Шрифти

Депутати Радомишльської міськради з метою приведення розпорядчої діяльності Радомишльської міської ради у відповідність до вимог чинного законодавства, керуючись статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», скасували власне попереднє рішення  та вирішили:


«Визначити таким, що втратило чинність Рішення Радомишльської міської ради від 06 березня 2019 року № 572 Про затвердження Положення «Про порядок надання земельних ділянок у власність учасникам війни, учасникам бойових дій, прирівняних до них особам та особам, які потребують земельні ділянки під забудову на загальних умовах із земель комунальної власності Радомишльської ОТГ» (п’ятнадцята сесія, сьомого скликання)».
Нагадаємо, що у відповідності до скасованого радою документу для того щоб отримати земельну ділянку громадянину спочатку потрібно було стати на чергу. Для цього слід було подати лише відповідне клопотання (заяву) до міської ради. Однак це суперечило вимогам Земельного Кодексу, який ст.118 не передбачує черговості, а натомість визначає інший порядок отримання землі:

«громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки».
Отже громадянам наразі для отримання земельної ділянки необхідно дотримуватися вищезазначеної норми Закону.