Як у Радомишлі будуть зносити тимчасові споруди, встановлені самовільно для підприємницької діяльності

Шрифти

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 26.11.2019 № 429 затверджений «Порядок звільнення території Радомишльської міської ради від самовільно встановлених тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності».

Фактично даним документом самоврядний орган узаконив початок наведення ладу з малими архітектурними формами (МАФами), встановленими з порушенням діючих державних нормативних актів.


Механізм досить складний. Але чи варто ризикувати підприємцю можна судити, ознайомившись із окремими положеннями прийнятого рішення виконкому нижче. Забігаючи наперед зазначимо, що центральна частина Радомишля густо заселена (МАФами) у власників яких є проблеми з правовстановлюючими документами на землекористування.

Згідно рішення виконкому самовільно встановленою тимчасовою спорудою-далі (ТС), вважається у наступних випадках:
- розміщення ТС за відсутності паспорту прив’язки;
- розміщення ТС за відсутності документів на землекористування;
- в інших випадках, передбачених законодавством.

Комплекс робіт щодо звільнення території Радомишльської міської ради від самовільно встановлених ТС включає наступні заходи:
- обстеження комісією з питань звільнення території Радомишльської міської ради від самовільно встановлених ТС (далі – Комісія), із складанням відповідного акту;
- підготовка проекту рішення виконавчого комітету від самовільно встановлених ТС;
- відокремлення ТС від місця її розташування;
- складання акту Комісії під час проведення робіт з відокремлення
ТС від місця її розташування.

У разі отримання інформації з будь-яких джерел щодо самовільно встановленої ТС, Комісією проводиться обстеження ТС та земельної ділянки, на якій вона розташована, із складанням відповідного акту.
До акту Комісії долучаються акти обстеження, складені в межах наданих повноважень відділом містобудування.
На підставі акту Комісії та актів обстежень відділу містобудування та за наявності підстав, передбачених пунктом Порядку, відділом містобудування, на найближче засідання виконавчого комітету міської ради готується проєкт рішення виконавчого комітету міської ради про звільнення території від самовільно встановлених ТС (далі – Рішення).\\

Проєкт Рішення підлягає опублікуванню на офіційному веб-сайті міської ради і є підставою для подальшого проведення заходів, передбачених Порядком.

В Рішенні повинно бути зазначено місце розташування ТС, відомості про власників ТС (якщо вони відомі), з визначенням для власників строку добровільного виконання Рішення, який становить десять календарних днів з дня офіційного оприлюднення Рішення на офіційному веб-сайті міської ради, та вимогою про приведення місця розташування ТС в належний стан з відновленням його благоустрою.
Копія рішення протягом п’яти робочих днів з моменту його оприлюднення надсилається відділом містобудування власнику ТС (якщо вони відомі) листом та розміщується на офіційному сайті міської ради, а також безпосередньо на ТС, яка підлягає відокремленню, із фотофіксацією.

У разі невиконання власником ТС Рішення та не приведення місця розміщення ТС у належний стан з відновленням благоустрою протягом строку, зазначеного у рішенні, або у разі не встановлення власника ТС, комунальним підприємством «Благоустрій міста» проводяться роботи з відокремлення ТС від місця її розташування.

Після відокремлення ТС від місця її розташування, вона транспортується і передається на тимчасове зберігання комунальному підприємству, визначеному в Рішенні, а місце її розташування приводиться у належний стан з відновленням благоустрою.

Протягом десяти робочих днів після виконання заходів, відділ містобудування, надсилає власнику ТС (якщо він відомий) листом відповідне повідомлення із зазначенням місця її тимчасового зберігання, суму коштів, яка підлягає відшкодуванню. Відділом містобудування встановлюється розмір плати, який відшкодовується власниками самовільно встановлених ТС за:
1) відокремлення ТС від місця її розташування, завантаження, транспортування до місця зберігання ТС;
2) зберігання;
3) відключення від інженерних мереж;
4) відновлення благоустрою на місці розміщення ТС.

У разі, якщо протягом шести місяців з дати виконання робіт щодо звільнення території від самовільно встановленої ТС від її власника не надійде заява про повернення йому ТС із підтверджуючими правовстановлюючими документами на неї та власник не відшкодує витрат, такі дії будуть свідчити про відсутність права власності на ТС. Визнання ТС, демонтованих в установленому порядку, безхазяйною річчю здійснюється із застосуванням норм Цивільного кодексу України та відповідно до Положення про взяття на облік та передачу в комунальну власність безхазяйного майна та відумерлої спадщини на території Радомишльської міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 25.02.2016 № 64». До складу комісії входять:

• Романенко Олег Миколайович - начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва Радомишльської міської – голова Комісії;
• Красновський Олександр Олександрович - інспектор з благоустрою території – секретар Комісії;
• Іщенко Володимир Вікторович – головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва Радомишльської міської – член Комісії;
• Старовойт Сергій Васильович – начальник юридичного відділу Радомишльської міської ради – член Комісії;
• Представник правоохоронних органів (за згодою) – член Комісії.

Зазначимо, що зазначене Положення про Комісію та її склад  підлягає затвердженню рішенням міської ради.