ТОП-10 правил поведінки на робочих місцях під час карантину

Шрифти

Кабмін продовжив дію адаптивного карантину до 31.07.2020 року. Наразі кількість нових випадків захворювання на COVID-19 встановлює антирекорди в Україні. Держпраці наголошує працівникам на необхідності дотримуватись санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних норм на робочих місцях.

Карантин — це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовують для запобігання поширенню особливо небезпечної інфекційної хвороби (ст. 1 Закону України від 06.04.2000 №1645- III «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

Карантин встановлюють на період, необхідний для ліквідації інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими та умови роботи.

Наразі постановою від 17.06.2020 № 500 Уряд продовжив карантин до 31.07.2020 року та рекомендував роботодавцям ввести, де це можливо: гнучкий режим робочого часу й передбачити різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників; дистанційну (надомну) роботу.

Основними принципами профілактики інфекційних хвороб є дотримання громадянами санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм. Допоможуть в роботі консультації:

Основні поради щодо поведінки у період карантину на робочих місцях:

1. Верхній одяг зберігайте в окремій закритій шафі, яка використовується тільки для верхнього одягу;

2. Перед початком роботи ретельно помийте руки з милом, потім обробляйте їх спиртовмісним розчином або антисептиком. На сьогодні це обов’язкова процедура в разі будь – яких контактів із потенційно забрудненими об’єктами. Особливу увагу приділіть нігтям, там накопичується найбільше бруду;

3. У разі частого користування антисептиком, застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри через які можливе інфікування вірусом COVID – 19;

4. Робоче місце, стіл клавіатуру, відкриті полиці, інші поверхні обробляйте разовою серветкою з дезінфікуючим засобом на початку роботи та в кінці робочого дня;

5. Провітрюйте приміщення кожні 2 – 3 години;

6. Обмежте спілкування з колегами, робочі місця яких знаходяться в інших приміщеннях, виробничі питання вирішувати через дистанційно;

7. Зберігайте соціальну дистанцію 1-1,5 м;

8. Відвідуючи місця загального користування одягайте маску;

Як вберегтися від шкірних хвороб, що спричиняє захисна маска:

9. Правильно користуйтеся маскою. Знімайте її не доторкаючись до зовнішньої поверхні. Користуватися не більше 2 – 3 годин. Утилізуйте маску в закриті ємності.

10. Для проведення дезінфекції користуйтесь засобами, дозволеними на Україні, які забезпечують ефективне знезараження щодо вірусної інфекції.

Обов’язково дотримуйтесь інструкції щодо кожного дезінфекційного засобу, в тому числі щодо отримання його ефективної концентрації та експозиції (дотримання часу перебування на оброблюваній поверхні). Зверніть увагу, що антисептики для обробки шкіри рук — це спиртовмісні препарати зі вмістом спирту вище 60%, діючі речовини — етиловий, ізопропіловий спирт чи їх комбінації, які мають пролонгований термін дії та певний час захищають шкіру рук від хвороботворних механізмів.

Антисептики для обробки шкіри рук з мінімальним терміном експозиції (термін дії від 30 секунд до 2 хвилин).

Для знезараження поверхонь меблів, обладнання обирайте такі засоби, які забезпечували б якісну дезінфекцію при невисокій концентрації розчину, не мали неприємного запаху, не псували майно.