Понеділок, липня 16, 2018
   
Text Size

У РАДОМИШЬСЬКОМУ РАЙОНІ ЗНОВУ ЕКОЛОГІЧНА БІДА: МАСОВО ГИНУТЬ БДЖОЛИ. ПРОВИННИКІВ НЕМАЄ

Мешканець Радомишля з вулиці Близнюка  №52 Ігор Сластін сьогодні, 31 серпня, оббігав усі районні державні інстанції, розпитуючи службовців, як йому бути та діяти.
Учора він помітив, що загинули 15 сімей бджіл. Мертвих комах вигрібав з вуликів купами. Чоловік у розпачі - полягла уся його любима справа та сімейний бізнес. Моральні та матеріальні збитки величезні. Поруч з містом, за метрів 150-200 від помешкання розташовані посіви сої та соняшника. Бджоляр, як усі ми, упевнений, що джерело біди ховається там у цих посівах, які орендарі земель обприскують агрохімікатам і куди бджола летить у пошуках медоносіїв.
Але спробуй докажи, впіймай за руку хитрого орендаря. Бджоляр - колега І.Сластіна з села Котівка, у якого загинули 17 сімей бджіл у той же день, коли тамтешній орендар земель обприскав посіви з 19 липня шукає правди у районі, області і столиці. Але марно.
Варто заважити, що у районі спостерігається вже третій рік поспіль неконтрольований розгул орендарів земель із застосуванням агрохімікатів на посівах сої та кукурудзи. Посіви цих прибуткових культур у порушення усіх державних норм недобросовісні орендарі розташовують у межах населених пунктів, ближче забороненої державними нормами для обробітку агрохімікатами 300 – метрової зони до села чи міста. Це бачать санітарні, екологічні служби, але жодного випадку притягнення ними до відповідальності таких орендарів у районі не зафіксовано.
Лік фактів, що перейшов на сотні, говорить сам за себе. Після чергового застосування «дозволених в Україні і безпечних для людей та довкілля агрохімікатів», особливо із застосуванням авіації, у селах Забілоччя, Леніно, Котівка, Глиниця, Юрівка, Кичкирі сохнуть сади, починається тривалий розлад здоров’я у людей, особливо дітей, витає у повітрі сморід більше місяця, гинуть бджоли, лелечата та домашні качки, забруднюються питні джерела, криниці і довкілля. Люди б’ють на сполох, скликають загальні збори на яких обговорюють ці проблеми.
Утім районні та обласні службовці державних інституцій, на які покладено контроль, правоохоронні органи відбуваються простими відписками на кшталт : «вашу скаргу уважно вивчено та перевірено, орендар пред’явив документи на агрохімікати, які дозволені для застосування на території України». Цинічна відповідь чиновника, який прикриває латифундиста, знаючи, що нині у нас можна купити будь-які документи.
Праві люди, коли запитують: а хто заглянув під крило літака, чи бочку, що тягнетьcя по полю за трактором, звідкіля вилітає ота «безпечна» хімічна суміш, чи зробив хоч раз аналіз рослини, грунту?
Звичайно, що здоров’я та терпіння людське не безмежне, довго так тривати не може.  Люди впевненні, що потрібно, не чекаючи масових захворювань, або орендарів до тями привести, або з бездіяльними контролюючми службами щось робити, поки не пізно.

 

Погода

Погода в Радомишлі » Україна

Підписатись

Введіть ваш email:

Авторизація

Реклама

У РАДОМИШЛІ ВІДБУЛИСЯ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ З ПИТАНЬ ОБ’ЇЗДУ ПРИ РЕМОНТІ МОСТА ЧЕРЕЗ ТЕТЕРІВ

 

Участю громадян у громадських слуханнях на соціальні теми місцевого значення, як лакмусовим папірцем можна перевіряти наявність сформованості громадянського суспільства.

Сьогоднішні обговорення питань об’їзної дороги, у зв’язку з ремонтом аварійного залізобетонного моста через Тетерів, у Радомишлі вкотре підтвердили, що більшості мешканців тутешньої громади байдуже щодо будь-яких міських проблем, чи питань, які зачіпають інтереси їх земляків.

На обговорення, які пройшли у Радомишльській міськраді сьогодні,13 липня, прийшло всього шість містян.

Таку пасивність та байдужість варто було очікувати. Адже у Радомишлі на сьогодні громадські організації існують тільки на папері. Давно вже не видно на горизонті їх лідерів, які мали б займати активну громадянську позицію. Не краща справа й на партійному поприщі у наявних десятках партійних організацій Радомишльщини. У буденні місяці і роки між черговими  виборами тут впадають у сплячку. Лише під час виборів, як гриби після теплого дощу, появляються їх лідери та починають озвучувати помилки будь-якої влади і ставати на захист інтересів громад. Таких недаремно називають «заробітчанами». Бо на виборах значна їх частина поповнює особистий бюджет.

