Шрифти

Чергова сесія Радомишльської міської ради сьогодні, 12 вересня 2019р, тривала понад чотири години. Як правило, порядок денний пленарного засідання формується з 50 – 60 питань. По-іншому не вийде, адже після децентралізації навколо Радомишльської міської ради об’єдналося 42 села з майже 25000 мешканців. Тож сьогодні дехто з депутатів сподівався, що сесія пройде в темпі, швидко та оперативно, бо до розгляду включили всього 31 питання, і відповідно спланували свій робочий день. Але не так сталося, як гадалося.

 

 

Коли черга дійшла до розгляду земельних питань, спокійна течія сесії натрапила на чималеньку кількість підводних каменів. Автору проектів рішень Володимиру Антоняку довелося не раз пояснювати свою позицію, обґрунтовувати на які державні нормативи та положення Земельного кодексу опирається документ.

З свого боку депутати Василь Тужик, Таїсія Василюк, Володимир Капранчук висловлювала власні думки та обґрунтування. У процесі дискусії  також брали слово та озвучували свої позиції з точки зору чинного законодавства, локальних ситуацій очільник земельного відділу міськради Сергій Свіца, Раковицький сільський староста Олександр Марчук.

Забігаючи наперед, варто зазначити,що головуючий на сесії Володимир Тетерський, прислуховуючись до розмаїття думок, пропозицій уміло направляв перебіг сесії  у конструктивне русло, враховував позицію кожного депутата та формулював зміни до проектів рішень, які влаштовували обидві дискусійні сторони. У результаті чимала кількість окремих питань з проектів рішень стосовно фізичних осіб, локальних земельних ділянок була вилучена та відправлена на доопрацювання.
Укотре на сесіях депутати та посадовці приходять до висновку, що започаткована рішенням ради процедура та формат встановлення черговості громадян згідно списку на отримання земельних ділянок житлового, дачного будівництва, садівництва, особистого селянського господарства і сільськогосподарського виробництва давно дали глибоку тріщину і вступили у колізію з конституційними правами громадян. Не був виняток і на цій сесії - наступали на власноруч  покладені  граблі. Отже на помилках вчаться і саме тому раді потрібно нагально шукати шляхи уникнення ситуативних правових колізій.
При розгляді питання про «Затвердження переліку земельних ділянок сільгосппризначення, право оренди яких виставляється на земельних торгах у формі аукціону» - виникла теж чимала купа запитань. Варто зазначити, що під дію цього проекту попадало 28 земельних ділянок у сільських старостинських округах площами від 1 до 70 га кожна, загальною площею майже 400 га, а право оренди їх мало виставлятися на земельних торгах у формі аукціону окремими лотами. Звісно, що при боротьбі за  право оренди будь-який орендар буде розраховувати на термін не менше чим на 50 років. За цей час багато води втече, пройде ще більше соціальних змін та зміниться ціле покоління людей.

Саме тому депутат Володимир Капранчук нагадав чи варто приймати такий проект рішення у якому відсутня обов'язкова пояснювальна записка, яку вимагає регламент ради ? Зазначений ним  документ у якому вказується потреба і мета  прийняття рішення, прогнозовані суспільні, економічні, фінансові, правові наслідки та розрахунки збільшення податкових надходжень до міського бюджету чи їх зменшення має супроводжувати  не тільки назване, а й будь-які рішення ради.
На профільній комісії попередньо також було прийнято рішення рекомендувати депутатам зняти з порядку денного це питання. Депутати погодилися та проголосували одноголосно. Словом торги поки-що відтермінували.
     Депутати обговорили також стан благоустрою ринку, що по вулиці Вокзальній та несанкціоновану торгівлю на території міста. Оглядову записку роботи комісії міськради, яку попередньо призначив міський голова Володимир Тетерський, озвучив голова комісії Володимир Капранчук. У підсумку депутатський корпус та й самі мешканці району переконані, що ринок чи не найгірший на Житомирщині за станом благоустрою, архітектурим виглядом, впорядкованістю території. детальніше читай ТУТ.

Варто зазначити, що власники ринку, які вчасно були повідомлені про сесію, не прибули на пленарне засідання ради. Тобто господарі уникають публічного діалогу. Сподіваються, що депутати поговорять, покритикують і на цьому все залишиться так як і було. Проте не варто забувати,  що  місцева влада може застосувати заходи адміністративного  впливу шляхом залученння державних контролюючих інституцій у межах їх повноважень.

Підсумком розгляду ринкового питання стало обговорення ряду пропозицій депутатів щодо скасування передніх рішень виконавчого комітету щодо надання дозволів на торгівлю у місцях заборонених чинним законодавством на вулиці Міськради, перевулку Базарному, Соборному Майдані, тощо.

Проект рішення також передбачає посилення контролю за несанкціонованою торгівлею муніципальною інспекцією, місцевою поліцією, Держпроспоживслужбою, порушеннями правил дорожнього руху автовласниками при парківці авто біля ринку по вулиці Вокзальній, розробку техдокументації на добудову частини тротуару та огороджувальних конструкцій на ньому вздовж огорожі ринку. А також необхідності пошуків інвестора для будівництва нового конкурентного ринку за кошти інвестора на території нинішнього муніципального Сінного ринку з наданням земельної ділянки у довгострокову оренду на заохочувальних умовах та преференціях.
У різному депутат Іван Пархомчук у депутатському зверненні вимагав навести лад з блаустроєм прибудинкової території багатоповерхівок на вулиці І.Франко та отримав запевнення, що роботи таки будуть виконані.
Депутат Наталія Данилюк висловила свої критичні думки, які раніше оприлюднила на сторінках газети "Зоря Полісся" у якій обіймає посаду редактора газети щодо зрізки тополь у гаю по вулиці Старокиївській. Посадовець відділу містобудування Володимир Іщенко пояснив, що більшість дерев мають 50-років, є фаутними, а тому підлягають зрізці у тих  місцях, де міськрада запланувала будівництво зони відпочинку для громадян, прокладання доріжок, установку малих архітектурних форм, тощо.

Зауважимо, що нині відділком поліції проводиться перевірка по зазначеному питанню. Отже остаточні висновки за пропозицією керівництва ради робити можна буде лише після її завершення.
На завершення різного депутат Алла Рогова звернулася до керівництва ради щодо ремонту доріг на її виборчому окрузі. А Володимир Капранчук щодо відсутності вільних площ у краєзнавчому музеї для багатої історії Радомишльського самоврядування. Міський голова Володимир Тетерський дав відповідні доручення посадовцям міськради для вирішення депутатських пропозицій.