Середа, грудня 13, 2017
   
Text Size

Новини міста Радомишль

РАДОМИШЛЬЩИНА: БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ПЕРЕРОСЛА У ПОГРОЗИ ЖИТТЮ ГРОМАДСЬКИХ АКТИВІСТІВ. АБО ЯК У СІЛЬРАДІ НАМАГАЛ ИСЯ САМОБУД УЗАКОНИТИ

У Радомишльському районі місцевий бізнесмен вирішив облаштувати собі невеличкий рай на мальовничому березі річки Бистріївка, користуючись сліпотою посадовців Верлоцької сільської ради.

Вирізав дерева у прибережній смузі річки, на громадському лузі в порушення правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах побудував вольєр у якому хрюкають та риють землю дикі поросята

Примітивши що на території сільради на очах тутешньої влади можна робити все, що заманеться апетити халявного володіння природними ресурсами згодом розгорілися. Розперезався так, що перегатив річку у двох місцях камінними греблями, вгативши туди не одну сотню тон каменю створив водойму, куди запустив рибу.

Проте прогадав. На відміну від чиновників сільради тутешні мешканці - громадські активісти забили на сполох, повідомивши мене, як депутата райради, про грубе порушення природоохоронного законодавства. На моє депутатське звернення зреагував голова районної адміністрації. За розпорядженням Володимира Тетерського на їх підтримку прибула комісія з водних ресурсів району. Обстежили, провели фотофіксацію очевидних грубих порушень Водного, Земельного Кодексів та природоохоронного законодавства.

10 листопада 2017 року Радомишльська РДА направила лист, висновки комісії, фотокопії на ім'я начальника Держекоінспекції у Житомирській області з проханням провести обстеження порушення. Проте ця поважна державна інституція, зауважу, сумновідома своєю бездіяльністю упродовж останніх 10 років у виявленні та покаранні такого ж порушника у селі Глиниця та Нова Юрівка, більше місяця не поспішала з виїздом на місце подій. Саме тому через місяць адміністрація вимушена була знову надіслати нагадування про відсутність перевірки держекоінспекції.

Тим часом для громадських активістів цей період був жахливим. До них, навіть серед ночі, стали поступати анонімні телефонні дзвінки з погрозами. Наприклад: «Ми знаємо, де працює твій чоловік і коли повертається додому. Начувайся, він може не доїхати». Номер з якого телефонують не висвічувався. То ж вже один цей факт говорить сам про себе, що наміри серйозні адже дорога додому пролягала через ліс, а іноді й у темну пору доби.

Нині цією справою займаються правоохоронці Радомишльського відділку поліції. Чи включена ця справа у єдиний реєстр досудових розслідувань наразі потерпілі не знають. Ситуація складна і тривожна. Адже знаючи, що сучасна технологія може відстежувати місце дзвінка, анонім усе-таки відважився погрожувати життю громадян цинічно і відверто. Чи встановлять цього громадянина ( про якого здогадатися не так вже й складно), чи тотальна безкарність, як нині у нас заведено, буде крокувати далі, сказати важко. Все залежить від професійності реформованої поліції та її сумління.

Проте повернемося до перебігу подій. Екологічні інспектори після другого листа за підписом заступника голови райдержадміністрації Світлани Ковальчук таки прибули на береги річки. Утім всупереч загальноприйнятим правилам співпраці з місцевою райдержадміністрацією, як органом державної влади, яка готувала матеріали та була ініціатором перевірки, чомусь чиновники того дня про свій приїзд у район не повідомили. Отже представника РДА та депутата райради до участі у перевірці не запросили.

Відповідь на таку поведінку інспекторів можна легко зрозуміти ознайомившись з листом начальника екоінспекції у Житомирській області М.Железняка на адресу Радомишльської райдержадміністрації у якому зазначено, що «громадянин Севрук В.Й. здійснив проектування та будівництво з насипу каміння греблі, яка розміщена на річці Бистріївка за відсутності проектної документації та відповідного погодження на право проведення робіт»

Зауважу, що про другу камінну споруду, яка перекрила річку за 200 метрів нижче по течіїї екоінспектори і словом не згадують. Не згадують і про порушення правил утримання диких тварин у неволі, або в напіввільних умовах. Не побачили!

