Вівторок, вересня 25, 2018
   
Text Size

НА РАДОМИШЛЬЩИНІ У СЕЛІ ПИЛИПОВИЧАХ ГРОМАДА БОРЕТЬСЯ ЗА СВОЇ ПРАВА: ВДРУГЕ ВИМАГАЄ ВІД ВЛАДИ РОЗІРВАТИ ДОГОВІР З ОРЕНДАРЕМ ВОДОЙМИ

Учора, 2 березня 2018року відбулося засідання комісії з водних ресурсів під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Приймака.

Комісія розглянула депутатське звернення депутата райради Аліни Новицької у якому просить виконавчу владу, як орендодавця руслового ставу на річці Бистріївка у с.Пилиповичах, від імені громади 4-х сіл розірвати договір на оренду водойми з орендарем , який ситемно порушує договірні зобов’язання.

Як повідомив Віктор Приймак наразі досягнута домовленість з органами прокуратури про звернення до суду в інтересах держави та їх захисту.

Про перебіг подій, боротьбу місцевої громади за своє права читай нижче у статті депутата Володимира Капранчука, який тривалий час очолював у раді тимчасову депутатську комісію з питань контролю за раціональним використанням водойм на теренах Радомишльського району під заголовком:

НА РАДОМИШЛЬЩИНІ У СЕЛІ ПИЛИПОВИЧАХ ГРОМАДА БОРЕТЬСЯ ЗА СВОЇ ПРАВА: ВДРУГЕ ВИМАГАЄ ВІД ВЛАДИ РОЗІРВАТИ ДОГОВІР З ОРЕНДАРЕМ ВОДОЙМИ

На відміну від багатьох сільських громад у Радомишльському районі, які мовчки спостерігають за нецільовим використанням водойм орендарями, а по кутках тихенько ремствують на владу, у мешканців села Пилиповичі лопнуло терпіння. Передісторія така.

У 2014 році сільська влада за наполяганням її мешканців провела схід села на якому були присутні майже 300 селян. Тоді на велелюдному зібранні прийняли рішення про відкликання погодження сільської ради про передачу руслового ставу на річці Бистріївка в оренду та клопоталися перед райдержадміністрацію про повернення водойми громаді для загального водокористування. Адже обуренню не було меж. Орендар ігнорував виконання договірних зобов’язань, не використовував водойму за цільовим призначенням - не зариблював ставок та не вирощував рибу. Проте він щорічно мав зиск. Виловлював усю аборигенну рибу, тобто ту, яка розмножається та росте природним шляхом і йому не належить.

Окрім того ця особа, яка проживає зовсім в іншому районі, у додаток заборонила людям любительську рибалку, відмовилася від оренди гідроспоруд та греблі, самочинно обезводнила одну з двох договірних водойм, яка на роки заросла бур’янами. Словом замість цільового використання водойми для рибництва, забезпечення продовольчої безпеки населення – одні порушення.

Ще тоді мешканці села зважилися зійтися на греблі та стати на герць з найманцями орендаря, озброєними металевими прутами, щоб гуртом не допустити його реалізувати дозвіл на черговий скид води з ставка.

Варто зауважити, що обласне управління водних ресурсів не зважаючи на те, що гідроспоруда знаходиться у власності громади, а орендар не має ніякого відношення до неї, продукує такі дозвільні документи тоді й нині. Селяни організували цілодобове чергування на греблі і не дали орендарю виловити аборигенну рибу.

Згодом у жовтні місяці 2014 року на спільному засіданні комісії по водних ресурсах Радомишльської райдержадміністрації та тимчасової контрольної комісії районної ради, у присутності чисельної делегації мешканців Пилипович, було прийнято спільне рішення про розірвання договору з орендарем ставка. Як бачимо, було за що. Здавалося б що райдержадміністрації, як орендодавачу, який уклав договір оренди на згаданий ставок з підприємцем і мав би самостійно контролювати його виконання, наданий вагомий карт-бланш громадою, сільською радою, комісією райради на розірвання угоди.

Проте з того часу спливло не тільки багато води у річці Бистріївка, а й встигли помінятися три очільники райдержадміністрації. Однак власне рішення, рекомендації комісії райради та клопотання громади села так і не виконали - віз і нині там. Щоправда спочатку були якісь потуги скласти позовну заяву за допомогою прокуратури, але згодом замість неї почали надсилали орендарю пропозиції щоб той добровільно відмовився від договору. А на більше, тобто на судовий позов, у керівників адміністрації чомусь не вистачало духу.

Тим часом орендар від безкарності розперезався ще більше. Перегородив річку - без жодного дозвільного документу, погоджень, проекту, самовільно побудував греблю, вгативши туди не одну сотню тон бетону та каміння.

Знову до району пішли скарги від громади, депутатські звернення. Начальство зреагувало на сигнали. Усі зазначені порушення були зафіксовані комісіями районної адміністрації, районної ради. Матеріали обстеження та фото фіксації були направлені в обласні державні установи - до екологічної та архітектурно-будівельної інспекцій. Їх інспектори справно виїзджали на місце, складали приписи і протоколи.

