• Радомишльські пригоди: поки поліція складала протокол на водія, його автівкою в’їхали в пень

Шрифти

У Радомишлі, доки правоохоронці доставляли водія ВАЗівки до відділення поліції для складання протоколу, п’яний пасажир скористався його автівкою, потрапив у ДТП та втік з місця вчинення.

WhatsApp Image 2020 02 19 at 16.35.41 1 Розпочато досудове розслідування.
Уночі 19 лютого на одній із вулиць м. Радомишля патрульні поліцейські групи реагування місцевого відділення зупинили автомобіль ВАЗ 2107 за порушення Правил дорожнього руху. В автівці їхали місцеві жителі. Під час спілкування з водієм поліцейські помітили у нього зовнішні ознаки сп’яніння, однак від застосування алкотестера, як і від медичного освідування, керманич відмовився.
Для подальшого складання адміністративного протоколу за відмову від проходження відповідного огляду (ст. 130 КУпАП) правоохоронці разом із 32-річним водієм вирушили до відділення поліції. ВАЗівку той залишив під наглядом свого товариша, як з’ясувалось згодом, із ключем у замку запалення. Однак, повернувшись за деякий час, ані автівки, ані знайомого чоловік не застав і звернувся до поліції.
– Наші працівники вже за кілька хвилин виявили автомобіль за квартал від місця його паркування. ВАЗівка була механічно пошкоджена, бо новий її водій, вочевидь, не впорався з кермуванням, виїхав за межі проїзної частини та в’їхав у пень. Після того керманич залишив місце пригоди, - повідомляє ГУНП в Житомирській області.

КОМЕНТАР: на жаль  наше суспільство, як і   правоохоронці, у таких випадках реагують однобоко. Все списується на факт ДТП,нетверезого правопорушника та  на цьому ставиться  крапка.

Нині у Радомишлі у  пні, яких рясніє на теренах міста немала кількість, може в'їхати й тверезий водій,   чи травмуватися у темну пору доби пішохід.

Пеньковий пейзаж на міських вулицях-звична картина. Це наслідок роботи теперішнього керівництва міського комунального підприємства з благоустрою міста,  яке  після зрізки аварійних дерев за рахунок міського бюджету,  традиційно залишає пні, висотою до метра, на обочинах дороги.  Зрізка дерева - це лише півсправи. Друга і обов'язкова чатина складової цієї роботи - корчування пня. Вся складність її завершення  лежить у трудоємкості викорчовування пня. Адже механічним способом  (екскаватором) виконати таку роботу, часто-густо, неможливо, бо під землею лежать кабельні лінії зв'язку та електропостачання, водогінні та каналізаційні мережі. Тому  доведеться працювати  вручну. Саме тому, справно отримавши з міської казни гроші за не докінця завершену роботу, комунальники  хитро залишають пні комусь. Але кому? Мабуть очікують, що їх колеги   з сусідніх міст приберуть їх "косяки"?  Чи можливо поліцейські, у рамках наданої їм законами компетенції, підстьобнуть, обклавши  протоколами та штрафами відповідальних посадовців підприємства, на балансі якого перебувають міські дороги,  за неналежне утримання  їх обочин?