П'ятниця, жовтня 19, 2018
   
Text Size

У РАДОМИШЛІ РАДИЛИСЯ ЧИ ВІДДДАВАТИ В ОРЕНДУ МІЦЕВОМУ ПИВЗАВОДУ МІСЬКІ СВЕРДЛОВИНИ

У Радомишлі більше року точаться дискусії щодо долі двох свердловин з добування підземної питної води, що є власністю територіально громади. Місцевий пивзавод за рішенням депутатів міськради каденції 2006-2010рр у черговий раз орендував їх на протязі  останніх 10 років.

Нагадаємо, що завод «Перша приватна броварня» має потужність випускати в середньому 200 млн пляшок пива на рік. Це один із найсучасніших заводів пива на території України із високотехнологічним обладнанням та широким асортиментом продукції.

У минулому році термін оренди сплив. Серед тодішніх депутатів, які діяли у 2015-2017рр були, як прихильники передачі свердловин на новий термін оренди так і опоненти.

Якщо перші, за підтримки керівництва ради та райдержадміністрації, вважали що орендна плата у розмірі 400 тисяч грн. на рік – це вагомий дохід у міський бюджет, то другі називали такий підхід зрадою інтересів громади. Вони доказували, що у разі, коли орендар у ролі вторинного споживача питної води буде купувати продукт у первинного - міського комунального підприємства «Водоканал» то сума прибутку від реалізації продукції збільшиться до 4-5 млн на рік. Різниця вражаюча.

Утім пивзаводівці теж не дрімали. Вони взяли на озброєння низку застережень. Серед них – можливі затратні заходи: будівництво нових власних свердловин, передислокування підприємства в інші регіони, зняття підприємства з реєстрації у Радомишлі, що потягне за собою припинення сплати податків до міської казни, тощо.

Проте група депутатів вважала ці погрози нездійсненним віртуальним шантажем з боку зацікавленої особи. Усе ж таки після гарячих суперечок, які вийшли далеко за рамки сесійного залу в інтернет- простір, у вигляді опитування громадськості шляхом електронних петицій на сайті міської ради, депутатська більшість прийняла рішення оголосити конкурс на передачу свердловин в оренду заводу на новий термін.

Конкурс, єдиним учасником якого був попередній орендар, виграв завод. Невдовзі у жовтні минулого року рада прийняла й рішення про передачу свердловин в оренду терміном на 5 років та доручила укласти договір оренди тодішньому міському голові Олегу Соболевському.

Невдовзі у Радомишль прийшли не тільки великі переміни, а з ними й чималі турботи. Децентралізація, утворення нової громади у яку додалося ще 15 сільських рад, а з ними нові вибори, новий депутатський склад та зміна міського голови. Тим часом не підписаний договір, як і орендар чекали логічного завершення.

Отже після завершення процесу формування громади доля виконання рішення ради попередньої каденції залежала вже від правонаступників - новообраного депутатського корпусу та нового підписанта договору - міського голови Володимира Тетерського.

І знову розгорілися дискусії. До зазначених вище причин додалися нові. Деякі депутати піддають сумніву дотримання законодавства при проходженні конкурсних процедур, прийняття рішень конкурсної комісії, суб'єктів оціночної діяльності, тощо. По це велася мова на засіданні депутатської комісії, пленарних засіданнях ради. Ці сумніви можна було б легко врегулювати простою передачею пакету усіх документів до постійної депутатської комісії з питань законності. Проте керівництво ради затялося. Чомусь цього й досі не зробили. Ось така передісторія з орендою свердловин перед скликаною міським головою нарадою, яка відбулася 29 січня.

Зазначимо, що на зустріч з числа запрошених депутатів, голів депутатських фракцій, комісій та керівників політсил відвідали лише малочисельні їх представники. Серед них, окрім представників апарату міськвиконкому, були лише депутати Таїса Васильчук, Володимир Капранчук, Олександр Куцько, голова бюджетної комісії Михайло Адросович. Вочевидь для відсутніх  ця гостра тема, яка жваво обговорюється на рівні побутових зустрічей містян була не цікавою, другі не бажали втрутитися, чи боялися публічно висловити свою позицію з тих, чи інших причин.

