Шрифти

Мешканці житлового масиву вулиці Незалежності на минулих вихідних відчули на собі, як дихати повітрям, розбавленим димом від спаленого листя та сміття не тільки вдень, а й вночі. Їдучий і небезпечний для здоров’я дим, чадний газ потрапляв у квартири. Таке випробовуваня у безвітряні дні їм влаштувало підприємство «Житлоремсервіс»-9, яке надає платні послуги по прибиранню прибудинкових територій 8-ми житлових будинків, що нараховують 320 квартир, яке своєчасно не вивозить  листя, гілок, іншого сміття, що призводить до його накопичення біля сміттєвого майданчику.


Мешканці масиву стверджують, що купу сміття підпалюють самі прибиральники. Адже у такому разі менші затрати та економія коштів на його вивезення транспортом. Так це, чи ні, факт, як і саму особу, що так вчинила, має встановити поліція. Громадські активісти зафіксували повідомлення у чергового відділку поліції. 

З боку робітників підприємства не було жодних кроків для гасіння вогнища.

0 02 05 830d0abb973d92d9b2ce5a9ab807e39d90804b7fa513f88d80a3c401f9264411 full Копія

Всім відомо, жителі міст, у тім числі й Радомишля, й так мешкають у середовищі з техногенним навантаженням, яке невпинно збільшується. Ця проблема різко стає очевидною з настанням осені, коли опадає з дерев лист.

Деякі містяни спалюють його, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає довкіллю. Шкода від спалювання листя багатолика і надзвичайно небезпечна.

На превеликий жаль, радомишляни  не надають цьому ваги. Варто зауважити, що не кожен знає, що тонна тліючого листя виділяє 30 кілограмів чадного газу (він зв’язується із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин організму) та 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
Де ж воно все це береться і як потрапляє така отрута до зелених насаджень?
До дерев і кущів, що ростуть на міських вулицях, забруднювачі надходять з повітря від автомашин, кількість яких усе зростає. Від них зелені насадження отримують важкі метали й нафтопродукти. Дуже небезпечний і токсичий бензопірен. Його виділяє асфальт, яким покрие покриття вулиць житлового масиву.
Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні, скажемо, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони як правило, стають причиною першіння в горлі, кашлю.