ЯК ВЛАДА ТА ДЕРЖАВНІ ІНСТИТУЦІЇ ЖИТОМИРЩИНИ РЕАГУЮТЬ НА ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН

Шрифти

ЯК ВЛАДА ТА ДЕРЖАВНІ ІНСТИТУЦІЇ ЖИТОМИРЩИНИ РЕАГУЮТЬ НА ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН — Інтернет газета міста Радомишль - періодичне інтернет видання міста Радомишль У минулому та нинішньому році влада Житомирщини у республіканських друкованих засобах масової інформації та інтернет - виданнях неодноразово піддавалася критиці за свою закритість. Вочевидь цілком справедливо. У цьому нині переконалися мешканці Радомишльщини на собі, шукаючи захисту у влади.

16 червня 2015 року понад 100 мешканців села Леніно у Радомишльському районі звернулися до перших осіб Житомирської облдержадміністрації, обласної екологічної інспекції, адміністрації та прокурора Радомишльського району зі скаргою щодо стану вільного та неконтрольованого державними службами застосування орендарями утаємничених від них пестицидів та гербіцидів на землях, що перебувають у них в оренді у межах Ленінської територіальної громади. Заявники просили провести комісійну перевірку діяльності орендарів, які розташували посіви кукурудзи та сої без дотримання буферної зони від меж населеного пункту, всього за 2-3 метри від садиб селян та безпосередньо у побутовому просторі їх життєдіяльності.

Звертали увагу владних та контролюючих структур на те, шо мешканці села не знають коли, як, у якому місці і який час потрібно остерігатися від небезпечних хімічних препаратів щоб убезпечити себе та свою родину, сади, птицю, худобу, бджіл. Адже орендарі не дотримуються організаційних заходів публічного оповіщення мешканців села щодо безпеки у період проведення оприскування посівів. Вони наголошували, що сподіваються на уважний підхід до розгляду скарги, справедливу перевірку та висновки, адже від того залежить їх життя та здоров’я.

Утім, незважаючи на норму статті 20 Закону України "Про звернення громадян", якою визначено, що скарги громадян розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання, селяни й досі, 20 липня, відповіді не дочекалися. Хоча у скарзі йдеться не про якесь другорядне питання, а про життя і здоров’я людей. Така толерантність влади до крупних латифундистів, які діють на теренах Радомишльщини, призвела до протестного сходу селян 14 липня 2015 року, який тривав біля трьох годин. Про що РАДОМИЩЛЬ-ІНФО розповість у наступних публікаціях.

Сплив місяць. Орендарі тим часом, дізнавшись про скаргу, намагаються провести чергове оприскування посівів кукурудзи поруч з межами садиб, але вже не наземною технікою, а за допомогю авіації. Незважаючи, що люди, ще не «видихали» попередніх препаратів. Утім цього разу вже, розвішавши нові оголошення у селі.

Станом на 16 липня з 4-х вищезгаданих керівників державних інституцій області до яких апелювали селяни, на звернення оперативно зреагував лише один - нещодавно призначений прокурор Радомишльського району Сергій Зубак, який відразу повідомив селян, що звернення надіслано керівнику екологічної інспекції у Житомирській області для детального розгляду по суті.