Шрифти

Сьогодні, 30.07.2020р, відбулося чергове пленарне засідання Радомишльської міської ради. Варто зауважити, що під кінець каденції депутати стали активнішим – з 27 у роботі сесії взяли участь 24.


Понад 60 розглянутих питань порядку денного – такий результат сьогоднішньої депутатської роботи. З них 45- із сфери земельних відносин.

Неважко було здогадатися, що чим ближче до місцевих виборів у жовтні поточного року, тим напруженішою буде ситуація на кожному пленарному засіданні.

Сьогодні вигідно позиціонувати себе, маючи плани йти кандидатом у депутати міськради, такий собі бренд турботи про бюджет громади за рахунок економії на заробітних платах службовців апарату міськради.

Розрахунки прості: сегмент виборців у громаді, які гостро та негативно реагують на кожне чергове підвищення посадових окладів службовців сільських чи міських рад досить великий.

Варто зауважити, що у Радомишлі майже всі партійні організації, які будуть висувати кандидатів від своєї політичної сили на місцевих виборах, переживають кадровий голод. Чи не кожна з них не має довгої лінійки кандидатів у депутати, як старого ґатунку, так і нових облич, які здатні потенційно принести значний відсоток голосів, необхідний для отримання більш кількісного складу депутатських місць у новому складі ради.

Вочевидь, всі добре усвідомлюють, що після наслідків минулих виборів в країні, коли прохідними стали люди котрих взагалі ніхто не знав, які не мали ні політичної, ні громадської біографії, такий перебіг подій на місцевих виборах вже не пройде.

Чи не тому вже з перших хвилин початку роботи сесії при розгляді питання про затвердження структури та штатної чисельності виконавчого апарату ради розгорілися гострі дискусії щодо чергового підвищення посадових окладів, збільшення кількісного складу службовців ради.

Варто зауважити, що підвищення посадових окладів у самоврядних установах відбулося по всій країні у результаті відповідної Постанови КМ України.
А щодо збільшення кількості працівників апарату ради на 4 одиниці - то, як пояснив мер Володимир Тетерський, такий крок вимушений і піде лише на користь громади. Адже самі депутати на попередніх сесіях прийняли рішення про створення центру адміністративних послуг у міській громаді, який значно полегшить громадянам процедуру реєстрації свого майна, отримання правовстановлюючих документів.

Щоразу стає видніше, що земля на теренах Радомишльської громади стає все більше популярною. Щосесійно наділи для різного цільового призначення воліє отримати все більший контингент не тільки мешканці громади, а й людей, котрі постійно проживають у столиці, обласному центрі та інших містах країни.

Левова частка питань порядку денного сесії - 45 у подальшому розглядалася досить таки  тривалий час. У процесі прийняття рішень теж не обійшлося без дискусій, різноманіття думок і безвідповідального популізму.

Особливо, про це вже не раз інформувала Радомишль-інфо у частині волюнтаризму, нехтування Земельним Кодексом України. Окрема група депутатів та членів профільної комісії вважають що Законом можна крутити як циган кіньми. Землю продовжують ділити за принципом: "сорока - ворона кашку варила, і цьому дам, і цьому дам, і цьому ... а цьому не дам".

Замість визначених кодексом 2га для ведення особистого селянського одному голосують надати одному 1 – іншому 2га, третьому відмовити, тощо.

Така непритомність цієї групи, яка вважає, що "Закон як дишло – куди повернеш, туди і вийшло", вочевидь, буде тривати до пори до часу, поки не підуть масові позови до судів про порушення законних прав громадян.

Довершили сесію депутати  виступами, зверненнями  та запитаннями у різному.

 

Популярні новини міста