Шрифти

Малинчани борються за свій район: проте аргументів обмаль

Малинчани борються за свій район: проте аргументів обмаль
Нова модель адміністративно-територіального устрою України передбачає, що Житомирська область матиме 4 об’єднані райони замість 23. Сусіднього Малина у списку немає. Отже район передбачено під розформування.Тим часом малинчани звернулися до Верховної ради України з клопотанням не ділити район навпіл, а надати йому статус п’ятого на Житомирщині адміністративного центру- розповідає  soborka.news

Утім автори звернення за винятком відвертого підхвалювання чеснот державних високопосадовців та політичних підлякувань тим, що мешканці району не підтримають правлячу партію на очікуваних місцевих виборах ніяких інших вагомих аргументів у соціально-економічноу сегменті Малинщинии не приводять. Вочевидь особливо хвалитися нічим.

Адже у документі, окрім загальних фраз, не наведено жодних статистичних показників потенціалу та економічного ресурсу Малинщини, які б були ваговитим доказом спроможності взяти на себе таку відповідальність.

Безперечно, що зусилля поставити себе на лінійку з Бердичевом, Коростенем, Новоград - Волинськом, які ще з пострадянського періоду мали статус міст обласного підпорядкування, заслуговує на повагу.

У разі утворення п’ятого району Малинщина та її мешкнці збережуть свої преференції у частині податкових надходжень, отримання державних субвенцій, тощо.

Проте чи спроможний Малин конкурувати, наприклад, у медичній сфері з Житомиром? Наразі мешканці Радомишльського району, який планує вивести з Житомирського району та приєднати до себе Малинське новоутворення, не впевнені.

Нагадаємо, що 2003 року постановою Верховної Ради України від 18 листопада місто Малин віднесено до міст обласного підпорядкування.

У той час Житомирську обласну державну адміністрацію очолював уродженець селища Чоповичі, Малинського району Микола Рудченко.


67765338 2408105869471579 6664092057000214528 n