У Радомишлі на 75-році життя помер Володимир Науменко

Шрифти

У Радомишлі на 75-році життя помер  Володимир Науменко.  Громадський діяч, історик, пошуковець, реставратор

 

наумНародився Володимир Науменко 10.08.1946р. на Радомишльщині у с.Філонівка. 
Трудову діяльність розпочав рано - вже у 15 років працював помічником сільського кіномеханіка.
Упродовж 10 років - 1979-1989рр трудився на судах Балтійського флоту) та директором районної кіномережі.

Згодом, тривалий час, до виходу на заслужену пенсію, працював у міському комунальному господарстві на різних посадах.
За свою професійність, трудолюбство був призначений директором новоствореного міською радою муніципального ритуального підприємства «Пам'ять».

Саме на цій посаді проявилися його організаторські здібності. У той період, кероване ним тогочасне підприємство, надавало комунальні ритуальні послуги містянам та мешканцям району в обсязі національно-місцевих звичаїв та обрядів, завжди оперативно реагувало на запити городян.

Одночасно Володимир Олексійович, працюючи директором та представляючи інтереси міської ради, віддавав багато особистого часу громадській роботі, а саме: плідній пошуковій роботі - встановленню місць захоронення та ідентифікації воїнів, які полягли в боях на Радомишльщині під час другої світової війни, збором артефактів за власні кошти для міського краєзнавчого музею.

Особливою увагу у цей період В.Науменко приділяв оновленню, реставрації історичних пам’яток на теренах Радомишльського району.

Завдяки його умілій роботі по залученню чисельної когорти місцевих спонсорів було виготовлено та встановлено пам’ятний гранітний знак на місці Радомишльської палеолітичної стоянки на північній околиці міста, яка засвідчує досить раннє заселення людьми регіону Києво-Житомирського Полісся, пам’ятники жертвам Голодомору та Воїнам інтернаціоналістам на міському Меморіалі Слави та ряду інших пам’ятних споруд.

В. Науменко твердо відстоював свою позицію про необхідність функціонування комунально- ритуального підприємства «Пам'ять» заради інтересів городян.
Утім після його закриття не полишив роботи у галузі історико-культурної спадщини.

З 2009р до останнього часу працював на посаді - фахівця з охорони культурної спадщини.

В.Науменко залишив помітний слід у встановленні культурної спадщини, історії Радомишльщини, відновленні, реставрації, та встановленні пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіальних дошок у місті та районі.