Порушнику інспекція призначила штраф розміром аж у 340 гривень. Винного за порубані дерева у прибережній зоні на думку інспекторів взагалі виявити неможливо, бо (цитую) «фактів свіжозрізаних дерев не встановлено, а лише старі обгорілі пеньки». А далі хитро, по-єзуїстськи: «що не дає можливості визначити період їх (пеньків, авт.) утворення та осіб, які здійснили порізку».

Словом бачили, що державі завдані збитки, проте хіба ж було важко самостійно встановити породу та вік дерева по пеньку, визначити його вартість?

Отже, державо, не сподівайся, що найняті тобою інспектори, яким ти справно платиш зарплату, подбають про відшкодування збитків, вартості зрубаних дерев. Вони, наймані на роботу тобою, а як видко служать за твій рахунок іншим….

І головне. Про святе у таких випадках – це щодо встановлення термінів обов’язкового відновлення порушником першопочаткового стану річки, прибережної зони, демонтаж усього камінного мотлоху разом з двома греблями, водопропускної труби з щільною решіткою, що призупинило вільне життя та рух річкових біоістот – ні слова. Немовби й не бачили. Що це корупція, недбайливе ставлення до своїх обов’язків представників державної служби?

Згодом у телефонній розмові керівниик групи екоінспекторів, яка обстежували місце події, намагався мене переконати, що ліквідація самобуду, повідомлення правохоронців з питань про порубку дерев, відшкодування збитків, тощо випливає саме собою. Цією справою вони будуть займатися. Готовий повірити у законопорядність екологів. Але запізніле виправдовування, слова у слухавку і факти у згаданій вище відписці на ім’я голови райдержадміністрації на папері різняться, не співпадають.

Дивною стала й поведінка сільської влади. Активісти стверджують, що вони з першої хвилини укладки першого каменя у греблю повідомляли сільську владу про самоуправство. Проте реакції не було. Не зупинили, дали дбудувати реблі.

Далі-більше. Виникає підозра, що порушника хтось навчив, як викрутитися. На день приїзду екологів біля греблі понавтикали таблички «Пожежна водойма». Хитрий розрахунок - ну хто ж з тутешніх сам собі ворог, адже не дай Бог лиха у селі, то тут поповнить запас води пожежний автомобіль. Словом зіграли на емоціях. Отже відпадає потреба розбирати гранітний самобуд, а натомість сільвиконком має нагородити грамотою за наругу над природою. Бачте, як тепер навчилися чорне видавати за біле.

Однак кришування на цьому не закінчилося. Невдовзі, щоб не стояти осторонь, у сільраді провели засідання виконкому, зачепили й це питання. Замість категоричного несприйняття порушень закону, осудження, один з посадовців сільради прорік : «гарно зроблено, але незаконно». То ж і узаконили незаконне табличками.

А ще на цьому засіданні йшла мова про дозвіл за ініціативою сільради на розробку проектно-технічної документації на самобуд, але вже під маркою «пожежна водойма». Добре знаючи, що таке віртуальне будівництво «потягне» не на один мільйон, якого у селі ніколи не було, а нині і вдень з свічкою у сільбюджеті не знайдеш, тужилися прикрити скоєне. Попри те, що жодна державна служба не дасть погодження на будівництва водосховища на річці, затоплення лугів, лісових насаджень, усе-таки запевняли екоінспекцію, що сільрада знайде вихід. Хіба ж не розуміють люди, що цей цирк затіяли заради одного – прикрити діяння сучасних бізнесменів. Бо декому серед простих смертних нині таки чорт дітей колише.

До всього додам, що все діялося вже після виборів у Радомишльській об’єднаній територіальній громаді, у час коли добігали кінця останні дні не тільки існування Верлоцької сільської ради, а й звільнення з роботи усіх її чиновників.

Зауважу, що розвиток подій підказує, що у цій історії буде продовження та наступні публікації з прізвищами дієвих осіб - про теперішню бездіяльність державних інституцій, байдужість, відсутність невідворотності покарання тих, хто маючи гроші, став захоплювати державні та громадські природні ресурси, глумитися над природою.

І насамкінець. З цією державною інституцією мені довелося спілкуватися упродовж 6 років сотні разів листуванням, депутатськими зверненнями, зустрічами про ідентичні порушення природоохоронного законодавства на рівні депутата районної ради. Формат результатів був таким, як і на Бистріївці – жодна справа не доведена інспекцією до кінця.

