Шрифти

Не секрет, що у Радомишллі серед досить широкого загалу прихильників скутерів та мопедів більше половини не мають посвідки водія. Не полінуйтеся і поспостерігайте за рухом цієї категорії транспорту на вулиці – переконаєтеся, що можливо один із сотні водіїв кермує транспорт у шоломі.

 

Не беріться за голову, коли побачите  керманича скутера у віці 10-12 років – це звичне явище. Дехто з батьків вважає, що  круто і сучасно купити дитині таку іграшку на день народження і випустити неї на доорогу, як самостійного учасника руху. А потім, як свідчить сумна статистика по місту та району, результати такої безпечності плачевні.

Хто ж винен у цьому. Перш за все, саме громадянське суспільство, його несформовансть, відсутність самодисципліни жити за загальноприйнятими нормами та правилами, байдужість.
По- друге , вся увага правоохоронців роками була прикута чомусь до власників авто. Ми забуваємо, що мопедист такий же рівноправний і потенційно небезпечний учасник руху, як і автомобіліст.

Утім про головне. Радомишльська поліція всерйоз взялася за власників цього виду транспорту:

«Радомишльський райвідділок поліції повідомляє, що на території області триває операція «Мопед», яка спрямована на виявлення та затримання викрадених мототранспортних засобів, профілактику аварійності та зниження тяжкості їх наслідків, документування фактів порушення правил ПДР водіями.

Радомишльське відділення поліції, наголошує , якщо ваші мопеди без реєстрації, а ви самі не маєте посвідчення водія категорії «А1», поспішіть все це оформити належним чином. Адже працівники поліції за такі порушення штрафуватимуть на таких підставах, що й автомобілістів.
Тобто:
- якщо зупинений мопед не зареєстрований – ст.121-6 КУпАП – штраф за порушення 170,00 грн.,
- у водія при цьому не буде посвідчення водія – ч.1 ст.126 – штраф 425,00 грн,
- коли ж посвідчення водія взагалі немає – ч.2 ст.126 КУпАП – штраф 510,00 грн,
- керування мопедом без мотошолому – ч.5 ст.121 КУпАП – штраф 51,00 грн.
Щоб зареєструвати мопед Ви можете звернутися до Територіального сервісного центру МВС України №1845 за адресою: м.Радомишль, вул.Вокзальна, 33 , телефон: (04132) 4-23-09
Для реєстрації мопеда потрібно мати:
- паспорт громадянина України
- індивідуальний податковий номер
- документи, що підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення.
ВАЖЛИВО!!!
Щоб уникнути неприємностей і до Вас не виникло жодних питань з боку працівників поліції, зареєструйте мопед, подбайте про посвідчення водія, і не забувайте про власну безпеку – одягайте мотошолом перед початком руху. З метою уникнення незаконного заволодіння Вашими транспортними засобами, рекомендуємо Вам, відповідальніше відноситись до їх зберігання.
Водночас попереджуємо, що за незаконне заволодіння транспортним засобом передбачена кримінальна відповідальність за ст.289 Кримінального кодексу України».

Популярні новини міста