Субота, лютого 17, 2018
   
Text Size

Новини міста Радомишль

РАДОМИШЛЬСЬКИЙ МУЗЕЙ «ЗАМОК- МУЗЕЙ «РАДОМИСЛЬ» ПОПОВНИВСЯ СТРОЖИТНОСТЯМИ

Замок-музей «Радомисль» – скарбниця пам’яті

Аліна Гайдук- директор музею домашніх ікон та старожитностей

Нові унікальні старожитності з особистої колекції Ярослава Стельмаха та Людмили Хмелевської-Стельмах днями доповнили колекцію Замку-музею «Радомисль».

Серед них — ікони, мальовані народними майстрами, вишиті та ткані рушники - родинні обереги, чоловічі та жіночі сорочки та інші предмети одягу, вишита гладдю хустка та шийні прикраси. Національні строї та сакральні речі родина Стельмахів зберігала в себе вдома.

Видатний український письменник, драматург, перекладач Ярослав Стельмах зі своєю дружиною Людмилою довгі роки збирали українські раритети, предмети культури й мистецтва українців, тепер кожен зможе побачити їх у “Замку Радомисль”.

Творчі люди, інтелектуали й інтелігенти, знавці мов та мистецтва, поціновувачі сучасних модних віянь і тенденцій — Стельмахи завжди поважали рідну культуру, були свідомими націоналістами, мали чітку громадську позицію. Така любов до батьківщини й всього українського дісталася Ярославу Стельмаху від батька Михайла Опанасовича. Своє натхнення геніальний український письменник черпав у рідній країні, і щирим захопленням Україною пройняті його твори.

Творчість Ярослава Михайловича відома й дорослим й дітям. Це знамениті кінофільми «Циганка Аза», «Провінціалка», «Кіценька», вистави в театрах «Привіт, Синичко!» та «Запитай колись у трав», дитячі п’єси «Шкільна драма», «Вікентій Прерозумний» та інші.

Ярослав Михайлович та Людмила Вікторівна прожили разом 28 років. Вже минуло 16 років як Ярослав Стельмах пішов з життя. Його значна літературна спадщина, бібліотека, мистецькі твори, що дарували друзі та колекцію старожитностей Людмила Вікторівна плекала весь цей час.

Через ЗМІ пані Людмила дізналась про музей, заснований для збереження української національної пам’яті та духовності. Фундатор Замку «Радомисль», доктор медичних наук, професор Ольга Богомолець протягом 25 років збирала колекцію народних ікон та старожитностей, щоб зберегти безцінні пам’ятки для наступних поколінь.У стінах сторічної архітектурної споруди розміщений Музей української домашньої ікони та старожитностей «ДУША УКРАЇНИ».

Велика робота, проведена Ольгою Богомолець, те, з якою віддачею та щирістю вона створювала унікальний музей у Радомишлі, її серце вкладене у кожний експонат Музею (адже всі речі Ольга Вадимівна розташовує сама) — зачепили душу Людмили Вікторівни. Тому вона вирішила оселити свою колекцію саме в цьому чудовому місці.

Під час зустрічі пані Людмила та пані Ольга щиро спілкувалися, обмінювалися знаннями з української етнографії, разом милувалися дивовижними автентичними рушниками та прикрасами. Відчувалася близькість та порозуміння між майже незнайомими людьми, адже в них була спільність мети, поглядів, душевна близькість, де живе любов до України.

В часи занепаду української свідомості, проявів знищення українськості Ярослав Стельмах та Людмила Хмелевська захистили та зберегли для українців перлини національної культури. Робота проведена цією родиною заслуговує на повагу та високу оцінку нащадками. В замку-музеї «Радомисль» раритети родини Стельмахів знайдуть достойне місце і будуть надихати відвідувачів гордістю за наших пращурів, вірою на краще майбутнє та любов’ю до рідної України.

 

 

У РАДОМИШЛІ ТОРГУЮТЬ ПРІСНОВОДНОЮ РИБОЮ ПРИВЕЗЕНОЮ З ЖИТОМИРА.ФОТО

Сьогодні, 16 лютого,  у Радомишлі на районному ринку, що по вулиці Отамана Мордалевича, з самого ранку торгували прісноводною рибою. Щоправда не тутешньою.  Короп, карась, товстолоб "пропливли" не близьку дорогу довжиною в 70 км, аж  з Житомира. Ціни кусаються. Короп по вартості вже  наздогнав   заморську скумбрію і хек.

Своїх орендарів, які прибрали до рук майже 1200 га водного плеса на сільських ставках району, як завжди, на ринку не видно. Більшість ставків, всупереч умовам договору оренди водойм, орендарі не зариблюють та не вирощують риби. Тримають водойми для власного задоволення, відпочинку.