Зауважу, що також не дуже поспішали інспектори виконувати звернення депутата Верховної ради Павла Дзюблика, який намагався допомогти мені усунути екологічні порушення на виборчому окрузі. Щоправда нардеп добився звільнення попереднього керівництва цієї обласної установи. Проте, як бачимо, кадрова зміна не позначилася на якості її роботи.

Однак крапку ставити рано. Попереду сесії Радомишльської об’єднаної громади, засідання районної комісії з водних ресурсів, звернення до губернатора. Важелів примусу вистачить. Адже соціальна напруга мешканців села, викликана корпоративною бездіяльністю посадовців усіх рангів, росте до критичної межі.

Володимир Капранчук,

депутат міської ради,

журналіст         для РАДОМИШЛЬ_-ІНФО

читай ТУТ: РАДОМИШЛЬЩИНА: САМУПРАВСТВО НЕ ЗНАЄ МЕЖ. ПЕРЕГОРОДИЛИ РІЧКУ. ВИРІЗАЛИ ДЕРЕВА У ПРИБЕРЕЖНІЙ ЗОНІ».

 

У РАДОМИШЛІ СКЛИКАЮТЬ ЧЕРГОВУ СЕСІЮ РАЙОННОЇ РАДИ

Голова Радомишльської районної ради Олександр Потієнко розпорядився скликати вісімнадцяту сесію районної ради VІІ скликання 20.12.2017 року о 10 годині в залі засідань районної ради.

На розгляд сесії виносяться такі питання:

1. Затвердження розпоряджень голови райдержадміністрації.

2. Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік.

3. Про затвердження бюджету на 2018 рік.

Інформує: Духніч О.І. – начальник управління фінансів райдержадміністрації.

4. Різне.

На сесію запрошують депутатів обласної ради, голову, заступників голови, начальників управлінь, відділів райдержадміністрації, сільських, селищних, міського голів, керівників підприємств, установ та організацій, представників засобів масової інформації, громадських організацій.

   

РАДОМИШЛЬСЬКА ОТГ ФОРМУЄ ШТАТИ. СУМНИЙ ДОСВІД НОВОУТВОРЕНИХ ПОТІВСЬКОЇ І ВИШЕВИЦЬКОЇ ГРОМАД ПОКИ-ЩО НІХТО НЕ БЕРЕ ДО УВАГИ - ОТЖЕ РИЗИКИ НАСТУПИТИ НА ГРАБЛІ ЗАЛИШАЮТЬСЯ

«Починати свою роботу в об’єднаній громаді потрібно не із збільшення кількості працівників у штаті».

На цьому акцентував голова ОДА Ігор Гундич під час зустрічі із новообраними головами ОТГ 8 листопада 2017 року.

«Не з цього треба починати свою роботу. Адже роздування штату – точно не те, що чекають жителі громади в першу чергу. Краще починати з мінімальної кількості працівників. Колектив потрібно розширювати у разі потреби, якщо реалізовуватимете багато проектів», – зазначив Ігор Гундич керівникам громад.

Керівник області зауважив, аналізуючи досвід роботи деяких раніше утворених громад: «Нелогічно виходить, коли громада займає четверту частину району, а штат у неї близько 100 осіб. Тому прошу не замахуватись на таку велику кількість людей, які працюватимуть в ОТГ».

Словом губернатор, як у воду дивився – знав наперед, що у деяких громадах відразу не тільки замахнуться, а й всілякими способами будуть намагатися роздути штатну чисельність працівників. Його засторога не спрацювала і для Радомишля. Не зважаючи на сумний досвід Радомишльщини. Чи не на кожній нараді в області по питаннях децентралізації Потіївська і Вишевицька громада були притчею во язицех, на їх прикладі як не треба нарощувати штатну чисельність працівників апарату завжди будується критика. Адже затрати на утримання чиновників у Потіївській громаді нині становлять  близько 50 % бюджету, у Вишевицькій- понад 30%. Абсурд!

У Радомишльській ОТГ, попри застереження депутатів, щодо неприпустимої поспішності з штатними призначеннями, теж приступили до формування структури та штатної чисельності апарату міської ради.