Знову в середовищі учасників зустрічі, які висловлювали свої думкиї - міського голови Володимира Тетерського, директора заводу Сергія Гавриленка, керівника «Водоканалу» Руслана Демчука, секретаря ради Віктора Міхненка, спеціаліста відділу міськради Володимира Іщенка, депутатів Таїси Васильчук та Володимира Капранчука пропонувалися різні підходи, думки, пропозиції щодо подальшої долі свердловин.

У підсумку зійшлися на тому це питання залишається відкритим до наступної сесії. бБезпречно, що сумління щодо доцільності передачі в оренду свердловин залишається у певної частини депутатського корпусу, містян. Поряд з цим, впевненість у правильності прийнятого рішення депутатів попередньої каденції висловлює керівництво ради, комунального підприємства, пивзаводу. Сюди ж схиляється і частина депутатів теперішнього складу, які користуючись поки-що неоголошеною коаліційною більшістю з деяких політичних партій, можуть прийняти будь-яке рішення ради.

Проте не варто забувати, що  попри партійну, чи іншу корпоративність, кожному доведеться нести персональну відповідальність за ефективне використання майна в інтересах територіальної громади та приймати рішення індивідуально.

ЧИТАЙ В ТЕМУ: РАДОМИШЛЬ: КОЛИ З ГЛИБОКИХ ВОДЯНИХ СВЕРДЛОВИН ВИПІРНАЮТЬ ЩЕ ГЛИБШІ СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ


Погода

Погода в Радомишлі » Україна

Підписатись

Введіть ваш email:

Авторизація

Реклама

У РАДОМИШЛІ ЛЕДВЕ ЗІБРАЛИ КВОРУМ ЩОБ ПРОВЕСТИ СЕСІЮ РАЙРАДИ

Сьогодні, 17.10.2018. Ситуації, яка склалася у Радомишльській районній раді, давно не було.  Навіть у часи відкритого  протистояння  між різними партійними фракціями.

Сьогодні перед пленарним засіданням понад годину  збирали депутатів  ради щоб провести чергову двадцять другу сесію  VІІ скликання.  На сесію таки  нашкребли  необхідний кворум  у кількості 18 депутатів з 34 по списку і пленарне засідання  провели.

Проте варто зазначити, що депутатськй  корпус з року  в рік  дрібнішає своє  моральною якістю та відповідальністю  перед виборцями, які їх обрали.  Та й  самі виборці  причетні до такої явки депутатів на сесію, бо  добре знали кого  обирали.

За словами керівництва  ради дехто  з депутатів заздалегідь попередив, що не прийде на сесію, бо неї, бачте, призначили у базарний день,  а у них  вид  діяльності - торгівля.  Інший заявив, що осінь подарувала чудові  погодні дні і потрібно збирати урожай,  а не засідати. Словом у кожного  свої турботи, а загалом тілесне ближче,чим громадське.

Районна рада мала б оприлюднити у засобах  масової  інформації поіменно депутатів, які прогулюють пленарні засідання ради, щоб виборці  знали кого у 2020 році обирати у самоврядні органи, а кому й відкоша дати.

 

© 2010-2015 "radomyshl.info"


Передрук матеріалів тільки з письмового дозволу адміністрації сайту на http://radomyshl.info/

Правила | Про нас | Реклама на сайті

Ви не маєте права копіювати, відтворювати, перевидавати, завантажувати, публікувати, транслювати, передавати, надавати в суспільне користування або іншим чином використоувати зміст сайту radomyshl.info. Використання змісту сайту radomyshl.info можливе лише попередньої письмової згоди з radomyshl.info.

Керівник проекту : Олексанр Сергійович
Головний редактор : Віктор Генадійович
E-mail сайту : radomyshl-city@ukr.net
Webmaster : admin@radomyshl.info

Слідкуйте за нами :