П'ятниця, липня 20, 2018
   
Text Size

У РАДОМИШЛІ СКОРОЧУЮТЬ КІЛЬКІСТЬ БІБЛІОТЕК ТА ЇХ ПРАЦІВНИКІВ

23.04.2018р

Володимир Капранчук, депутат міської ради, журналіст.

Для Радомишльської  бібліотечної  мережі настали нелегкі часи. У рамках оптимізації бібліотечної системи під скорочення попадають 9,5 штатних одиниць працівників бібліотек – майже дві третини їх особового складу.

Це станеться у результаті  реформування, тобто запланованого злиття міських бібліотек у зв’язку зі створенням нового, на думку авторів, сучасного закладу - Публічної бібліотеки - медіатеки, зазначається у рішенні міської ради №222 від 12.04.2018р, яке оприлюднене на офіційному сайті Радомишльської міськради radmr.gov.ua 18.04.2018р.

Прийняття рішення про реформування бібліотечної мережі далося нелегко і, як очікувалося, викликало гострі дискусії  на минулій сесії міської ради.

З приводу оптимізації бібліотечної системи, яка призведе до скорочення штатних одиниць працівників, у багатьох депутатів були власні думки. Дехто з обранців об'єднаної  громади взагалі був проти такого рішення, вони вказували, що запропонована оптимізація не в повній мірі відповідає урядовій Постанові №510 від 30.05.1997р «Про мінімальні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні».

То ж автору проекту рішення  ради Ірині Жарук - начальнику відділу культури Радомишльської міськради, перебуваючи на трибуні, прийшлося обґрунтовувати та відстоювати свої пропозиції.

Депутатам довелося вислухати також і думку делегації небайдужих представників громадськості міста, які були присутні на сесії і вимагали зберегти для людей старшого віку міську бібліотеку по вулиці Малій Житомирській №12, якою користується багато містян з околишніх багатоквартирних житлових масивів вулиць Незалежності, Воїнів Інтернаціоналістів, Толбухіна, тощо.

За словами тримавшого слово пенсіонера Анатолія Лисюка саме цій категорії читачів буде важко долати чималу відстань від місць проживання до новоутвореного закладу, який планують відкрити у центрі міста у приміщенні колишнього кінотеатру.

Знехтувати суспільним міркуванням було б вкрай не розумним кроком. Позаяк потрібно вже готуватися до наступних виборів, бо ж не така вже й велика календарна дистанція після президентських до виборчих перегонів у місцевих об’єднаних громадах. А як відомо саме люди старшого віку дисципліновано приходять на виборчі дільниці під час виборів і часто-густо їх голос може бути вирішальним.

Сесійну напругу довелося знімати самому міському голові Володимиру Тетерському. Він вніс компромісну поправку у проект рішення сесії щоб утворити на базі міської бібліотеки філію.

Саме завдяки такій поправці та поступкам, які задовольнила представників громади та частину депутатів, рішення сесії було проголосоване більшістю складу ради.

І насамкінець. Проте, як не дивись, з якого боку не підходь, а будь-які реформи, що тягнуть за собою звільнення людей, нині не користуються популярністю у суспільстві.

Погода

Погода в Радомишлі » Україна

Підписатись

Введіть ваш email:

Авторизація

Реклама

РАДОМИШЛЯНИ У ФІНАЛІ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ЗМАГАНЬ

У Житомирі 10 липня стартували фінальні змагання VI обласної спартакіади серед працівників інвалідів праці «Сила духу». На старт вийшли 118 сильних духом спортсменів з 11 відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Житомирській області. Всі вони отримали інвалідність на виробництві.

Спортсмени змагалися у шести видах спорту: бомбаскеті, дартсі, шахах, гирьовому спорті, настільному тенісі і армспорті. Серед переможців обласної спартакіади, що представлятимуть Житомирщину на фінальних всеукраїнських змаганнях, що будуть проводитись у м. Ужгороді з 11 по 15 вересня 2018 року і наші земляки : Онопрійчук Володимир Вікторович (м.Радомишль, вид спорту - шахи) та Кузьменко Володимир Константинович (с.В. Рача, вид спорту - бомбаскет).

Варто додати, що спартакіада серед інвалідів праці «Сила духу» – це відкритий спортивний захід, що проводиться з метою підтримки потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у тому числі інвалідів внаслідок трудового каліцтва, цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітації засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації у суспільство, залучення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості до проблем потерпілих на виробництві – повідомляє Малинське відділення УВДФССУ у Житомирській області

 

 

 

© 2010-2015 "radomyshl.info"


Передрук матеріалів тільки з письмового дозволу адміністрації сайту на http://radomyshl.info/

Правила | Про нас | Реклама на сайті

Ви не маєте права копіювати, відтворювати, перевидавати, завантажувати, публікувати, транслювати, передавати, надавати в суспільне користування або іншим чином використоувати зміст сайту radomyshl.info. Використання змісту сайту radomyshl.info можливе лише попередньої письмової згоди з radomyshl.info.

Керівник проекту : Олексанр Сергійович
Головний редактор : Віктор Генадійович
E-mail сайту : radomyshl-city@ukr.net
Webmaster : admin@radomyshl.info

Слідкуйте за нами :