Шрифти

Учора, 5 травня, на русловому міському ставку річки Мика стався черговий мор риби. Щоправда цього разу, на відміну від попередніх, тушок мертвої риби небагато.
Сьогодні, 6 травня, зранку спостерігалося, як сотні екземплярів щуки, аборигенної риби, карасі, плотва, окуні, виднілися на поверхні води, поблизу гідроспоруди, створюючи специфічні звуки плямкання, як буває під час  нестачі кисню.


Присутні на греблі риболови - любителі, які постійно рибалять на цьому ставку, розповідають, що декілька днів поспіль під час грозових дощів та злив за великою водою риба масово тікала у р.Тетерів. Тому й не видно загинулої.

За словами громадських активістів, які першими забили тривогу, вони учора телефонували на гарячу лінію екологічної інспекції. Утім безрезультатно. Екологи відповіли, що під час карантиину не виїжджають на місця.

Щоб розібратися в ситуації мер Радомишля - Володимир Тетерський оперативно дав доручення районній держпродспоживслужбі провести перевірку стану водойми та її тваринного світу. Учора комісійно водойма була обстежена.

Що стало причиною мору? Думки різні. Дехто схильний, що це місцеве підприємство, яке розташоване на берегах поруч з водоймою, провело скид забруднених хімречовинами виробничих витоків.

Інші переконані, що з фермерських полів дощова вода змила різні хімічні нашарування, якими багаторічно та  щедро орендарі поливають та кроплять землю.

Треті впевнені, що до водойми разом з інтенсивними витоками дощової води у ливневу каналізацію попали продукти міської каналізації. Утім маловірогідно, що від побутових витоків  у риби пошкодяться жабри.

Цей ставок перебуває в оренді підприємства ТОВ «Інтерриба». Орендарі запевняють: працюють у межах законодавства, маючи всі необхідні дозволи. Ніяких робіт по скиду води не проводили.

Варто нагадати, що мор риби у цій водоймі в останнє десятиріччя стається періодично - раз на 2-3 роки.

Утім завжди літом  у  велику спеку. Загибель риби екологи повсякчас пояснювали одним і тим же - великою спекою, яка викликає пониження рівня вмісту кисню у воді. Нині погода прохолодна, дощова. Як кажуть, тепер козирної карти немає, крити нічим. Адже на короновірус риба не хворіє, не спишеш.

Скільки риби загинуло, а найголовніше  - чому, нині з'ясовують фахівці Держпродспоживслужби . Вони вже взяли зразки води та риби на аналіз. Невдовзі висновок буде оприлюднений.