житомирська область може повністю втратити свої ліси

Шрифти

Житомирська область може повністю втратити свої ліси. Залишилося менше 40років
Це загрожує великими екологічними проблемами - від масштабних пожеж до вимирання популяцій диких тварин.


Подія: Якщо теперішня динаміка вирубування лісів збережеться, то Житомирська — через 38. Такі результати нового дослідження, яке провела компанія EOS Data Analytics разом з Інститутом космічних досліджень НАН України та Державним космічним агентством України.

Деталі і коментарі: З останній рік, із серпня 2019 до серпня 2020 року, на Житомирщині вирубали майже на 20% більше, ніж минулого року.
"Якщо не сповільнити цей тренд, то за 30-38 років може бути знищено 1,6 та 2,3 мільйонів гектарів відповідно, які складають площу лісів. Навіть враховуючи висадку, відновлення лісу займає від 60 до 80-100 років, у залежності від порід дерев".

Вирубка дерев та іншої рослинності може призвести до важких екологічних проблем. Серед них — опустелювання, ерозія, зменшення родючості ґрунту, повені та вимирання популяцій диких тварин. Це також збільшує ризик повторення катастрофічних пожеж весни 2020 року (у квітні в Житомирській області вогонь знищив або пошкодив будівлі у п'яти населених пунктах).
Моніторинг лісів проводили за допомогою технології супутникового аналізу.

"Питання вирубки українських лісів порушують уже не перший рік. Ліс безконтрольно рубають і "сірими" схемами вивозять на експорт. Ніхто не знає справжніх масштабів. Дані отримані із супутників — це незалежний інструмент на шляху до вирішення цієї проблеми. Космос бачить усе", — цитує "Інтерфакс-Україна" засновника EOS Максима Полякова.

Тим часом науковці з Чилі та Великобританії, які досліджують проблему більш глобально, співставивши усю інформацію про вирубку лісів за останніх 10 років із темпами зростання кількості населення на планеті, зробили ще жорсткішу заяву. Вчені переконані, якщо нічого не змінювати, то через 100-200 років лісів на планеті взагалі не залишиться. А їхнє зникнення загрожуватиме всьому людству, бо призведе до збільшення кількості вуглекислого газу в атмосфері і порушить кругообіг води у природі.

Прогресивна деградація навколишнього середовища сильно вплине на суспільство, а це означатиме, що колапс людства розпочнеться набагато раніше. Такі висновки дослідники опублікували у журналі Scientific Reports.
Джерело:expres.online/podrobitsi

В ТЕМУ: 

 -  Радомишль:автомобіль із причепом,керований місцевим жителем, навантажений лісоматеріалами, вилучено, готується клопотання про накладення арешту на деревину.

-  Радомишльські правоохоронці виявили факт незаконної порубки лісу у селі Вишевичах.Фото 

-  Радомишльщина: працівники поліції виявили у селі Ставках 8 печей, що випалювали вугілля. Фото з місця події 

Популярні новини міста