Шрифти

В інформації «Радомишль-інфо» під заголовком «У Радомишлі дозволили роботу продуктового ринку, але створили комісію по контролю за дотримання забезпечення протиепідемічних заходів" йшлося про дозвіл на період карантину, що встановлений в Україні, ТОВ «Північна торгова компанія ЛТД»здійснювати торгівельну діяльність об’єктів торгового обслуговування населення, які здійснюють торгівлю продуктами харчування.

Однак у сьогоднішню п’ятницю ринок так і не відчинив ворота ні з боку вулиці Міськради, ні з Вокзальної.

Сьогодні офіційний сайт  Радомишльської міськради повідомив, що « керівництво ринку «Радомишль», на даний час забезпечити вимоги законодавства немає можливості.
Тому Радомишльський ринок не здійснюватиме свою діяльність до закінчення карантинних заходів».

Отже вимоги Головного державного санітарного лікаря у Постанові про можливість відкриття продуктових ринків за умови виконання ними ряду важливих для здоров’я людей вимог для товариства є вочевидь не підйомні.

І наражатися на небезпеку застосування адміністративних штрафів власник ринку не хоче. Адже рівень соціальної свідомості значної частини, як реалізаторів продукції так і покупців наразі відомий всім.

Утім заради справедливості варто зауважити, що не зайве було б відділити мухи від котлет, тобто визначити солідарну відповідальність власника ринку і підприємців.

Наприклад, за торгівлю без масок, реалізацію продуктів покупцю без маски, відсутність фасовки всіх продуктів харчування, що не підлягають термічній обробц, антисептичних засобів для себе та покупця, тощо, покарання мають нести фізичні особи - підприємці, які наразі орендують торгівельні місця на ринку договірними відносинами з адміністрацією ринку.
Адже сама ця група є самостійним і незалежним суб’єктом отримання прибутку з реалізації продуктів харчування.
Зауважимо, що нещодавно підприємці протестували  проти закриття ринків у місті.
Вочевидь потрібно не тільки протестувати, а й брати на себе відповідальність за безпечне ведення бізнесу та нести додаткові  витрати на протиепідемічні заходи.