Субота, серпня 18, 2018
   
Text Size

У РАДОМИШЛІ СКОРОЧУЮТЬ КІЛЬКІСТЬ БІБЛІОТЕК ТА ЇХ ПРАЦІВНИКІВ

23.04.2018р

Володимир Капранчук, депутат міської ради, журналіст.

Для Радомишльської  бібліотечної  мережі настали нелегкі часи. У рамках оптимізації бібліотечної системи під скорочення попадають 9,5 штатних одиниць працівників бібліотек – майже дві третини їх особового складу.

Це станеться у результаті  реформування, тобто запланованого злиття міських бібліотек у зв’язку зі створенням нового, на думку авторів, сучасного закладу - Публічної бібліотеки - медіатеки, зазначається у рішенні міської ради №222 від 12.04.2018р, яке оприлюднене на офіційному сайті Радомишльської міськради radmr.gov.ua 18.04.2018р.

Прийняття рішення про реформування бібліотечної мережі далося нелегко і, як очікувалося, викликало гострі дискусії  на минулій сесії міської ради.

З приводу оптимізації бібліотечної системи, яка призведе до скорочення штатних одиниць працівників, у багатьох депутатів були власні думки. Дехто з обранців об'єднаної  громади взагалі був проти такого рішення, вони вказували, що запропонована оптимізація не в повній мірі відповідає урядовій Постанові №510 від 30.05.1997р «Про мінімальні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні».

То ж автору проекту рішення  ради Ірині Жарук - начальнику відділу культури Радомишльської міськради, перебуваючи на трибуні, прийшлося обґрунтовувати та відстоювати свої пропозиції.

Депутатам довелося вислухати також і думку делегації небайдужих представників громадськості міста, які були присутні на сесії і вимагали зберегти для людей старшого віку міську бібліотеку по вулиці Малій Житомирській №12, якою користується багато містян з околишніх багатоквартирних житлових масивів вулиць Незалежності, Воїнів Інтернаціоналістів, Толбухіна, тощо.

За словами тримавшого слово пенсіонера Анатолія Лисюка саме цій категорії читачів буде важко долати чималу відстань від місць проживання до новоутвореного закладу, який планують відкрити у центрі міста у приміщенні колишнього кінотеатру.

Знехтувати суспільним міркуванням було б вкрай не розумним кроком. Позаяк потрібно вже готуватися до наступних виборів, бо ж не така вже й велика календарна дистанція після президентських до виборчих перегонів у місцевих об’єднаних громадах. А як відомо саме люди старшого віку дисципліновано приходять на виборчі дільниці під час виборів і часто-густо їх голос може бути вирішальним.

Сесійну напругу довелося знімати самому міському голові Володимиру Тетерському. Він вніс компромісну поправку у проект рішення сесії щоб утворити на базі міської бібліотеки філію.

Саме завдяки такій поправці та поступкам, які задовольнила представників громади та частину депутатів, рішення сесії було проголосоване більшістю складу ради.

І насамкінець. Проте, як не дивись, з якого боку не підходь, а будь-які реформи, що тягнуть за собою звільнення людей, нині не користуються популярністю у суспільстві.

Погода

Погода в Радомишлі » Україна

Підписатись

Введіть ваш email:

Авторизація

Реклама

РАДОМИШЛЬ: МЕТАМОРФОЗИ ДОРОЖНІХ БУДІВЕЛЬНИКІВ.ФОТО

Упродовж декількох тижнів будівельники ведуть поточний ремонт частини вулиці Отамана Модалевича (колишня Котовського). Дивись ТУТ: "У РАДОМИШЛІ РОЗПОЧАЛИ ДОРОЖНІЙ РЕМОНТ ВУЛИЦІ ОТАМАНА МОРДАЛЕВИЧА.ФОТО"

Вулиця щоденно, на очах, змінює свій вигляд. Нові сучасні бордюри обрамляють тротуари. Містяни віднині, йдучи у бік міського Сінного ринку, чи до Держгеокадастру, з посмішкою будуть згадувати, як протягом десятків років спотикалися тут по суцільних ямах.

Прокладений також вже тротуар вздовж вулиці мимо приміщення колишньої їдальні «Сільгосптехніки» у бік центрального входу до районного ринку.

Утім будівельне рішення, яке прийняли шляховики біля входу головного фасаду у колишню їдальню не може не викликати запитань. З обох боків перед входом тротуар різко опускається на 25-30 см, утворюючи своєрідну западину. Зазівався - впадеш. А зимою на цих ухилах буде сковзанка, не втримаєшся.

Не відомо чому, але така метаморфоза для пішоходів поки-що не помічена працівниками технічного нагляду за будівництвом.

Можливо таке сталося заради теперішніх власників приміщення. Але варто нагадати, що у них є окремий під’їзд для вантажних автомобілів у їхню дворову територію з тильного боку.

 

© 2010-2015 "radomyshl.info"


Передрук матеріалів тільки з письмового дозволу адміністрації сайту на http://radomyshl.info/

Правила | Про нас | Реклама на сайті

Ви не маєте права копіювати, відтворювати, перевидавати, завантажувати, публікувати, транслювати, передавати, надавати в суспільне користування або іншим чином використоувати зміст сайту radomyshl.info. Використання змісту сайту radomyshl.info можливе лише попередньої письмової згоди з radomyshl.info.

Керівник проекту : Олексанр Сергійович
Головний редактор : Віктор Генадійович
E-mail сайту : radomyshl-city@ukr.net
Webmaster : admin@radomyshl.info

Слідкуйте за нами :