Однак результат перевірок - простий пшик. До пуття нічого не довели. Жоден з отих приписів не уразив орендаря-порушника ні матеріально, а ні морально - то все для нього було, як з гуски вода. Самобуд він не розібрав і по цей день, другу водойму не заповнив водою, жодного року не зариблював ставок. Словом природоохоронне законодавство та договір оренди грубо порушив, завдав шкоди природі, а до відповідальності жодною державною установою, починаючи з орендодавця – райдержадміністрацією і контролюючими обласними державними інспекціями так і не був притягнутий.

Наприкінці минулого року цей орендар, користуючись потуранням та безкарністю, знову вирішив зазіхнути на дармову рибу. Тишком-нишком, по-злодійськи, встиг майже випустити воду з водойми. Зауважу, що знову ж таки не обійшлося без дозвільного документу облдводресурсів. Проте селяни і цього разу були напоготові. Гуртом закрили заставки, відшили нахабу.

Надивившись на попередні байдужість та безпорадність наших районних та обласних державних інституцій селяни вирішили самотужки захищати свої конституційні права на користування природними ресурсами, боротися власними силами з порушником та знову провели схід громади.

Цього разу у сільських зборах взяло участь 258 мешканців сіл Пилиповичі, Переміжжя, Кайтанівки, Журавлинки. Усі вони згодом поставили підписи на підписних листах, які були направлені до нещодавно призначеного голови райдержадміністрації Світлани Ковальчук.

Окрім того виконувач обов’язків сільського старости Валентина Кириченко направила очільнику районної державної виконавчої влади протокол загальних зборів та повідомлення з детальним переліком низки порушень чинного законодавства та договірних зобов’язань з вимогою розірвати договір оренди земельної ділянки водного фонду з орендарем Олександром Музикою.

Люди очікують результату від новопризначеного керівника району, сподіваються, що цього разу місцева влада, нарешті, стане дієвою та виконає свої прямі обов’язки. А ініціатива та розірвання договору оренди водойми буде своєрідним тестом на здатність влади не тільки захистити інтереси та місцеві ініціативи громади, а й на ефективність використання природних ресурсів.

Варто зазначити, що такий приклад на теренах району вже був. У селі Нова Юрівка найнятий охоронець фірмою, яка орендує сільський ставок площею понад 5 га на п’ятидесятирічний термін, упродовж декількох років тероризував дорослих та дітей-мешканців трьох навколишніх сіл тільки за те, що вони насмілилися підійти до берега з вудкою. Від місцевого «лозинського» (так прозвали селяни цього наймитюгу) зазнали фізичної наруги та травм внаслідок рукоприкладства майже два десятки людей. Усе діялося на тлі безкарності з боку тодішньої міліції.

Понад сто селян, зійшовшись на гідроспоруді, провели тоді протестний мітинг. Їх боротьба при повній бездіяльності тамтешньої сілської влади, але за підтримки депутатів районної ради за законне право людей займатися любительською рибалкою тривала упродовж декількох років. Фірма-орендар водойми таки вимушена була розірвати трудовий договір зі своїм прихвостнем. Відтоді на берегах водойми припинилися екзекуції, а мешканці сіл Н.Юрівка, Глиниця, Брід, Кичкирі ось вже три роки поспіль мають вільний доступ, змогу рибалити та відпочивати на ставку.

І насамкінець зауважу, що тішить у цих двох прикладах? Перш за все те, що деякі сільські громади сформувалися. Більшість їх членів вже суспільносвідомі і готові до самоорганізації для відстоювання та захисту, як громадських так і власних інтересів, використовуючи свої самоврядні права та статути територіальних громад, утворених у процесі децентралізаційної реформи.

 

депутат, заступник голови комісії з питань законності, правопорядку міської ради, журналіст

Володимир Капранчук

фото - напівзруйнована бутобетонна дамба на річці Бистріївка у с.Пилиповичі, зведена без дозвільних документів орендарем ставка, яка становить реальну загрозу для моста

 

 

Погода

Погода в Радомишлі » Україна

Підписатись

Введіть ваш email:

Авторизація

Реклама

НЕ ВИКЛАДАЙТЕ ФОТО СВОЇХ ДІТЕЙ У СОЦМЕРЕЖАХ

Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба закликав батьків не викладати фото та інформацію про дітей у соцмережах.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook .

«Мені приємно бачити щасливі фото дітей, якими діляться батьки у соцмережах. Проте, хочу наголосити на небезпеці такого, здавалося б, «невинного» захоплення. Часто батьки власноруч допомагають зловмисникам. На жаль, не всі люди світу бажають добра нашим дітям. І, щоб убезпечити їх, не варто фотографуватися біля школи, де видно її назву, позначати місцезнаходження, зазначати прізвище та ім`я вашої дитини», - пише Микола Кулеба.

Він застерігає, що цю інформацію можуть використати зловмисники та нашкодити дитині.

 

 

 

 

© 2010-2015 "radomyshl.info"


Передрук матеріалів тільки з письмового дозволу адміністрації сайту на http://radomyshl.info/

Правила | Про нас | Реклама на сайті

Ви не маєте права копіювати, відтворювати, перевидавати, завантажувати, публікувати, транслювати, передавати, надавати в суспільне користування або іншим чином використоувати зміст сайту radomyshl.info. Використання змісту сайту radomyshl.info можливе лише попередньої письмової згоди з radomyshl.info.

Керівник проекту : Олексанр Сергійович
Головний редактор : Віктор Генадійович
E-mail сайту : radomyshl-city@ukr.net
Webmaster : admin@radomyshl.info

Слідкуйте за нами :