Інструменти
Шрифти

Немовби червоні тюльпани на білім снігу рясніють на льодовій поверхні Новоюрівського руслового ставу, що на річці Мика, прапорці щуківок.

Це сімейка одіозного громадянина у складі дружини, дочки та сина щоденно виходить на полювання щуки. Гуртом довбуть лунки та ставлять по півсотні і більше щуківок. Не забувають затягнути під лід і китайські сітки- ловлять інші види риб.

Їх оселя поруч з водоймою, на березі. Отож сімейний промисел у будь-яку пору року поставлений на широку ногу вдень і вночі. Нині - зимою виловлені щуки, замерзлі на льоду, носять додому, як дрова – оберемками. Цілорічно реалізують рибу вдома селянам довколишніх сіл, а у базарні дні везуть бусом до райцентру, аба ж у Коростишів на ринок. Ще б пак. Кілограм дармової риби коштує нині немалі гроші. Торгівлю браконьєрською рибою навчилися прикривати липовими документами, у яких зазначено, що риба куплена у коростишівського підприємця.

Державний інспектор рибохорони Сергій Кумаринець вже напевно і не порахує скільки кілометрів браконєрської сітки разом з рибою вилучив у них на цій водоймі, скільки десятків протоколів про незаконну торгівлю рибою склав  окремо на кожного з членів цього браконьєрського сімейства по-гарячому, на місці правопорушень.

Нещодавно знову за поданими матеріалами поліції інспектор рибохорони склав протоколи на дружину глави сімейства, яка торгувала рибою біля входу у ринок у райцентрі. А згодом упіймав і її сина за торгівлею браконьєрською рибою на вулиці біля міського ринку. Наразі адміністративні справи на обох розгляне райсуд.

Комісії з райдержадміністрацій, обласних інспекцій – земельної, екологічної, архітектурно- будівельної вже втомилися теж складати протоколи, фотографувати незаконно розкопаний луг, самовільно побудовані водойми, копанки на 2-х гектарах земель сільськогосподарського призначення. Кожного разу при їх потуранні йому вдається зіграти роль отакого собі дурника: я не я і хата не моя - не будував водойм, не знаю чиї вони, не мої сітки, не мої щуківки.

Під час недавньої інспекційної перевірки підльодного лову риби Сергієм Кумаринцем ця особа скликала по телефону не тільки всю сім’ю, а й з десяток односельців. Це щоб доказати, що правила рибалки не порушені - на кожного припадає не більше 5 щуківок. Проте людей не вистачило - кількість знарядь лову всерівно була більшою.

Не так давно цей сільський глитай, який тримає у страху два села, виручаючи свого сина, який тікав з сітками від єгерів, стріляв по них з пневматичної зброї. Кулі пробили човен, люди мало не потопилися в осінній воді. Зійшло з рук, стрілянину замість замаху на життя і здоров’я єгерів, які були при виконанні службових обов’язків, у поліції чомусь перекваліфікували, як хуліганство. Проте минув рік, як райсуд ухвалив стрільцю 5 діб відсидки, а він досі не сидів і дня. Поліція побачила у нього індульгенцію – довідку з райлікарні, що він відвідував лікаря, скаржився на серце.

Дійсно, напевно заболіло від гріхів, прокльонів десятків односельчан, яким він безкарно ламав руки і щелепи, перебивав перенісся, коли був охоронцем водойми, від купи заведених на нього за скоєне справ у колишній міліції.

Ми часто з іронією читаємо повідомлення про міри покарання за такі дії в інших державах світу. Вважаємо, що жорстоко, співчуваємо. Там за таку низку правопорушень, що системно кояться цим главою такої ж, як і сам сімейки другий десяток років поспіль, нашому фігуранту вже нанизали б років 25 тюрми. Але навіщо далеко ходити - у сусідній, колись братній, Білорусі теж менше 6-8 років відсидки не було б.

Зауважимо, що це далеко не бідна сім’я у якої немає на харчі, чи на прожиття грошей. ЇЇ глава по черзі з сином дефілюють по селі на автомобілі вартістю близько 2млн.грн. Один сільських з посадовців, що його «кришує», кожного разу поспішає запевнити приїжджих з області інспекторів, що браконьєр важко трудиться на землі. Лукавить, добре знає, що й там у полі з кількох десятків гектарів, які обробляє його підзахисний, немає жодного офіційно зареєстрованого договору оренди, чи суборенди. Не забуває він й про сільські садиби, користувачі яких повмирали, без жодного документу захопив городи, користується землею роками.

Зазначимо, що все в тіні, все без сплати податків, все на злодійстві, обмані, цілорічному браконьєрстві, незаконному використанні природних ресурсів. Вкрасти, поцупити громадське, накопичити, а потім сунути брудного карбованця у руки чиновника, щоб відкупитися - перевірений спосіб безкарної наживи.

І що головне та найстрашніше на тлі відкритого цинізму, прилюдного хизування: «у мене все схоплене всюди» – це безкарність за якою спостерігають люди з трьох сіл. Яка їх думка про владу, краще не питайте, адже ланцюг безкарності породжує у кожного з громадян відчуття власної небезпеки.

 

Колонка є видом матеріалу, який відображає точку зору автора. Точка зору автора може не збігатися з точкою зору «Радомишль-інфо». Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія.

Популярні новини міста