Петро Лантух, наш земляк з Радомишльщини, серед відомих персоналій у першому виданні «Українського фольклористичної енциклопедії»

Шрифти

Нещодавно побачив світ  перший  том «Української  фольклористичної енциклопедії», виданий до 100-річчя Національної академії  наук України  коштом професора Миколи Дмитренка.

 

 Приємно бачити на її сторінках серед постатей визначних людей України, збирачів, талановитих носіїв, виконавців українського фольклору і нашого земляка з села Потієвка, Радомишльського району Петра Лантуха.

«Петро Володимирович-скульптор - реставратор, фотохудожник, педагог, краєзнавець, громадський діяч. Автор пам’ятників Т.Шевченку у Гайсині, видатній народній співачці Явдосі Зуїсі в с.Кушинцях Гайсинського району, меморіальних дошок Володимиру Висоцькому в м.Гайсині, народознавцеві Всеволоду  Скуратівському, скульптурних в’їздів до багатьох населених  пунктів, пам’ятників та комплексів Другий світ, «Борцям за волю України» в  м.Радомишлі» - зазначає видання.

Варто зазначити, що про  всеукраїнське визнання Петра Лантуха, його творчі доробки мало хто знає на Радомишльщині, у селі Потіївка, де він мешкає.

 В житті він скромна, як усі пересічні, людина.  Його постать  також поки-що  відсутня у районному краєзнавчому музеї  у  галерейній лінійці ( у якій, між іншим, не кожен з присутніх  там  зможе розмістити  під своїм фотопортретом  «заслуженого» послужний список зроблених ним добрих  справ на Радомишльщині, чи поза її межами.  Районному відділу культури таки варт було б відпрацювати критерії за умови яких  наші земляки удостоюються такої публічної честі та знати їх, як кажуть, в обличчя.

IMG 20181210 165443