Шрифти

 

Сьогодні, 03 лютого 2020 р, міський голова Володимир Тетерський провів засідання Президії міської ради. Члени Президії обговорили питання щодо земель міськземфонду, які розташовані поза межами міста у районі села Березці. Саме на ці землі подали заявки понад 100 членів колективного садово-городнього кооперативу серед яких є половина житомирян.

Навколо цих земель котрий місяць точиться дискусія, але конкретного рішення  прийнято, поки - що, не було. Камінь спотикання тут лежить у статусі цієї ділянки землі, площею 58 га, яка має категорію – земель «сільськогосподарського призначення».
На зазначену земельну ділянку попередньо був виготовлений детальний план територі, котрий передбачував її цільове використання під «дачне будівництво». Утім з цим планом дачники потрапили у правову колізію. Адже чинним законодавством на  категорії земель, що відносяться до сільськогосподарського призначення не передбачено  ведення будівництва.
У ході обговорення, врахувавши різні думки, членами Президії було погоджено пропозицію рекомендувати депутатам міськради прийняти вже на наступній сесії, яка відбудеться 06 лютого, прийняти рішення щодо розробки нового документу-коригування детального плану території у якому цільове призначення зазначеної землі привести у відповідність до вимог законодавства, змінивши його - на «садівництво».
Таким чином після певних самоврядних та проектно-організаційних процедур члени колективногосадового кооперативу та бажаючі мешканці Радомишльської громади зможуть отримати понад 400 земельних ділянок для садівництва з можливістю будівництва.
Нагадаємо, що законодавством передбачено використання земельної ділянки для садівництва ( до 0,12га) можливість будівництва "необхідних будинків, господарських споруд, тощо…».
Варто знати, що забудова садових ділянок, що використовуються для колективного садівництва, на даний час детально регламентується ВСН 43-85 "Відомчі будівельні норми. Забудова територій колективних садів, будівлі та споруди. Норми проектування". Зокрема, п. 2.1 передбачено, що "на садових ділянках дозволяється зводити опалювані садові будинки площею забудови до 50 кв.м без урахування площі тераси (веранди) і мансарди, а також господарські будівлі … для утримання домашньої птиці та кролів, зберігання господарського інвентарю та інших потреб …, теплиці та інші споруди утепленого ґрунту… Садові будинки допускається зводити неопалюваними".
Незважаючи на очевидну застарілість, ці правила формально залишаються чинними (хоча і дуже часто порушуються). Водночас, вони не поширюються на садові ділянки, що використовуються для індивідуального садівництва.

Популярні новини міста