Понеділок, липня 16, 2018
   
Text Size

На Житомирщині рідні намагаються з’ясувати правду про смерть військовослужбовця 26-ї бригади

У неділю, 1 липня, в зоні ООС, де виконує бойове завдання 26 артилерійська бригада, сталася надзвичайна подія. Близько шостої години ранку на бойовому посту знайдено тіло солдата, який зазнав смертельного вогнепального поранення. Це військовослужбовець з міста Бердичева – 27-річний Олександр Присяжний.

За версією слідства, загиблий скоїв самогубство, однак його рідні стверджують: хлопця вбили і тепер намагаються приховати правду.

«Мати померлого військового Наталія Володимирівна Плюхіна, яка не вірить, що їх син міг скоїти суїцид. За її словами, Олександр був сильною людиною, не боявся труднощів та не мав причин для того, щоб накласти на себе руки. Зараз її намагаються переконати, що син напередодні посварився з дружиною, саме тому й застрелився. Однак він не залишив ніякої передсмертної записки, нічого такого, щоб вказувало на те, що він добровільно позбавив себе життя», - йдеться на сайті.

«У загибелі мого сина дуже багато нез’ясованих обставин. Нам сказали, що він отримав кульове поранення на посту. При ньому був лише автомат АК-74. Це зброя з довгою базовою вогневою точкою. Він був «короткорукий» і ніяк рукою не міг дістати пусковий гачок, щоб себе застрелити. Те, що вони намагаються довести, що він посварився з дружиною і в нього були якісь суіцидальні наміри – неправда. Він хотів цього розлучення і прагнув його. Це була його ініціатива. Ті, хто з ним зараз служать, попросили передати через інших людей, що приїдуть у відпустку чи на передислокацію та розкажуть, що ж там було. Я не хочу, щоб з мого сина зробили самогубцю», – каже Наталія.

Вона додає, що це вже другий шлюб сина, від першої дружини у нього є маленька дитина, і те розлучення він переживав набагато важче. З нинішньою дружиною Олександр прожив лише дев’ять місяців, спільних дітей у них не було, майнових конфліктів теж. Останній раз Наталія говорила з сином 30 червня, і у нього був нормальний, бадьорий голос. Він не був пригнічений чи засмучений. Навпаки – радів життю, будував плани на майбутнє. Зараз жінка намагається знайти бодай якусь інформацію, щоб дізнатися більше про те, що ж сталося. Але каже, що з нею ніхто не хоче розмовляти на цю тему, всі її уникають.

«У мене немає надії на справедливість. Адже тут навіть ніяка незалежна експертиза не допоможе: ніхто не дасть його автомат, не дадуть кулі, не дадуть бронежилета, який вже, мабуть, давно поміняли та викинули. Я просто хочу, щоб ім’я моєї дитини залишилося чистим. Він не заслуговує того, що з ним зараз роблять. Поки що керівництво військової частини погодилося допомогти в похованні, та діяти уже буду після того, як його привезуть. А я навіть поховати його по-християнськи не можу, бо написали, що він – самогубця. За що йому таке?», – плаче засмучена мати.

джерело: Житомир.info

Погода

Погода в Радомишлі » Україна

Підписатись

Введіть ваш email:

Авторизація

Реклама

У РАДОМИШЛІ ВІДБУЛИСЯ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ З ПИТАНЬ ОБ’ЇЗДУ ПРИ РЕМОНТІ МОСТА ЧЕРЕЗ ТЕТЕРІВ

 

Участю громадян у громадських слуханнях на соціальні теми місцевого значення, як лакмусовим папірцем можна перевіряти наявність сформованості громадянського суспільства.

Сьогоднішні обговорення питань об’їзної дороги, у зв’язку з ремонтом аварійного залізобетонного моста через Тетерів, у Радомишлі вкотре підтвердили, що більшості мешканців тутешньої громади байдуже щодо будь-яких міських проблем, чи питань, які зачіпають інтереси їх земляків.

На обговорення, які пройшли у Радомишльській міськраді сьогодні,13 липня, прийшло всього шість містян.

Таку пасивність та байдужість варто було очікувати. Адже у Радомишлі на сьогодні громадські організації існують тільки на папері. Давно вже не видно на горизонті їх лідерів, які мали б займати активну громадянську позицію. Не краща справа й на партійному поприщі у наявних десятках партійних організацій Радомишльщини. У буденні місяці і роки між черговими  виборами тут впадають у сплячку. Лише під час виборів, як гриби після теплого дощу, появляються їх лідери та починають озвучувати помилки будь-якої влади і ставати на захист інтересів громад. Таких недаремно називають «заробітчанами». Бо на виборах значна їх частина поповнює особистий бюджет.

