Шрифти

Майже 60 питань порядку денного розглянули депутати на вчорашній сесії ради.

Безумовно, головним питанням був в звіт про виконання бюджету 2019, який озвучила начальник фінуправління ради Олена Духніч. Рапортувати було про що. Доходна частина міського бюджету виконана на 115, 5% в сумі 105,6 млн.грн. Всі заплановані радою на минулий рік видатки на потреби по галузевих сферах освіти, медицини, культури, благоустрою райцентру та старостинських округів об’єднаної громади профінансовано згідно планових показників.
У переліку названих доповідачкою об’єктів міської комунальної власності у яких проведені капітальний, біжучий ремонт та реконструкція - чисельні дошкільні, шкільні, позашкільні заклади, спорткомплекс, дороги, тротуари, тощо. Словом інформація була тривалою та насищеною. Зазначимо, що на фоні інших бюджетів області Радомишльська громада має гарні рейтингові показники.
Варто нагадати, що самі по собі, доходи, встановлені законодавством, у бюджет міста не надходять – цьому передує копітка робота всіх управлінь та відділів ради по наповненню міського бюджету.
Саме тому якихось критичних зауважень щодо бюджетних питань до керівництва ради у жодного з депутатів не виникло.

Хіба що й цього разу з галерки сесійного залу традиційно пролунало « незручне для керівників ради", як його  заявив автор - Краснобірський сільський староста, запитання щодо витрат на утримання «особового складу» ( вочевидь староста мав на увазі адміністративний персонал виконавчого апарату ради).

Нічого дивного у цьому не було. Депутати до його викриків вже звикли, адже чи не на кожній сесії сільський посадовець відкрито заявляє про свою опозиційність не тільки напівпрофесійно сформульованими, а й порою абсурдними запитаннями до яких очільники самоврядного органу не мають ніякого відношення.

У подальшому депутати, заслухавши інформацію заступника мера Світлану Ковальчук,  прийняли ряд Програм: по забезпеченню хворих на цукровий діабет - інсуліном, про безпечне і якісне харчування дітей, про безпеку гігієни праці та виробничого середовища,

Серед новацій, які відчутно поліпшать комфорт отримання послуг мешканцями громади, прийнятими депутатами, було проголосовано проєкти рішень про перелік адміністративних послуг, які будуть надаватися новоутвореним при раді Центром та Положенням про нього і «Трудовий архів Радомишльської міської ради - запроновані завюрвідділом Сергієм Старовойтом.

Зазвичай левова частка питань порядку денного кожної сесії лежить у площині земельних відносин. Не було винятком і вчорашняє пленарне засідання ради - 37 питань по надання дозволів на розробку, затвердження технічної документації земділянок, що передаються у приватну власність чи оренду, відмову окремим фізичним особам у наданні згоди на її виготовлення, тощо.
Варто зауважити, що нині у міськраді склалася практика коли фізична особа, яка бажає отримати землю у приватну власність, подавши всі необхідні документи для отримання відповідних дозволів ради, лише через місяць дізнається про сесійну відмову ради у своєму клопотанні з певних технічних та юридичних причин.

Такий підхід службовців до співпраці з пересічним мешканцем громади, який хоче використати своє конституційне право на отримання землі на думку депутата Володимира Капранчука є недосконалим і не властивим сучасним загальносуспільним нормам призначення представницької влади.

З точки зору законодавчої та нормативної бази до дій чиновника претензій немає. Але ж не потрібно забувати, що самоврядний орган, на відміну від державних структур, обирається мешканцями громади, і саме тому вони, обираючи його, заздалегідь очікують не загальноприйнятого формалізму у вирішенні їх особистих соціальних питань, а персоналізованої та уважної співпраці службовця  самоврядної установи з кожним громадянином.

Тому депутат запропонував розглядати заяви кожної особи вже у перші дні їх надходження до міськради. Тобто у разі виявлення підстав неможливості надання землі у визначеному заявником місці, не готувати проєкти рішень сесій про відмову, а запропонувати заявнику написати нове клопотання та дати фізичну і правову змогу отримати вільні та доступні земельні масиви на теренах ради.

Таким чином припиниться  потік зайвих бюрократичних рішень ради, зекономиться робочий час службовців і депутатів. І, головне, щезна казенщина, байдужість, яка не притаманна органам самоврядування,  а натомість депутати, рада та її службовці задекларують свою доступність для громадян.
На жаль і нинішня сесія стала визначенням  впливу пострадянського, совкового підходу до питань надання земельних ділянок у приватну власність на деяких депутатів. Профільна депутатська комісія з земельних питань продовжує обмежувати права громадян, продукуючи чергові надумані рекомендації по розподілу земель для  ОСГ- особистого земельного господарства (замість конституційно та законодавчо визначених 2-х гектарів) по 0,5 чи 1 га. Такого дилетантства авторів  подібних рішень навряд чи деінде знайдеш. Видно декому таки не вистачає здорового глузду для розуміння, що з результатів урожаю з посівів сільгоспкультур на такому форматі земельної ділянки селянин зможе, хіба що, утримувати козу, а не пару-трійку корів та коня. Отже  окрім власної сільськогосподарської роботи іншої  у селі немає, а хазяйнувати  ніяк - землі  не дають  

На завершення сесії депутати обговорили, запропоноване начальником відділу архітектури та житлокомунального господарства Олегом Романенко звернення до голови облдержадміністрації щодо передачі автодороги відрізком 3.1 км ( вулиця Велика Житомирська ) до музею «Замок «Радомисль» з державного на баланс міської ради у зв’язку з тим, що вона кинута напризволяще, не обслуговується управлінням дорожнього будівництва ОДА з моменту її будівництва.  Утім обговоривши дане питання депутати відтермінували проєкт рішення, зазначивши, що така передача є передчасною та вирішили провести комплекс заходів до зміни ситуації та спонукання державних структур до виконання своїх обов’язків по ремонту доріг державного значення, створивши для цих цілей спеціальну комісію.

 

 

 

Популярні новини міста