Нині вже відбулося призначення виконуючих обов’язки старост у 15 старостинських округах. Ці посади автоматично обійняли колишні сільські голови. Проте децентралізаційні процеси реформування сільрад у нас розуміють по-своєму. В.о. старост відразу нав’язали для себе посаду діловода. Цілком зрозумілі забаганки - що ж це за начальник, коли немає підлеглих? Таким чином у штаті міськради відразу добавиться 15 сільських діловодів. Що це -  розкіш? Чи потрібен цей чиновник і чим він буде займатися у кабінеті колишньої сільради упродовж робочого дня наразі не відомо. Функціональних обов’язків для категорії таких посадовців поки - що немає. Виписати 2-3 довідки в день, якщо у цьому інколи виникне потреба, для мешканців села у якому нараховується від 200 до 500 людей, вести якусь первинну документацію зможе й сам в.о. старости. Це можна прописати у Положенні про старосту.

Окрім того у штат міськради також поспішно вводяться додатково 9 землевпорядників, які працювали до цього у сільрадах. Потреба у них звучить лише на словах. Обгрунтовані висновки фахівців у необхідності такої кількості працівників у цій сфері, програми, проекти також відсутні. Варто зауважити, що серед цієї категорії чиновників лише одиниці мають фахову спеціалізацію по освіті. То ж варто було б задуматися щодо законності таких призначень.

Попереду конкурсний відбір лише невеликої частки посадовців. Всі інші поза конкурсом. І врешті- решт не забуваймо про кадровий голод. Адже у країні практично зруйнована послідовність підготовки управлінців, ступеневе проходження служби у державних і самоврядних структурах. Поспішність у заповненні вакантних посад завжди приносила лише шкоду, а не успіх.

 

   

У РАДОМИШЛІ ПРАЦІВНИКИ ПОЛІЦІЇ ВИЛУЧИЛИ НАРКОТИКИ У МІСТЯНИНА

Удень 5 грудня працівники поліції під час поверхневого огляду 26-річного жителя районного центру виявили у нього пакунок з подрібненою масою та стебла рослини, за попередніми даними – наркотичними засобами.

Працівники слідчо-оперативної групи вилучили виявлене та направили на експертне дослідження.

Нині розпочато кримінальне провадження за ст. 309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України.

За такі дії чоловікові може загрожувати штраф або виправні роботи на строк до 2 років, або піврічний арешт, або обмеження чи позбавлення волі на строк до 3 років.

 

   

У РАДОМИШЛЬСЬКІЙ МІСЬКРАДІ ПРОЙШЛО ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ - ПРОДОВЖЕННЯ ПЕРШОЇ СЕСІЇ.ФОТО

Сьогодні, 8 грудня 2017 р. депутати на пленарному засіданні першої сесії Радомишльської міської ради новоутвореної ОТГ продовжили свою роботу.

Нинішнє засідання по характеру його поспішного проведення не можна назвати плановим. Це звичайне позачергове засідання, яке викликане акумуляцією непередбачених та невирішених раніше ряду термінових робочих питань, які виникли у зв’язку з неможливістю поточної діяльності виконавчих органів ради. Серед них: фінансові питання, відсутність утворення комісії та Порядку організації конкурсу відбору щодо заміщення вакантних посад у структурі ради та утворення тендерного комітету та комісії з реорганізації сільських рад, які увійшли до складу ОТГ, тощо. Депутати прийняли відповідні рішення по цих питаннях.

Депутати погодилися з порядком їх закріплення  за виборчими округами ОТГ.

В основу рішення було покладено принцип, який прикріплює кожного  з 26 депутатів ради  до виборців округу у якому він отримав перемогу на виборчих перегонах.

Варто нагадати, що як зауважують депутати, позапланове проведення пленарних засідань унеможливлює виконання встановленого регламентом ради якісного попереднього розгляду питань порядку денного у депутатських фракціях, постійних комісіях та обмежує можливості депутата для  детального ознайомлення та вивчення матеріалів сесії.

   

Сторінка 1 з 476

Погода

Погода в Радомишлі » Україна

Підписатись

Введіть ваш email:

Авторизація

Реклама

© 2010-2015 "radomyshl.info"


Передрук матеріалів тільки з письмового дозволу адміністрації сайту на http://radomyshl.info/

Правила | Про нас | Реклама на сайті

Ви не маєте права копіювати, відтворювати, перевидавати, завантажувати, публікувати, транслювати, передавати, надавати в суспільне користування або іншим чином використоувати зміст сайту radomyshl.info. Використання змісту сайту radomyshl.info можливе лише попередньої письмової згоди з radomyshl.info.

Керівник проекту : Олексанр Сергійович
Головний редактор : Віктор Генадійович
E-mail сайту : radomyshl-city@ukr.net
Webmaster : admin@radomyshl.info

Слідкуйте за нами :