Середа, травня 23, 2018
   
Text Size

У РАДОМИШЬСЬКОМУ РАЙОНІ ЗНОВУ ЕКОЛОГІЧНА БІДА: МАСОВО ГИНУТЬ БДЖОЛИ. ПРОВИННИКІВ НЕМАЄ

Мешканець Радомишля з вулиці Близнюка  №52 Ігор Сластін сьогодні, 31 серпня, оббігав усі районні державні інстанції, розпитуючи службовців, як йому бути та діяти.
Учора він помітив, що загинули 15 сімей бджіл. Мертвих комах вигрібав з вуликів купами. Чоловік у розпачі - полягла уся його любима справа та сімейний бізнес. Моральні та матеріальні збитки величезні. Поруч з містом, за метрів 150-200 від помешкання розташовані посіви сої та соняшника. Бджоляр, як усі ми, упевнений, що джерело біди ховається там у цих посівах, які орендарі земель обприскують агрохімікатам і куди бджола летить у пошуках медоносіїв.
Але спробуй докажи, впіймай за руку хитрого орендаря. Бджоляр - колега І.Сластіна з села Котівка, у якого загинули 17 сімей бджіл у той же день, коли тамтешній орендар земель обприскав посіви з 19 липня шукає правди у районі, області і столиці. Але марно.
Варто заважити, що у районі спостерігається вже третій рік поспіль неконтрольований розгул орендарів земель із застосуванням агрохімікатів на посівах сої та кукурудзи. Посіви цих прибуткових культур у порушення усіх державних норм недобросовісні орендарі розташовують у межах населених пунктів, ближче забороненої державними нормами для обробітку агрохімікатами 300 – метрової зони до села чи міста. Це бачать санітарні, екологічні служби, але жодного випадку притягнення ними до відповідальності таких орендарів у районі не зафіксовано.
Лік фактів, що перейшов на сотні, говорить сам за себе. Після чергового застосування «дозволених в Україні і безпечних для людей та довкілля агрохімікатів», особливо із застосуванням авіації, у селах Забілоччя, Леніно, Котівка, Глиниця, Юрівка, Кичкирі сохнуть сади, починається тривалий розлад здоров’я у людей, особливо дітей, витає у повітрі сморід більше місяця, гинуть бджоли, лелечата та домашні качки, забруднюються питні джерела, криниці і довкілля. Люди б’ють на сполох, скликають загальні збори на яких обговорюють ці проблеми.
Утім районні та обласні службовці державних інституцій, на які покладено контроль, правоохоронні органи відбуваються простими відписками на кшталт : «вашу скаргу уважно вивчено та перевірено, орендар пред’явив документи на агрохімікати, які дозволені для застосування на території України». Цинічна відповідь чиновника, який прикриває латифундиста, знаючи, що нині у нас можна купити будь-які документи.
Праві люди, коли запитують: а хто заглянув під крило літака, чи бочку, що тягнетьcя по полю за трактором, звідкіля вилітає ота «безпечна» хімічна суміш, чи зробив хоч раз аналіз рослини, грунту?
Звичайно, що здоров’я та терпіння людське не безмежне, довго так тривати не може.  Люди впевненні, що потрібно, не чекаючи масових захворювань, або орендарів до тями привести, або з бездіяльними контролюючми службами щось робити, поки не пізно.

 

Погода

Погода в Радомишлі » Україна

Підписатись

Введіть ваш email:

Авторизація

Реклама

ЯК ПЕРЕВІРИТИ ЯКІСТЬ М’ЯСА, КУПУЮЧИ ЙОГО НА БАЗАРІ?

Як перевірити якість м’яса, купуючи його на базарі?

Супермаркети супермаркетами, але порядні господині купують м'ясо на базарі. Як же перевірити його якість? Хороше м’ясо можна придбати тільки на ринку, причому не у всіх а приблизно у 10-20 відсотків продавців. Щоб визначити якість м’яса, вимагайте показати розрубану трубчату кістку із лопатки або шинки.

Мозок у цій кістці повинен бути білий. Якщо рожевий - трохи хімії давали, якщо червоний - багато.

І ще. Старайтесь купувати м’ясо сальних порід свиней - воно набагато м’якше й корисніше. На фермах сальних свиней не вирощують, бо не вигідно.

Джерело: Житомир-Онлайн

 

© 2010-2015 "radomyshl.info"


Передрук матеріалів тільки з письмового дозволу адміністрації сайту на http://radomyshl.info/

Правила | Про нас | Реклама на сайті

Ви не маєте права копіювати, відтворювати, перевидавати, завантажувати, публікувати, транслювати, передавати, надавати в суспільне користування або іншим чином використоувати зміст сайту radomyshl.info. Використання змісту сайту radomyshl.info можливе лише попередньої письмової згоди з radomyshl.info.

Керівник проекту : Олексанр Сергійович
Головний редактор : Віктор Генадійович
E-mail сайту : radomyshl-city@ukr.net
Webmaster : admin@radomyshl.info

Слідкуйте за нами :