Інструменти
Шрифти

На останній  сесії Радомишльської райради прозвучала заява, підписана 116-ма мешканцями села Забілоччя Радомишльського району,  з попередженням керівництва ради  та  її депутатів. Селяни запевнили письмово, що у разі прийняття на пленарному засіданні рішення щодо затвердження розміру грошової оцінки наданих земельних ділянок в оренду  не місцевим громадянам - мешканцю столиці (372,9га) та  Житомира -  (66, 4га), вони перекриють рух по трасі Київ-Житомир.

Рада прислухалася до клопотань селян і утрималася від прийняття рішення.

Адже у протилежному випадку селяни залишилися  б не тільки без пасовищ для власної худоби,  а й без будь-якої перспективи для себе та своїх дітей, учасників АТО отримати землю для ведення фермерства, особистого селянського господарства, тощо.

Нагадаємо, що за  межами сіл, але у межах ради, громадською землею нині розпоряджаються  чиновники обласного Держземагенство. В органів самоврядування таке право забрано, щоб місцеві депутати  не плуталися під ногами.  До обіцяної  децентралізації ще дуже далеко, є ще час додерибанити усе, залишивши інтереси  селян у межах села.

Зауважимо, що на теренах  Радомишльського району левову частку громадських  земель для товарного сільського господарського виробництва та майже усі  водойми, не без допомоги попередніх керівників райдержадміністрацій та згоди деяких сільських голів,  міцно тримають в оренді зайди, які ніколи не проживали і не будуть проживати у районі.

Саме тому вони  виснажують  поля посівами кукурудзи, сої, соняшника. Поки-що, користуючись безконтрольністю,  безкарно та щедро «поливають» неї агрохімікатами від  яких гинуть сотні бджолиних сімей, тваринний світ. А орендовані водойми не  зариблюють, створивши у районі штучний дефіцит прісноводної риби та піднявши її  ціну до рівня свинини.

Популярні новини міста