А як гарно все починалося, коли  районна адміністрація розпочала масово роздавати водойми у приватні  руки терміном на 50 років. Сипали обіцянками, що орендарі будуть зобов'язані договорами займатися рибництвом, що нарешті  у районі будуть вирощувати  небачену  досі кількість риби, настане конкуренція, а з  нею  прийде  довгоочікувана дешева ціна на рибу. Проте, як бачимо,  ні риби, ні контролю з боку влади за орендарями та виконанням ними договірних обов'язків немає.

Вільно себе почувала  сьогодні, як завжди,  зграйка відомих всім тутешніх браконьєрів, одних і тих же одіозних  осіб з Радомишля та села Глиниця, які зазвичай отаборилися  на облюбованому "пятачку" біля центрального входу до  ринку. Заховавши обличчя під глибокі капюшони та користуючись відсутністю  поліції реалізовували рибу з тазиків, пластикових мисок прямо з землі на вулиці.

 

   

РАДОМИШЛЬСЬКІЙ РАЙРАДІ ПРОПОНУЮТЬ ДОЛУЧИТИСЯ ДО РЕМОНТУ ДОРІГ У РАЙОНІ ЗА ВЛАСНІ КОШТИ

13 лютого голова облради В.Ширма провів нараду з керівниками районних рад, у ході якої обговорено низку нагальних питань.

Одним із перших питань, яке обговорили місцеві самоврядці, стосувалось освітньої галузі, зокрема стану харчування учнів у навчальних закладах та перевезення школярів.

«Ремонт доріг місцевого значення, що ведуть до опорних шкіл - є пріоритетним завданням, тому звертаюсь до районів з пропозицією співфінансування цієї програми. Це реальна можливість для сільських жителів вирішити житлове питання, і кращого варіанту в області немає», - наголосив Володимир Ширма.

Також на нараді розглянуто питання діяльності архівних установ в органах місцевого самоврядування, зокрема передачу архівів на баланс ОТГ.

Нагадаємо, що ця установа вже прийнята на баланс Радомишльської громади.

В роботі наради взяв участь голова Радомишльської райради Олександр Потієнко.

   

У РАДОМИШЛІ ВШАНУЮТЬ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

15 лютого в 11 годин Радомишльська районна державна адміністрація планує провести ряд заходів до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Зазвичай таке дійство розпочинається з мітингу та покладання квітів на міському Меморіалі Слави.

   

РАДОМИШЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА МОЖЕ СТАНЕ ГОСПОДАРЕМ ЗЕМЛІ ВЖЕ У ЧЕРВНІ 2018 року. ГРАФІК

Згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 року з 1 лютого 2018 року Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області розпочато процес формування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності шляхом проведення інвентаризації землі сільськогосподарського призначення державної власності з подальшою передачею зазначених земельних ділянок у комунальну власність відповідних ОТГ.

Наказом Головного управління від 05.02.2018 №21/0/7-18 затверджено план – графік передачі земель об’єднаним територіальним громадам на території Житомирської області.

Процес передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад має завершитися до кінця 2018 року.

Зауважимо, що за наявною інформацією у Радомишль-інфо Радомишльська ОТГ на минулому тижні вже уклала меморандум з Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області про передачу сільськогосподарської землі.

Наразі офіційна інформація про укладення меморандуму та його зміст на сайті Радомишльської міської ради не оприлюднені.

Нагадаємо, що меморандум - це лише декларація про наміри. Офіційно ж процедура передачі ділянок стартує після того, як Радомишльська міська рада ухвалить на сесії рішення про звернення до Держгеокадастру про передачу земель, а Головне управління Держгеокадастру в області отримає відповідне клопотання.

В середньому процес передачі земель для однієї ОТГ може тривати близько двох місяців.

XX

   

Сторінка 1 з 491

Погода

Погода в Радомишлі » Україна

Підписатись

Введіть ваш email:

Авторизація

Реклама

© 2010-2015 "radomyshl.info"


Передрук матеріалів тільки з письмового дозволу адміністрації сайту на http://radomyshl.info/

Правила | Про нас | Реклама на сайті

Ви не маєте права копіювати, відтворювати, перевидавати, завантажувати, публікувати, транслювати, передавати, надавати в суспільне користування або іншим чином використоувати зміст сайту radomyshl.info. Використання змісту сайту radomyshl.info можливе лише попередньої письмової згоди з radomyshl.info.

Керівник проекту : Олексанр Сергійович
Головний редактор : Віктор Генадійович
E-mail сайту : radomyshl-city@ukr.net
Webmaster : admin@radomyshl.info

Слідкуйте за нами :