На сьогоднішньому зібранні не було жодного очільника партій. Не густо було й з обранцями громади-депутатами міської ради. На слухання з 26-ти прийшли всього три депутати – Таїсія Всильчук, Олександр Куцько та Володимир Капранчук.

Проте повернемося до розвитку подій на зібранні. На запитання учасників  відповідали міський голова Володимир Тетерський та його перший заступник Олег Соблевський.

Представники двох вулиць мікрорайону Рудня - Самоплавського та Шкідченка емоційно та наполегливо відстоювали свої інтереси. Їх по-людськи можна зрозуміти. Адже саме під вікнами їх осель, в об’їзд мосту,  хлине весь великовантажний транспорт. Проте на цілком їх об’єктивні побоювання, що окремі будинки, вік яких за сотню років,  від інтенсивного навантаження та вібрації можуть отримати деформативні пошкодження, голова громади Володимир Тетерський запевнив, що у бюджеті громади для відшкодування ризиків будуть закладені резервні кошти.

Щодо пропозицій шукати інші варіанти об’їзду, наприклад, навпростець через луг у напрямку колишнього машзаводу, поруч з автомийкою, то всі добре розуміли, що такий варіант веде у нікуди. Навіть, якщо міська громада і відшукає кошти на таке будівництво, то ми втратимо час на проектування об’їзду, а потім місяці на проведення тендеру і ввійдемо в зиму. У результаті будівельники у цьому році не освоять державних коштів. А на наступний рік Радомишль їх вже не побачить у строчці державного бюджету. Адже в області 28 аварійних мостів, на які на відміну від радомишльського, держава на ремонт не дала ні копійки.

Депутат обласної ради Микола Григорович з огляду на такий поворот дискусії запропонував грамотний варіант, але на майбутнє. Усім разом – громаді, депутатам, владі вже нині потрібно працювати на питанням вибору місця та будівництва об’їзної дороги, яка б розвантажила центральну частину міста, його дороги від великовантажного транспорту. Він запевнив, що з приводу цього питання особисто побуває на прийомі у голови облради та підготує депутатське звернення на сесію.

Варто зазначити, що представник фірми-підрядника з Вінниці, яка виграла тендер-ТОВ «Альманах-2000» професійно надав роз’яснення противникам об’їзної дороги та ініціаторам реверсного руху по мосту під час ремонту. Він умотивовував, що діючий семиметрової ширини та 200-метрової довжини міст незмога розділити на дві полоси. Тобто, у першій проводити ремонт, а по другій одночасно пропускати транспорт по черзі в обох напрямках та запевнив, що навіть без підрахунків реверс приведе до колапсу. По-перше, будівельники не зможуть працювати в обмеженому просторі, по-друге, утворяться 5-кілометрові автомобільні «пробки. Місто заповниться транспортом у величезних чергах та чадом газів.

На запитання Радомишль-інфо представник підрядної фірми пояснив, що об’їзний міст буде складатися з п’яти пар, укладених одна за одною 6-метрових залізобетонних труб діаметром 1200мм, які утворять ширину споруди в 12 метрів.

На погляд проектувальників такої конструкції буде досить для пропуску річкової води.

Отже у ході такого формату зустрічі кожен мав змогу висловити свої думки та позицію щодо організації руху транспорту при ремонті моста. Міська влада пообіцяла врахувати всі зауваження та окремі можливі ризику. Попри все під кінець поточного року, як обіцяють будівельники, ремонт буде завершено.

Читай в тему: У РАДОМИШЛІ ПРОЙДУТЬ ГРОМАДСЬКІ ОБГОВОРЕННЯ ПОБУДОВИ ОБ’ЇЗНОЇ ДОРОГИ

 

© 2010-2015 "radomyshl.info"


Передрук матеріалів тільки з письмового дозволу адміністрації сайту на http://radomyshl.info/

Правила | Про нас | Реклама на сайті

Ви не маєте права копіювати, відтворювати, перевидавати, завантажувати, публікувати, транслювати, передавати, надавати в суспільне користування або іншим чином використоувати зміст сайту radomyshl.info. Використання змісту сайту radomyshl.info можливе лише попередньої письмової згоди з radomyshl.info.

Керівник проекту : Олексанр Сергійович
Головний редактор : Віктор Генадійович
E-mail сайту : radomyshl-city@ukr.net
Webmaster : admin@radomyshl.info

Слідкуйте за нами :