Шрифти

«Це трапилося нещодавно. Ранком, як зажди, їхав на роботу по Великій Житомирській.. Поруч з замком «Радомисль» біля подвір’я будинку стояла жіночка і помахом руки прохала призупинитися, бо з двору на вулицю заднім ходом рухався автомобіль. Зупинився, пропустив вперед авто з німецькими номерами. Подумав про себе - вочевидь і за кермом іноземець.

Проте вже невдовзі переконався, що таки моя здогадка вірна. Маючи звичку дотримуватися встановленої правилами дорожнього руху швидкості у населеному пункті, рухався у межах 50км/год. Але і авто, що я пропустив вперед, посувалося по дорозі так само, синхронно з моїм.
На відрізку шляху довжиною у 3,5 км до центру міста нас обох обігнало декілька десятків авто. Серед них були всякі: круті і простіші, дорогі і дешеві, доглянуті і «поклепані». Але, якщо одні керманичі обганяли нас зі свистом шин з 100 і, навіть більше, км.на годину, то простіші зі швидкістю 70-90» - розповідає містянин з проханням його прізвища не називати.
Отже Правила дорожнього руху не для нас українців. Тому й гинуть щоденно в Україні від ДТП більше чим на війні.
У нас народ все звалює на поліцію, на владу. Скрізь тільки й чуєш : пересічний не винен, от, якби поліція ловила та штрафувала, то не було б такого
Запитання. А чому ж німець, навіть, у чужій країні дотримується правил, законів? Вочевидь, не в поліції і не у владі, а  у  самих нас справа.

За останні 10-20 років  виросло ціле покоління неадекватів. Переконайтеся у цьому щоденно, постоявши на Великій Житомирській. Тут одиниці нормальних водіїв їздять. Інші – «шумахери». Таких суспільству, владі і поліції прийдеться приводити до тями не один десяток років.
І насамкінець. По Радомишлю з недавнього часу гуляє повчальна історія про нашого земляка, якому довелося сплатити 1200 євро за пошкодження огороджувального стовпчика та в’їзд на газон в одному з міст Німеччини.
Тим часом у нашому міському  сквері на вулиці Міськради біля входу у районний ринок торгівля на газоні цукром, цибулею, капустою – звичне явище, яке у більшості тих же  пересічних не  викликає ні обурення, ні заперечень.  Не болить - адже топчуться  не  на моєму городі.

 

Популярні новини міста