Шрифти

23 січня 2020р.14-00. Сьогодні відбулася попередньо ініційована новопризначеним  головою Радомишльської  районної державної адміністрації  Віктором Пулковським зустріч за   круглим столом з представниками політичних  партій, громадських організацій.  Формат зустрічі  був довільним.

Учасники, які взяли участь у зустрічі, змогли почути керівника  органу районної виконавчої влади, його бачення побудови відносин з очільниками політичних партій, громадських організацій, депутатами міської та районної рад, самоврядними органами. 

У ході зустрічі  було обговорено ряд важливих  соціальних  питань, які не вирішені станом на сьогодні на теренах Радомишльщини.  Їх  озвучували сільські старости, депутати, голови громадських організацій  та партій. Утім варто зазначити, що  назустрічі з якихось причин не було представників двох об'єднаних громад- Вишевицької  та Потіївської.

Серед них: завершення проекту будівництва дороги Радомишль, Кичкирі, Травневе, яка також поліпшить дорожнє сполучення з селом Ставки.

Йшлося також й про будівництво  дороги Борщів- Пилиповичі, ремонт дорожнього покриття вулиці Присутственної у райцентрі. Якщо  будівництво першого  об'єкту  у поточному році  буде здійснюватися за рахунок державної  підтримки, то  реалізація другого -  попередньо вже запланована міською радою.

Обговорювалися питання реконструкції діючих, але застарілих технічно  та морально об'єктів водопідготовки та  водопостачання. Проєкти на їх реалізацію у міській громаді підготовлені зазделегідь, але здійснити  їх   будівництва лише  коштами міського бюджету буде важкувато. То ж допомога з боку райдержадміністрації  у пошуку додаткових джерел фінансування за рахунок коштів  області, держбюджету була б своєчасною  та доречною вже нині.

Не обійшлося й  без дискусій щодо наявності стихійних сміттєзвалищ на довкіллі Радомишльщини. Кожен з  учасників зустрічі, які дискутували  щодо наявності цієї проблеми, що на жаль стала  хронічною хворобою багатьох мешканців району, висловили своє бачення та  її вирішення. Утім у підсумку всі однозначно  розуміли, що одними зусиллями Радомишльської міської ради, яка за останні 2-3 роки наростила  технічний потенціал, обсяги по збиранню та утилізації твердих побутових відходів у рази, цю проблему  не вирішиш. Тут потрібні, перш за все, кардинальні зміни у світогляді, формуванні суспільної свідомості пересічної людини. По - друге. Інші дві територіальні громади - Вишевицька і Потіївська,на відміну від Радомишльської, не мають  не тільки облаштованих згідно вимог державних стандартів полігонів, а й необхідної для таких послуг матеріально- технічної бази. У найближчій перспективі  неї не варто очікувати, бо майже половина громадівського бюджету, як не  сумно,  спрямовується на бюджет "проїдання", тобто на заробітну плату та утримання апарату самоврядного  органу  цих громад.

У контексті "сміттєвої  проблеми" було також піднято депутатами та  обговорено питання  теперішнього стану міського полігону по знезараженню твердих побутових відходів поблизу сіл Глухів та М.Рача. Як відомо новий  об'єкт був  побудований за кошти державного бюджету   і тривалий  час був  місцем  таємного збагачання колишніх посадовців міськради. Сюди уночі, по-злодійськи, завозилися тисячі тонн сміття зі столиці. У результаті - його локальні  технологічні, захисні, дренажні мережі зруйновані.

Нині  утилізація  відходів ведеться способом примітивного складування під відкритим небом, без прикриття шаром грунту, що призводить до  виділення токсичних речовин - продуктів гниття у поверхневі води, повітря, які    розносяться по криницях, довкіллю і є вкрай небезпечними для здоров'я мешканців Радомишльщини.  Тому тут допомога з боку райдержадміністрації  у проведенні реконструкції полігону за кошти, які акумулюються на обласному рівні  у фондах на охорону природного середовища, були б для міської громади значною  підтримкою.

Не пройшов мимо уваги учасників зустрічі і  незадовільний санітарний, архітектурний стан районного ринку.  У полі зору - безвідповідальна парківка транспорту на тротурах навколо ринку, стихійна торгівля з землі, у невстановлених місцях, небезпека для руху пішоходів.

У цій царині райдержадміністрація, як орган, що згідно з  законом "Про місцеві державні адміністрації", має  не тільки змінити диспозицію, себто,  вести лише  нагляд  за дотриманням державних  снітарних, ветеринарних, правил додержанням громадського порядку та дорожнього руху, а й повинна  рішуче "підштовхнути", контролювати ті державні контролюючі органи та їх кадри, які  байдуше споглядають усі порушення.

Словом двохгодинна зустріч засвідчила, що державна адміністрація небайдужа, веде пошуки комунікаційної точки і, головне,  готова до  співпраці з  представниками партій та громадськості у вирішенні нагальних питань  житттєдіяльності районної громади. 

І насамкінець. У підсумку зустрічі після  вислову  голови РДА В.Пулковського: " тільки разом ми зможемо щось змінити"   учасники зустрічі були певні, що лиша  тісна співпраця громадських, партійних активістів,  депутатського корпусу, самоврядних і державних органів району та їх  очільників може стати стабільним підгрунтям виконання державних та місцевих програм, стабільності у розвитку економіки  району та вирішення  соціальних потреб людей. 

 

 

постачання

У ході зустрічі

Популярні новини міста