Інструменти
Шрифти

Мешканці житлового масиву по вулиці Незалежності, у п'ятиповерхівках якого  нараховується 320 квартир, вже звикли до руїн занехаяної прилеглої території та занедбаного приміщення колишнього кафе.

Упродовж 10 років його власник не тільки не використовує об'єкт, а й не веде ніякого догляду за ним. Тому й архітектурний та санітарний вигляд жахливий. Посеред чудового житлового масиву та перед вікнами 40 сімей мешканців будинку №4 - руїни та бур'яни.

Десь у 2005 році міськрада включила приміщення в перелік приватизації. Згодом провела конкурс на його відчуження.

Серед учасників конкурсу були його тодішній орендар О.Лубянський, підприємці В.Литвиненко, О.Ткачук. Переможцем, а відповідно і власником приміщення, комісія визнала В.Литвиненка, який запропонував найбільшу ціну за приміщення.

Відразу після початку діяльності тодішнього мера А.Пироженка його зять - колишній орендар приміщення, подав позов до господарського суду про визнання результату конкурсу недійсним. Зазначимо, що на той час власником приміщення вже стали спадкоємці В.Литвиненка.

Розпочалася судова тяганина та змагання адвокатів, у яких представник міськради був заради "галочки", що тяглася тривалий період. Звісно, що в міськвиконкомі на той час, як і буває в таких випадках, «загубилися» архівні документи, протоколи конкурсу,тощо. Керівництво міськради підтримувало позиції позивача не тільки морально, а й всіма "потрібними" довідками до суду.

Словом суд скасував результати конкурсу. Проте далі не пішов. Право власності на приміщення не скасував.

Отже і відповідати за об'єкт та приведення його в належний стан нині є кому.

І насамкінець. Дивує таки байдужість громадськості. І не тільки пасивність мешканців будинку №6, у якому знаходиться приміщення,  а й будинку №4, перед вікнами якого такий беспорядок. І головне, усього житлового масиву до стану території, де вони проживають і проводять більшу частину свого життя.

Вже давним - давно можна було б достукатися до міської влади, яка має вагомі важелі впливу на господаря приміщення, якщо не письмовим зверненням, то хоч би телефонним дзвінком. Проте всі хочуть жити, щоб було «як у людей», а діють ментально з позиції - «моя хата з краю».

Популярні новини міста