Шрифти

Сьогодні, 6 лютого 2020р, у Радомишльській міськраді пройшло чергове пленарне засідання. Серед ряду питань порядку денного, які безпосередньо впливають на хід соціально економічного життя та нагальних потреб громади, депутати також заслухали інформацію представників «Житомироблгазу» про платіжки «за трубу».

На  початку сесії,  депутати заслухавши та обговоривши звіт керівника міського комунального підпрємства з благоустрою міста, попри наявність  фактів збиткової  діяльнсті  підприємства за 2018 рік, суттєвих  недоліків в роботі по організації зеленого господарства, впорядкованості міста, тощо, продовжили контракт  з ним за умови, що буде проведено аудит достовірності звіту, фінансового стану та використання бюджетних коштів підприємством  фінансовим віддділом міськради, налогоджений постійний контроль  з боку міськради за подальшою роботою  посадовця.

При обговоренні проєкту рішення щодо переліку об'єктів міської комунальної власності, які підлягають відчуженню,  після дискусій, погодилися  включити  до переліку приміщення бувшого районного суду з умовою, що відділом культури  міськради з залученням депутатів,  буде організовано роботу по вивченню та  підготовці висновку щодо наявності  чинників  в площині  історічної та архітектурної  цінності даної споруди, як пам'ятника культурно-історичної спадщини громади. У разі наявності таких, депутати приймуть  відповідне рішення на наступній сесії.

Зазвичай,  найбільше часу забирає розгляд земельних питань. Сьогоднішня сесія теж не була винятком. Тривалі у часі дискусії, різноманіття поглядів, десятки депутатських пропозицій при вирішенні багатьох питань, здавалося б на перший погляд простих - надання земельних ділянок мешканцям  громади та інших регіонів України, свідчили лише про одне: у депутатів так і не сформувався єдиний формат їх розв’язки, який би неухильно відповідав українському законодавству.

 Окремі депутати упродовж своєї каденції, не маючи попередніх базових знань, необхідних для депутатської роботи, так і не змогли опанувати чинного законодавства України, зрозуміти свою роль і місце у представницькій владі.

Саме тому у сесійному залі у деяких виступах нині  яскраво «світяться» низькі правові знання, що підміняються завищеною уявою про свою особистість та роль, як депутата. Тому продовжує жити та витати на сесіях совковий підхід до вирішення земельних питань.

Як на засіданні профільної комісії так і під час сесії приймаються рішення при розподілі землі, які нагадують дитячу лічилку «Сорока-ворона кашку варилатому дамтому дам, а тому не дам!».

А тому грубо порушується конституційне право та Земельий Кодекс у частині виділення громадянам передбачених цими законодавчими актами чітких  норм, розмірів площ земельних ділянок.

 Ряду громадян виділили розмір площ земельних ділянок, як і передбачено нормою Закону, до інших застосували принцип «сороки»

. Варто нагадати, що лише недавно, «включивши» здоровий глузд,  депутати рішенням сесії скинули з себе ярмо штучно придуманої якоїсь протизаконної черги на отримання земельних ділянок та Положення про неї, які тривалий час підміняли Закон, створювали хаос у правовому полі, соціальні конфлікти у громаді.

Видно уроки нічому не вчать. Окремі  депутати продовжують, у рамках власного світогляду та знань,  наполегливі та вперті домагання, всупереч Закону, причепити п’яте колесо до воза, на кшталт, «так вирішила комісія», «так постановили загальні збори», «так я вбачаю». Таким чином, створюються  штучні конфлікти, які призведуть до вирішення  низки спорів між громадянами і  своїм представницьким органом влади у судових установах.

На жаль, окрім громадського осуду, депутат не несе покарання чи відповідальності за своє голосування.

Нинішній депутатський правовий нігілізм можна здолати лише за принципом наших сусідів - поляків. У них - перед тим, як стати депутатом, необхідно пройти підготовку, опанувати законодавство, витримати тестування. У нас - народовладдя, кожен, незважаючи на наявність критеріїв готовності до депутатської роботи, може легко отримати мандат.

Прикро, що і серед деяких службовців міськради є  приклад прихильників неправового підходу  при прийнятті рішень, які у виступах проявляють свою необізнаність, на засіданнях комісіях відкрито відстоюють волюнтаристську позицію, що взагалі неприпустимо, як  з  боку вимог Закону про службу в органах місцевого самоврядування, так і  з сумісництвом служби в органах  представницької влади. Вочевидь  настала пора  перевірки таких  службовців на профпридатність та прийняття відповідних висновків після вивчення прилюдно  озвучених ними позицій.

Завершенням сесії була інформація представників «Житомироблгазу», яких керівництво міськради запросило на прохання депутатів. У поясненні газових посадовців щодо прозваних у народі платіжок  «за трубу» нічого, окрім переадресації вини за  народження платіжок  на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) нічого нового не прозвучало.

Щоправда на запитання депутатів - чому нам доводиться платити за труби (мережі),  які ми будували за власний кошт, що з ними робити, прозвучало: «можете забрати їх собі». Словом монополісти, отримавши індульгенцію від НКРЕКП почувають себе, як риба у воді. Таки доведеться платити.

Тішить одне - добре що труба водопровідна комунальна наша, а то й за неї довелося б платити за те, що до квартири вода струменить.  Але ж є ще й обленерго, якщо візьме приклад з газівників то будемо платити за дроти по яких струм біжить.

Чергове намагання депутатів заслухати власників та керівництво районного ринку, який є чи не найгіршим в області по санітарному та архітектурному стану, завершилося  їх відсутністю у сесійному залі. Котрий раз з того нічого не вийшло - відкрито проігнорували вимоги представницького органу влади. Словом, відомий нині у багатьох сферах, прецедент.  У час, коли  представницька влада вичерпала свої можливості впливу на стан ринку та його власників, державні контролюючі інституції  добре себе почувають, сидячи  у кущах.

На завершення пленарного засідання депутати прийняли ряд депутатських запитів та звернень до відповідних структур та посадовців. Депутати: Олександр Куцько - озвучив звернення від громадської організації Народного контролю щодо платіжок за газ, Людмила Туровець – щодо санітарного стану та благоустрою вулиць, Володимир Капранчук - щодо факту не виїзду швидкої допомоги на виклик хворої особи похилого  віку та проведення перевірок по фактах вирізання лісу у межах громади обласними структурами у яких проігнорована участь представників депутатського корпусу міськради, Наталія Данилюк - щодо відсутності реагування вищих органів та посадовців держвлади на депутатські звернення щодо намірів продажі землі та небезпеку у разі прийняття такого рішення.

Популярні новини міста