П'ятниця, жовтня 19, 2018
   
Text Size

У РАДОМИШЛІ СКОРОЧУЮТЬ КІЛЬКІСТЬ БІБЛІОТЕК ТА ЇХ ПРАЦІВНИКІВ

23.04.2018р

Володимир Капранчук, депутат міської ради, журналіст.

Для Радомишльської  бібліотечної  мережі настали нелегкі часи. У рамках оптимізації бібліотечної системи під скорочення попадають 9,5 штатних одиниць працівників бібліотек – майже дві третини їх особового складу.

Це станеться у результаті  реформування, тобто запланованого злиття міських бібліотек у зв’язку зі створенням нового, на думку авторів, сучасного закладу - Публічної бібліотеки - медіатеки, зазначається у рішенні міської ради №222 від 12.04.2018р, яке оприлюднене на офіційному сайті Радомишльської міськради radmr.gov.ua 18.04.2018р.

Прийняття рішення про реформування бібліотечної мережі далося нелегко і, як очікувалося, викликало гострі дискусії  на минулій сесії міської ради.

З приводу оптимізації бібліотечної системи, яка призведе до скорочення штатних одиниць працівників, у багатьох депутатів були власні думки. Дехто з обранців об'єднаної  громади взагалі був проти такого рішення, вони вказували, що запропонована оптимізація не в повній мірі відповідає урядовій Постанові №510 від 30.05.1997р «Про мінімальні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні».

То ж автору проекту рішення  ради Ірині Жарук - начальнику відділу культури Радомишльської міськради, перебуваючи на трибуні, прийшлося обґрунтовувати та відстоювати свої пропозиції.

Депутатам довелося вислухати також і думку делегації небайдужих представників громадськості міста, які були присутні на сесії і вимагали зберегти для людей старшого віку міську бібліотеку по вулиці Малій Житомирській №12, якою користується багато містян з околишніх багатоквартирних житлових масивів вулиць Незалежності, Воїнів Інтернаціоналістів, Толбухіна, тощо.

За словами тримавшого слово пенсіонера Анатолія Лисюка саме цій категорії читачів буде важко долати чималу відстань від місць проживання до новоутвореного закладу, який планують відкрити у центрі міста у приміщенні колишнього кінотеатру.

Знехтувати суспільним міркуванням було б вкрай не розумним кроком. Позаяк потрібно вже готуватися до наступних виборів, бо ж не така вже й велика календарна дистанція після президентських до виборчих перегонів у місцевих об’єднаних громадах. А як відомо саме люди старшого віку дисципліновано приходять на виборчі дільниці під час виборів і часто-густо їх голос може бути вирішальним.

Сесійну напругу довелося знімати самому міському голові Володимиру Тетерському. Він вніс компромісну поправку у проект рішення сесії щоб утворити на базі міської бібліотеки філію.

Саме завдяки такій поправці та поступкам, які задовольнила представників громади та частину депутатів, рішення сесії було проголосоване більшістю складу ради.

І насамкінець. Проте, як не дивись, з якого боку не підходь, а будь-які реформи, що тягнуть за собою звільнення людей, нині не користуються популярністю у суспільстві.

Погода

Погода в Радомишлі » Україна

Підписатись

Введіть ваш email:

Авторизація

Реклама

РАДОМИШЛЬ З ПОФАРБОВАНИМИ БОРДЮРАМИ ВИГЛЯДАЄ ОХАЙНІШЕ. ФОТО

«Біління вапном декоративних дерев та бордюрів та інших робіт з благоустрою та озеленення територій – застаріла радянська практика, від якої вже давно необхідно позбавлятися».

На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«Обов’язковим елементом такого благоустрою чомусь залишається побілка з радянського минулого». На його думку, краще використовувати європейський досвід благоустрою територій, наприклад, постійно оновлювати розмітку на проїжджій частині, а дерева у разі необхідності не фарбувати, а обробляти спеціальним розчином від паразитів.

Нагадаємо, що у 2006 році Мінрегіон затвердив Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах, якими забороняється білити вапном декоративні дерева та малі архітектурні форми.

В Києві, наприклад, заборонили білити дерева і бордюри. Жителі столиці припускають, що міська влада намагається заощадити.

А ось в Івано-Франківську така ініціатива може обернутися покаранням. Адміністративний штраф за порушення складає від 850 до 1700 гривень.

Але жителі цих міст до новацій не дослухаються – білять дерева і у дворах, і на вулицях. Садівники погоджуються: робити це треба, але не весною, а восени. Тоді рослина буде краще зимувати і не постраждає від опіків під час першого весняного сонця.

У Радомишлі залишили традицію фарбування бордюрів. Багато містян підтримують таку практику міської влади та комунальників. Адже пофарбовані у світлий  білий колір бордюри на тлі чорного асфальту виглядають  набагато охайнішими та доглянутими.


 

© 2010-2015 "radomyshl.info"


Передрук матеріалів тільки з письмового дозволу адміністрації сайту на http://radomyshl.info/

Правила | Про нас | Реклама на сайті

Ви не маєте права копіювати, відтворювати, перевидавати, завантажувати, публікувати, транслювати, передавати, надавати в суспільне користування або іншим чином використоувати зміст сайту radomyshl.info. Використання змісту сайту radomyshl.info можливе лише попередньої письмової згоди з radomyshl.info.

Керівник проекту : Олексанр Сергійович
Головний редактор : Віктор Генадійович
E-mail сайту : radomyshl-city@ukr.net
Webmaster : admin@radomyshl.info

Слідкуйте за нами :