"План Медведчука" реалізується

Шрифти

"План Медведчука" реалізується

2d3c0dc93f19353333cd2199ddad3d125de60bf5 c3f7b79b8ac4a2758fc090cb847f359dВІТАЛІЙ ПОРТНІКОВ
13.07.2019, 17:46 118
Після появи ініціативи щодо проведення скандального телемосту з російськими пропагандистами я писав, що цей намір - не епізод, а частина великого політичного плану Кремля і тих, хто підтримує російське керівництво в нашій країні
Цей план можна було б назвати передвиборчим, але насправді самі вибори — і президентські, і парламентські — теж частина плану. Плану щодо поступового посилення російського політичного та інформаційного впливу на нашу країну, зміцнення позицій тих, хто хотів би повернути Україну у 2013 рік.

 

Як бачимо, події продовжують розвиватися. Телеміст не відбувся, але реакція громадськості зовсім не налякала його ініціаторів. Навпаки, Юрій Бойко, Віктор Медведчук, Вадим Рабинович і Тарас Козак вирушили до російської столиці і були прийняті там прем'єр-міністром Дмитром Медведєвим. Тим самим Медведєвим, який 2004 року очолював кремлівський передвиборний штаб Віктора Януковича — так що не перший день відповідає перед Путіним за поневолення України.

Тепер кадри цієї зустрічі на найвищому рівні транслюються телеканалами, які фактично належать Медведчуку. Можуть запитати — навіщо? Чому вони так впевнені в собі, чому вони нічого не бояться?

А чого їм боятися? Держава послабшала. Головний запит суспільства — не на боротьбу з колаборацією, а на боротьбу з корупцією і на зниження тарифів. Тих, хто хотів би боротися з колаборацією, переконали, що політики, які прийшли до влади після Майдану — всі «мародери», так що спочатку потрібно перемогти мародерів, а вже потім — зрадників. З новим президентом лідери «Опозиційної платформи» фактично ділять той самий електорат — так що вони можуть бути впевнені, що напередодні парламентських виборів Володимир Зеленський не робитиме різких кроків, щоб не злякати тих своїх виборців, хто вірить у можливість «просто домовитися» з Москвою.

Але вони не просто хочуть отримати якомога більше голосів на виборах. Їхнє головне завдання — побудувати паралельну державу, яке буде набагато більш сильною і авторитетною за формальну владу. Вони і так вже контролюють цілу низку державних і громадських інституцій. У їхньому розпорядженні — букет судів і набір телеканалів. Можливості місцевого самоврядування в східних і південно-східних областях нашої країни. Вони знаходяться в хороших відносинах з олігархами, багато хто з яких мріє про відновлення своїх російських прибутків. І — що є найбільш важливим — у них є підтримка людей. Тих наших співгромадян, які хочуть, щоб Україна швидше стала частиною «русского мира». Тих наших співгромадян, які проголосують за «Опозиційну платформу» і за «Опозиційний блок». І яких зустріч з Дмитром Медведєвим не дратує, а надихає — адже це колишній президент самої Росії! Майже сам Путін!

І є ще одна важлива обставина, яка полегшує їхнє завдання — байдужість мільйонів людей, які просто хочуть, щоб закінчилося «ось це все» і вірять, що закінчення війни залежить від бажань українського президента, а не від волі Путіна.

В таких умовах побудувати «свою Україну» — а якщо бути точним, свою Малоросію — їм буде набагато легше, ніж ще кілька місяців тому. План такого будівництва є, він давно затверджений і здійснюється. Вони діють, не шкодують грошей, пропагандистських ресурсів, особистих зусиль. Відступати їм нікуди. За ними — Москва.

А ми, як завжди, реагуємо. Обурюємося, засмучуємося, переживаємо. Дивуємося безпорадності влади, яку самі ж українці і обрали. У нас немає навіть плану дій у відповідь — не те щоб плану наступу і демонтажу «паралельної України». Ми все ще сподіваємося, що нам допоможе Трамп, якщо Макрон не хоче.

З таким ставленням до себе і своєї країни план Медведчука здійсниться і всі ми опинимося в його Україні — прошу пробачення, у Малоросії.

Джерело