У Радомишльських школах співати гімн не будуть. Хто з депутатів і як голосував на сесії міськради

Шрифти

Як відомо Київрада підтримала проєкт рішення про обов’язкове виконання гімну України у кожній школі з метою патріотичного виховання дітей. Автори такої ідеї – депутати «свободівці». Зазначену ідею хотіла втілити в життя й депутатка радомишльської міськради Марія Матюшенко, підготувавши відповідний проєкт рішення. Але...


З приводу зазначеного проєкту деякі депутати були категорично проти, обґрунтовуючи свою думку тим, що самоврядний орган не має таких законодавчих повноважень.

Пояснення щодо того, що міськрада лише рекомендує закладам освіти ОТГ щоденно виконувати Гімн, але жодним чином не зобов’язує цього робити - ця група не сприймала.

Своєї мети вони цього разу досягли. Частина депутатів, не зрозумівши суті та правових рекомендаційних позицій ради, а інша, на жаль, свідомо не проголосували за зазначений проєкт.

0 02 05 d181721a5d8d6af7039afea09241b324bfdbea77a09b88eb619d83b6827390fd full

Отже деяким депутатам, які вважають, що щоденне виконання гімну знецінить в очах дітей один з державних символів, а по-друге, через те, що дітей, по суті, заставлятимуть це робити, це не сприятиме патріотизму, а провокуватиме відразу можна порекомендувати: послухати тотальний російський шансон у радомишльських маршрутках та російську попсу, яка лунає з динаміків мобільних телефонів нашої молоді. До російського продукту відрази поки не спостерігається.

Ось сюди б спрямувати зусилля деяких депутатів.

Частина людей тим часом вважають рішення щодо ранкового виконання гімну у школах недоречним на тлі спалаху коронавірусної інфекції та ризику заразитися.

Втім, є й такі користувачі, які висловлюють захоплення ініцітивою київських депутатів: «Дякую! Зараз майже ніхто з дітей не знає нашого гімну, не мають поваги до країни. Це дуже потрібне і вчасне рішення!».

 Ось що каже мовна активістка, дитяча письменниця Лариса Ніцой. «Давайте згадаємо Радянський Союз. Ми можемо критикувати цю країну, і є за що, але саме патріотичне виховання було у ній на дуже високому рівні. З проголошенням незалежності України таке виховання ми, на жаль, переплутали із пропагандою і скасували. Я вважаю, що нічого страшного не станеться, якщо усі дітки звикнуть починати ранок зі славлення України. Це як молитва. Не хочуть молитву – хай співають гімн», – зазначила Ніцой у коментарі «Главкому».

 Нагадаємо, що виконання гімну школярами перед початком занять практикується у різних країнах світу. 

Зазначимо, що аналогічні рішення вже  підтримали та прийняли багато  рад  міст України.