже понад 20 років там не проживають. Напевно банк загубив нову адресу позичальника і саме тому цей борг попав у руки колекторів.

Яка перша тривожна думка приходить до кожного з нас у випадку, коли о1-й, 3-й годині ночі, чи 4-й ранку хтось дзвонить? Звичайно, що можливо у родині якісь неприємності, чи біда трапилася. Але включивши телефон чуєте неприємну новину яку повідомляє чоловік з металевими нотками у голосі, що «ваш долг был продан кампании « Инвест… срочно свяжитесь по номеру………"

Коли мешканці будинку телефонують за цим номером то їм роз’яснюють, що вони не боржники, а поручники кредиту, тобто, особа, яка взяла на себе зобов'язання перед банком-кредитором оплатити за необхідності заборгованість позичальника. Докази про те, що ви ніколи не підписували нікому і ніякого договору поруки не сприймаються. Дзвінки продовжують лунати по декілька разів на добу, як вдень так і вночі.

Мешканці будинку намагаються заблокувати номер телефону. Але це не допомагає, їх продовжують цькувати. Кожного наступного разу дзвінок лунає з іншого, вже нового київстарівського номеру. Здається, що у розпорядженні колекторів їх сотні.

За словами одного з керівників міських банків колектори застосовують метод виснаження вашого терпіння. Тобто врешті-решт за певний проміжок часу вас «задовбують» нічними дзвінками і ви атакуєте свого сусіда боржника: поверни кредит, через тебе нам усім немає спокою. Спільний психологічний тиск сусідів є одним з впливових факторів вирішення проблеми колекторів з боржником, їх кінцевою метою.

Варто знати, що такі дії колекторів є незаконними.
Адже вони користуються правовою необізнаністю громадян та переходять у своїй діяльності дозволені законодавством межі.

• Розповсюджувати неправдиву інформацію, яка порочить вашу честь та гідність.
• Дзвонити на роботу, родичам і знайомим і поширювати інформацію про те, що ви є злісним неплатником.
• Телефонувати чи приходити до додому у вечірній і нічний час.

 Такі дії є незаконними, навіть, якщо у вас дійсно є непогашений борг чи кредит. Ніхто ні за яких обставин не має права погрожувати людині, розповсюджувати персональну інформацію, втручатися в особисте життя.

На незаконний тиск колекторів і вимагання можна  реагувати щонайменше двома шляхами:
• ігнорувати: не брати слухавку, змінити номер телефону, викидати їхні листи з вимогами та залякуваннями;
• написати заяву про злочин до поліції за статтею 189 Кримінального кодексу України – вимагання. У цьому випадку поліція зобов’язана за вашою заявою розпочати кримінальне провадження, визнати вас потерпілим і зробити все можливе для встановлення і покарання винуватців  - радять юристи.

Виникає закономірне зпитання: а яким чином колектори здобули конфіденційну інформацію про номери телефонів мешканців будинку. Без незаконної «тихої» допомоги працівників оператора зв’язку тут, вочевидь, не обійшлося.
Словом поліції у такому випадку при бажанні  роботи вистачить.

Проте, як не сумно, все ж таки константуємо: у наш теперішній час розбалансованості усіх гілок влади та державних інституцій важко добитися свого захисту та покарання за діяльність у недозволених законодавством межах. На жаль новий бізнес з «вибивання» боргів безкарно працює.

І насамкінець. Декілька містян, які проживають у згаданому будинку, вже звернулися до райвіддділку поліції про захист від своїх конституційних прав. Що ж залишається почекати, як зреагують.