П'ятниця, жовтня 19, 2018
   
Text Size

РАДОМИШЛЬ: КОЛИ З ГЛИБОКИХ ВОДЯНИХ СВЕРДЛОВИН ВИПІРНАЮТЬ ЩЕ ГЛИБШІ СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ

Районна газета «Зоря Полісся», засновником якої є її трудовий колектив, у п’ятничному номері за 12 травня 2017 року опублікувала статтю під заголовком «У співпраці та порозумінні зацікавлені і завод, і громада» у якій йшлося про проблеми місцевого пивзаводу.

Автор статті невідомий. То ж слід розуміти, що репортаж про хід дискусії, яка відбулася під час проведення «круглого стола» у Радомишльській державній адміністрації «за участю всіх причетних до їх ( проблем.ред.) розв’язання сторін та газетярів», як пише видання, був підготовлений колективом редакції.

Варто зауважити, що у статті досить мітко викладені, як існуючі проблеми заводчан, так і зворотні, що породило саме підприємство унаслідок своєї виробничої діяльності на теренах Радомишля і які викликають не перший рік соціальну напругу та протести містян.

Автори статті згадують, що газета не раз писала «про, м’яко кажучи, не надто приємні пахощі, що розповсюджуються довкруж з відстійників у які підприємство скидає стоки», про завантаження,  розвантаження фур на проїжджій частині вулиці, тощо.

Саме про ці проблеми, перш за все, ведуть мову журналісти видання у преамбулі на початку публікації, їх також не обминає і голова райдержадміністрації Володимир Тетерський, зосереджуючи на них увагу керівника підприємства.

«Тут дійсно можна значною мірою зняти напругу звичайним адмініструванням… А ще доцільно було б керівництву комбінату налагодити діалог з місцевим населенням, спілкуючись напряму…» - продовжує очільник державної виконавчої влади району.

Зауважимо, що весь цей сир-бор розгорівся навколо свердловин питної води, які належать міській громаді і тривалий час перебували в оренді у пивзаводівців. Нині добігає кінця договір оренди комунального майна, його необхідно продовжити за бажанням керівництва підприємства.

Проте громадські активісти стверджують, що свердловини були надані громадою для допомоги заводу з розумінням тодішнього важкого для підприємства часу у період його становлення, осучаснення, реконструкції, модернізації, які вимагали великих капіталовкладень за рахунок кредитів.

Нині ж підприємство, на їх погляд, твердо стало на крило, прийшов час орендний шлюб розірвати, свердловини повернути назад додому  комунальникам, встановити з підприємством  партнерські, а не донорсько-гуманітарні відносини.

Щодо води, то неї, на їх думку, міський «Водоканал» має відпускати комбінату  по встановлених тарифах так само, як і всім іншим юридичним особам усіх форм власності, що нею користуються на теренах міста. Адже за твердженням активістів свердловини є тією курочкою, що несе золоті яйця для громади.

Керівництво підприємства, аргументуючи фінансовими проблемами, відстоює свої позицію – відносини тільки на орендній основі.

Утім газета стверджує, що за отриманою інформацією «попри проблеми ситуація на заводі виглядає досить сприятливою»

Стаття цікава, її потрібно читати, а не переповідати.

І насамкінець. Важко  уявити, щоб власники «Житомиргазу», «Житомробленерго» віддали б в оренду хоч декілька сот метрів своїх мереж, абож підстанцію, чи розподільчий пункт.

Варто також було б також нагадати, що "круглі столи", публічні наради несуть у собі певні ризики для оприлюднення своїх особистих позицій. Адже чинним законодавством та нормативними документами передбачені принципи етики державної служби. Згідно яких служіння державі і суспільству передбачає, недопущення надання будь-яких переваг і виявлення прихильності до окремих фізичних та юридичних осіб, політичних партій, громадських і релігійних організацій.

Повчальний приклад у районі вже був. Коли один з керівників району публічно прохав голів сільгосппідприємств здавати молоко лише в одне з міських підприємств. На нього був складений адмінпротокол і йому було не солодко при відвідинах поважної правоохоронної установи області.

Погода

Погода в Радомишлі » Україна

Підписатись

Введіть ваш email:

Авторизація

Реклама

КУДИ ДЗВОНИТИ РАДОМИШЛЯНАМ ЯКЩО СУСІДИ СПАЛЮЮТЬ ЛИСТЯ

Спалювання листя є надзвичайно шкідливим для здоров'я людей та екологічного стану довкілля. Крім того, це пряме порушення низки норм чинного законодавства, що тягнуть за собою накладення адміністративних штрафів від 340 грн до 1700 грн.

Спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу природі:

  • з листям згорають зимуючі корисні комахи, руйнується ґрунтовий покрив, відбувається збіднення ґрунту;
  • знищується насіння і коріння трав’янистих рослин; пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їхнього коріння;
  • у 2-4 рази зростає промерзання ґрунту.

Відповідальність за спалювання рослин

Відповідно до ст. 152 КУпАП, спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки правил у сфері благоустрою населених пунктів і тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1360 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн) до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

© 2010-2015 "radomyshl.info"


Передрук матеріалів тільки з письмового дозволу адміністрації сайту на http://radomyshl.info/

Правила | Про нас | Реклама на сайті

Ви не маєте права копіювати, відтворювати, перевидавати, завантажувати, публікувати, транслювати, передавати, надавати в суспільне користування або іншим чином використоувати зміст сайту radomyshl.info. Використання змісту сайту radomyshl.info можливе лише попередньої письмової згоди з radomyshl.info.

Керівник проекту : Олексанр Сергійович
Головний редактор : Віктор Генадійович
E-mail сайту : radomyshl-city@ukr.net
Webmaster : admin@radomyshl.info

Слідкуйте за нами :