П'ятниця, серпня 17, 2018
   
Text Size

РАДОМИШЛЬ: КОЛИ З ГЛИБОКИХ ВОДЯНИХ СВЕРДЛОВИН ВИПІРНАЮТЬ ЩЕ ГЛИБШІ СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ

Районна газета «Зоря Полісся», засновником якої є її трудовий колектив, у п’ятничному номері за 12 травня 2017 року опублікувала статтю під заголовком «У співпраці та порозумінні зацікавлені і завод, і громада» у якій йшлося про проблеми місцевого пивзаводу.

Автор статті невідомий. То ж слід розуміти, що репортаж про хід дискусії, яка відбулася під час проведення «круглого стола» у Радомишльській державній адміністрації «за участю всіх причетних до їх ( проблем.ред.) розв’язання сторін та газетярів», як пише видання, був підготовлений колективом редакції.

Варто зауважити, що у статті досить мітко викладені, як існуючі проблеми заводчан, так і зворотні, що породило саме підприємство унаслідок своєї виробничої діяльності на теренах Радомишля і які викликають не перший рік соціальну напругу та протести містян.

Автори статті згадують, що газета не раз писала «про, м’яко кажучи, не надто приємні пахощі, що розповсюджуються довкруж з відстійників у які підприємство скидає стоки», про завантаження,  розвантаження фур на проїжджій частині вулиці, тощо.

Саме про ці проблеми, перш за все, ведуть мову журналісти видання у преамбулі на початку публікації, їх також не обминає і голова райдержадміністрації Володимир Тетерський, зосереджуючи на них увагу керівника підприємства.

«Тут дійсно можна значною мірою зняти напругу звичайним адмініструванням… А ще доцільно було б керівництву комбінату налагодити діалог з місцевим населенням, спілкуючись напряму…» - продовжує очільник державної виконавчої влади району.

Зауважимо, що весь цей сир-бор розгорівся навколо свердловин питної води, які належать міській громаді і тривалий час перебували в оренді у пивзаводівців. Нині добігає кінця договір оренди комунального майна, його необхідно продовжити за бажанням керівництва підприємства.

Проте громадські активісти стверджують, що свердловини були надані громадою для допомоги заводу з розумінням тодішнього важкого для підприємства часу у період його становлення, осучаснення, реконструкції, модернізації, які вимагали великих капіталовкладень за рахунок кредитів.

Нині ж підприємство, на їх погляд, твердо стало на крило, прийшов час орендний шлюб розірвати, свердловини повернути назад додому  комунальникам, встановити з підприємством  партнерські, а не донорсько-гуманітарні відносини.

Щодо води, то неї, на їх думку, міський «Водоканал» має відпускати комбінату  по встановлених тарифах так само, як і всім іншим юридичним особам усіх форм власності, що нею користуються на теренах міста. Адже за твердженням активістів свердловини є тією курочкою, що несе золоті яйця для громади.

Керівництво підприємства, аргументуючи фінансовими проблемами, відстоює свої позицію – відносини тільки на орендній основі.

Утім газета стверджує, що за отриманою інформацією «попри проблеми ситуація на заводі виглядає досить сприятливою»

Стаття цікава, її потрібно читати, а не переповідати.

І насамкінець. Важко  уявити, щоб власники «Житомиргазу», «Житомробленерго» віддали б в оренду хоч декілька сот метрів своїх мереж, абож підстанцію, чи розподільчий пункт.

Варто також було б також нагадати, що "круглі столи", публічні наради несуть у собі певні ризики для оприлюднення своїх особистих позицій. Адже чинним законодавством та нормативними документами передбачені принципи етики державної служби. Згідно яких служіння державі і суспільству передбачає, недопущення надання будь-яких переваг і виявлення прихильності до окремих фізичних та юридичних осіб, політичних партій, громадських і релігійних організацій.

Повчальний приклад у районі вже був. Коли один з керівників району публічно прохав голів сільгосппідприємств здавати молоко лише в одне з міських підприємств. На нього був складений адмінпротокол і йому було не солодко при відвідинах поважної правоохоронної установи області.

Погода

Погода в Радомишлі » Україна

Підписатись

Введіть ваш email:

Авторизація

Реклама

РАДОМИШЛЬ: МЕТАМОРФОЗИ ДОРОЖНІХ БУДІВЕЛЬНИКІВ.ФОТО

Упродовж декількох тижнів будівельники ведуть поточний ремонт частини вулиці Отамана Модалевича (колишня Котовського). Дивись ТУТ: "У РАДОМИШЛІ РОЗПОЧАЛИ ДОРОЖНІЙ РЕМОНТ ВУЛИЦІ ОТАМАНА МОРДАЛЕВИЧА.ФОТО"

Вулиця щоденно, на очах, змінює свій вигляд. Нові сучасні бордюри обрамляють тротуари. Містяни віднині, йдучи у бік міського Сінного ринку, чи до Держгеокадастру, з посмішкою будуть згадувати, як протягом десятків років спотикалися тут по суцільних ямах.

Прокладений також вже тротуар вздовж вулиці мимо приміщення колишньої їдальні «Сільгосптехніки» у бік центрального входу до районного ринку.

Утім будівельне рішення, яке прийняли шляховики біля входу головного фасаду у колишню їдальню не може не викликати запитань. З обох боків перед входом тротуар різко опускається на 25-30 см, утворюючи своєрідну западину. Зазівався - впадеш. А зимою на цих ухилах буде сковзанка, не втримаєшся.

Не відомо чому, але така метаморфоза для пішоходів поки-що не помічена працівниками технічного нагляду за будівництвом.

Можливо таке сталося заради теперішніх власників приміщення. Але варто нагадати, що у них є окремий під’їзд для вантажних автомобілів у їхню дворову територію з тильного боку.

 

© 2010-2015 "radomyshl.info"


Передрук матеріалів тільки з письмового дозволу адміністрації сайту на http://radomyshl.info/

Правила | Про нас | Реклама на сайті

Ви не маєте права копіювати, відтворювати, перевидавати, завантажувати, публікувати, транслювати, передавати, надавати в суспільне користування або іншим чином використоувати зміст сайту radomyshl.info. Використання змісту сайту radomyshl.info можливе лише попередньої письмової згоди з radomyshl.info.

Керівник проекту : Олексанр Сергійович
Головний редактор : Віктор Генадійович
E-mail сайту : radomyshl-city@ukr.net
Webmaster : admin@radomyshl.info

Слідкуйте за нами :