На сьогоднішньому зібранні не було жодного очільника партій. Не густо було й з обранцями громади-депутатами міської ради. На слухання з 26-ти прийшли всього три депутати – Таїсія Всильчук, Олександр Куцько та Володимир Капранчук.

Проте повернемося до розвитку подій на зібранні. На запитання учасників  відповідали міський голова Володимир Тетерський та його перший заступник Олег Соблевський.

Представники двох вулиць мікрорайону Рудня - Самоплавського та Шкідченка емоційно та наполегливо відстоювали свої інтереси. Їх по-людськи можна зрозуміти. Адже саме під вікнами їх осель, в об’їзд мосту,  хлине весь великовантажний транспорт. Проте на цілком їх об’єктивні побоювання, що окремі будинки, вік яких за сотню років,  від інтенсивного навантаження та вібрації можуть отримати деформативні пошкодження, голова громади Володимир Тетерський запевнив, що у бюджеті громади для відшкодування ризиків будуть закладені резервні кошти.

Щодо пропозицій шукати інші варіанти об’їзду, наприклад, навпростець через луг у напрямку колишнього машзаводу, поруч з автомийкою, то всі добре розуміли, що такий варіант веде у нікуди. Навіть, якщо міська громада і відшукає кошти на таке будівництво, то ми втратимо час на проектування об’їзду, а потім місяці на проведення тендеру і ввійдемо в зиму. У результаті будівельники у цьому році не освоять державних коштів. А на наступний рік Радомишль їх вже не побачить у строчці державного бюджету. Адже в області 28 аварійних мостів, на які на відміну від радомишльського, держава на ремонт не дала ні копійки.

Депутат обласної ради Микола Григорович з огляду на такий поворот дискусії запропонував грамотний варіант, але на майбутнє. Усім разом – громаді, депутатам, владі вже нині потрібно працювати на питанням вибору місця та будівництва об’їзної дороги, яка б розвантажила центральну частину міста, його дороги від великовантажного транспорту. Він запевнив, що з приводу цього питання особисто побуває на прийомі у голови облради та підготує депутатське звернення на сесію.

Варто зазначити, що представник фірми-підрядника з Вінниці, яка виграла тендер-ТОВ «Альманах-2000» професійно надав роз’яснення противникам об’їзної дороги та ініціаторам реверсного руху по мосту під час ремонту. Він умотивовував, що діючий семиметрової ширини та 200-метрової довжини міст незмога розділити на дві полоси. Тобто, у першій проводити ремонт, а по другій одночасно пропускати транспорт по черзі в обох напрямках та запевнив, що навіть без підрахунків реверс приведе до колапсу. По-перше, будівельники не зможуть працювати в обмеженому просторі, по-друге, утворяться 5-кілометрові автомобільні «пробки. Місто заповниться транспортом у величезних чергах та чадом газів.

На запитання Радомишль-інфо представник підрядної фірми пояснив, що об’їзний міст буде складатися з п’яти пар, укладених одна за одною 6-метрових залізобетонних труб діаметром 1200мм, які утворять ширину споруди в 12 метрів.

На погляд проектувальників такої конструкції буде досить для пропуску річкової води.

Отже у ході такого формату зустрічі кожен мав змогу висловити свої думки та позицію щодо організації руху транспорту при ремонті моста. Міська влада пообіцяла врахувати всі зауваження та окремі можливі ризику. Попри все під кінець поточного року, як обіцяють будівельники, ремонт буде завершено.

Читай в тему: У РАДОМИШЛІ ПРОЙДУТЬ ГРОМАДСЬКІ ОБГОВОРЕННЯ ПОБУДОВИ ОБ’ЇЗНОЇ ДОРОГИ

 

© 2010-2015 "radomyshl.info"


Передрук матеріалів тільки з письмового дозволу адміністрації сайту на http://radomyshl.info/

Правила | Про нас | Реклама на сайті

Ви не маєте права копіювати, відтворювати, перевидавати, завантажувати, публікувати, транслювати, передавати, надавати в суспільне користування або іншим чином використоувати зміст сайту radomyshl.info. Використання змісту сайту radomyshl.info можливе лише попередньої письмової згоди з radomyshl.info.

Керівник проекту : Олексанр Сергійович
Головний редактор : Віктор Генадійович
E-mail сайту : radomyshl-city@ukr.net
Webmaster : admin@radomyshl.info

Слідкуйте за нами :