Радомишль: Ожеледь – не тітка. Чи будуть цієї зими посипані тротуари і дороги?

Шрифти

Не секрет, що минулорічна тепла зима розслабила нас усіх. Утім перша цьогорічна мінусова температура на минулому тижні, що подарувала сковзанки на дорогах та тротуарах на теренах Радомишльщини була тестом для міських комунальників та підприємств, які ослуговують державні дороги на предмет їх готовності до боротьби з ожеледицею.

 

Про підсумки минулого тижня та подальші способи, організаційні та технічні заходи щодо поліпшення обслуговування та експлуатації не тільки тих доріг і тротуарів, які перебувають у власності Радомишльської територіальної громади, а й державних детально вів мову на сьогоднішній, 16.12.2020р, вранішній нараді міський голова Володимир Тетерський.

0 02 05 8ed3784c559f2cff63511f3bad18b8798d798f2378f794939b04c72f725dd68f 6e510a6e

Відразу потрібно зауважити, що пересічний мешканець Радомишльщини має знати хто відповідає за обслуговування доріг.
На теренах громади є дороги загального користування державного значення. Наприклад, дорога Т-16: Малин- Кочерів, протяжністю 49, 6 км.

Є також і дороги загального користування місцевого значення, протяжність яких у районі складає 260,1 км.
Наприклад дорога: 061801: Радомишль-Травневе через Кичкирі –Глиницю -16.6км, 061839 :Радомишль-Чайківка через Борщів -14 км, Радомишль - історико-культурний комплекс «Замок «Радомисль» - 3.1 км.

То ж укупі ці  обидві гілки доріг: державного та місцевого значення повинна обслуговувати за кошти державного бюджету ( наголосимо не міського, а державного) служба автомобільних доріг у Житомирській області.

Утім, як проінформував запрошений на нараду голова Радомишльської райдержадміністрації Віктор Пулковський, у приватного підприємства ( вочевидь, він мав на увазі ПП «Автомагістраль»), яке у поточному році  виграло обласні торги на послуги по обслуговуванню цих доріг, не вистачає ні часу, ні  технічних сил.

Саме тому мешканці району та Радомишльської ОТГ бачили та відчули на собі ковзанку по якій рухалися автобуси, маршрутки, у тім числі й з учнями з сіл, що входять до складу ОТГ,  у напрямку до міських шкіл.

Зауважимо, що місцева влада попадає у зачароване коло з якого вийти не так то просто.
На перший погляд, можна силами міських комунальників організувати посипку вулиці Великої Житомирської, Але не забуваймо, що ця трьохкілометрова вулиця у переліку доріг державного місцевого значення, визначеного Кабміном, і відноситься до парафії обласної служби автодоріг.

То ж, цілком слушно зауважив, присутній на нараді секретар міськради Олександр Потієнко, будь-які витрати  на обслуговуваня  цих доріг контролюючими органами будуть розцінені, як нецільове використання коштів з міського бюджету.

Як бачимо, у такому разі заради загального блага і під кримінальну відповідальність хтось з посадовців самоврядного органу чи міської комунальної служби може втрапити.
Виходить, що єдиний шлях - потрібно шукати механізм примусу службу автомобільних доріг області до виконання своїх прямих обов’язків – утримувати дороги в належному стані.

На нараді прозвучали дієві пропозиції, які мер Володимир Тетерський взяв до уваги. Серед них рекомендації райдержадміністрації повідомити керівництво облдержадміністрації про недоліки в обслуговуванні зазначених доріг державного значення на Радомишльщині.

Прийнято також рішення про підготовку відповідних депутатських запитів депутатами міської та обласної ради до керівників області, обласної ради та дорожніх служб.

У процесі наради ВолодимирТетерський вкотре заслухав інформацію керівництва міського комунального підприємства з благоустрою громади про готовність до зими, наявність матеріальних та технічних ресурсів, дав доручення щодо невідкладного обладнання додаткових технічних засобів для посипки вулиць та тротуарів.

Насамкінець варто ще раз нагадати не тільки містянам, а й усім мешканцям ОТГ, що боротьба з ожеледицею – справа спільна.
Згідно правил благоустрою, затверджених міськрадою, очистити тротуар, прилеглу територію до магазину, кафе, кіоску, чи приватної садиби – обов’язок кожного їх власника. А державної чи комунальної установи, закладу- їх керівника.

У разі виникнення подібних ожеледиць, як на минулому тижні, як кажуть, особистий гаманець не схудне у разі, коли мешканець багатоквартирного будинку придбає та витратить пачку- дві дешевої солі вартістю від 10 грн на посипку тротуару біля свого під’їзду.

Не забуваймо : Радомишль - наш дім.

світлина Оксани ЛИСАК