Шрифти

Нещодавно депутати  Радомишльської міської ради  за ініціативою очільника районної парторганізації ВО «Свобода»,  С.Галицького прийняли звернення  до голів Житомирської обласної державної адміністрації  та Житомирської обласної ради І.Гундича та В.Ширми  щодо будівництва дороги між  селом. Ставки, Радомишльського району та селом Городське, Коростишівського району з метою встановлення транспортного сполучення.

 

У зверненні зокрема йдеться: « Житомирщина має значний туристичний потенціал, який через відсутність сформованої туристичної інфраструктури тривалий час ніяк не використовувався громадами. Сотні пам’яток культури, історії, архітектури, природи, десятки креативних подій та заходів лишались осторонь уваги українських та іноземних туристів. Відтак наразі одним із головних завдань для громад Житомирщини є підвищення ефективності використання наявних туристичних ресурсів, формування туристичного іміджу дестинації та механізму взаємодії усіх учасників туристичного ринку.

На туристичному маршруті через м. Радомишль у напрямку с. Ставки розміщені наступні історичні туристичні об’єкти –  реліктові дуби, музей флори та фауни, водонапірна вежа,  Свято-Миколаївський храм, Радомишльський народний краєзнавчий музей, історико-культурний комплекс “Замок Радомисль”, Мистецький маєток Ставки, найстаріша діюча дерев’яна школа в с. Ставках, історико-культурний простір “Повстанський хутір”.

Однак даний маршрут є одностороннім для туристів з Києва та Житомира, що обмежує кількісний потік туристів. Для повноцінного набуття статусу туристичного маршруту він потребує продовження у напрямку с. Городське (садиба Поліська хата, музей трипільської культури, будинок-майстерня заслуженого художника України) і до Житомира та у зворотньому напрямі.

Це дозволить сформувати   абсолютно новий досі невідомий унікальний туристичний маршрут, який дозволить підвищити імідж Радомишльщини та Житомирщини в цілому, сприятиме економічному зростанню відповідних територій, їх інвестиційній привабливості.

Таким чином, з метою популяризації та розвитку туризму, об’єднання та оптимізації туристичних маршрутів доцільно забезпечити транспортне сполучення між населеним пунктом с. Ставки, Радомишльського району та с. Городське, Коростишівського району. Для цього необхідно провести будівництво дороги протяжністю близько 3 км від закінчення с. Ставки (колишнє с. Мініно) до початку с. Городське, відповідно у 2019р  розпочати розробку проектно-кошторисної документації.

Просимо Вас посприяти у вирішенні вищевикладеної проблеми. Надіємося на Ваше розуміння ситуації, підтримку та позитивне вирішення питання» - зазначають депутати.

на світлині: будинок  графа Адама Дуніна-Вонсовича у с.Ставках