У РАДОМИШЛІ ВКОТРЕ СКЛИКАЛИ КОМІСІЮ З ПИТАНЬ РЕФОРМУВАННЯ МІСЦЕВИХ ГРОМАД

Шрифти

У РАДОМИШЛІ ВКОТРЕ СКЛИКАЛИ КОМІСІЮ З  ПИТАНЬ РЕФОРМУВАННЯ МІСЦЕВИХ ГРОМАД — Інтернет газета міста Радомишль - періодичне інтернет видання міста Радомишль Сьогодні, 15 липня, у районній державній адміністрації пройшла нарада з питань реформування місцевих громад. ЇЇ відкрив голова райдержадміністрації Володимир Тетерський, коротко вступним словом проінформувавши учасників наради про хронологію попередніх подій з приводу вже проведеної роботи у районі по реформуванню місцевих громад.

Потім Роман Слідзевський - директор «Офісу реформ» Житомирської облдержадміністрації розповів про ситуацію з реформою в області. За його словами в області нараховується 631 територіальна громада. Нещодавно сесія облради прийняла рішення і затвердила перспективний план об’єднання територій громад Житомирщини згідно якого вони скорочувалися до 59-ти шляхом добровільного об’єднання, виходячи з пропозицій районів.

Однак після відповідної перевірки експертами у Мінюсті, інших міністерствах та департаментах щодо наявності достатньої інфраструктури, позитивного матеріального балансу, фінансової спроможності та самодостатності з 59 відповідало критеріям лише 34 новоутворення місцевих громад.

Якщо Радомишльська та Потіївська об’єднані громади згідно аналітичних перевірок «плюсують» у власних джерелах доходів до бюджету то Вишевицька і Городецька навпаки - «мінусують».

Варто зауважити, що держава відмовляється від продовження історичного фінансового патерналізму і не має намірів і надалі надавати субвенції та дотувати сільські ради, спонукаючи їх таким чином до об’єднання у самодостатні місцеві громади.

Роман Мартинович звернув також увагу присутніх голів сільських громад на те, що апарат новоутворених об’єднань буде нараховувати від 30 до 40 чоловік. Окрім того будуть функціонувати такі установи, як казначейство,пенсійний фонд, соціального захисту, пожежної охорони, тощо.

Словом, якщо для Радомишля у райцентрі буде набагато простіше вирішити ці питання то, наприклад, для тієї ж Потіївки - це пошуки приміщень для всіх установ, кваліфікованих кадрів в особі фахівців - юристів, лікарів, екологів, тощо.

Обговорення почутої інформації було тривалим та бурхливим. Як не дивно, але у декого з ораторів відчувалася відраза до реформ, байдужість за долю держави і нації. Оперували набором старих фраз на кшталт «люди не хочуть такої реформи», «реформу нав’язують», «нищать сільські громади». Відчувалося, що зміна застарілих еліт у представницькій владі району та депутатському корпусі місцевих рад вкрай потрібна вже цієї осені.

Кажуть, що Мойсей водив вибраний народ пустелею 40 років. Господь напутив саме на такий шлях тому, що тільки в дорозі по чистому від старої облуди місцю могло за такий термін вирости вільне покоління.

Виступ Вишевицького сільського голови, який прибув на нараду з чисельним підкріпленням прихильників утворення Вишевицької територіальної громади був емоційним, але неаргументованим. Сергій Васильович не озвучив жодних переконливих фінансових, чи матеріальних перспектив та можливих преференцій бажаного Вишевицького новоутворення, які могли б принести самодостатність сусіднім сільським громадам, що у перспективі мали б увійти до Вишевич.

Згодом Петро Рудницький - радник голови облради у своєму виступі дещо остудив гарячі голови дохідливо роз’яснивши права громад та їх голів при добровільному об’єднанні у межах нещодавно прийнятих законів, переваги таких новоутворень у розширенні податкової і додаткової фінансової бази на виконання делегованих повноважень. А також негативні наслідки у разі непродуманих рішень при прийнятті бюджету на 2016 рік для сільських громад, які залишаться у старій колії і відмовляться від об’єднання.

Словом нарада була повчальною і корисною для усіх присутніх депутатів, голів громад та службовців. Щодо вишевичан, котрі хочуть утворення Вишевицької об’єднаної територіальної громади то для них двері залишені відкритими. Право на об’єднання у громади було і є, але потрібно вчасно ним скористатися і бути самодостатніми.