Шрифти

 

Орендарі водойм на території Кримоцького старостинського округу, Радомишльської територіальної громади б'ють на сполох- щезла вода у р.Білка, обезводнилися  ставки у котрих вони вирощують рибу. Риба гине.

 

Наразі стурбовані не на  жарт підприємці підготували звернення до Володимира Тетерського - міського голови.

"На території Радомишльської ОТГ протікає р. Білка - права притока р.Тетерева, яка бере початок на південний схід від села Кочерева і проходить через села Забілоччя, Негребівка, Таборище, Білка, Хомівка та Кримок.
По течії річки розташовані великі стави, серед яких виділяються водойми біля сіл Хомівка та Кримок. Однак найбільшим ставом вважається водойма протяжністю 8,9 км, що тягнеться вздовж Тетерева. Цей каскад ставків був побудований за часів СРСР. Згідно проекту водний баланс річки Білка був розрахований тільки на ці об’єкти. Саме для них річка становить важливе місце в розвитку та ведення господарства.
Утім, нині нам, як орендарям водних об’єктів для ведення рибництва – суб’єктам господарської діяльності, на території Кримоцького старостинського округу, загрожує повне припинення підприємницької діяльності, банкрутство та загроза отримати великі збитки від діяльності інших суб’єктів господарювання, які розташовані вище по течії р.Білка.
Як відомо найбільш типовим і широкомасштабним видом використання малих річок є забір води, зокрема на зрошення.
Розміщення ними на території Радомишльської ОТГ, а саме Раковицького старостинського округу, площ зрошуваного землеробства зумовлює значне водоспоживання на зрошення з річки Ужівка- притоки р.Білка .
На ній суб’єкт господарювання побудував гідроспоруду, насосну станцію, водогін і використовує воду для зрошення земель сільськогосподарського призначення. Яку кількість поверхневої води сільськогосподарське підприємство забирає з поверхневих джерел нам наразі невідомо
Але різке падіння обсягів води у наших орендованих водоймах на небезпечну відмітку  свідчить про відбір ним зачних об’ємів забирання води, що призвело до помітного зниження об’єму стоку малої річки Ужівки у р.Білка.
Ми вкрай стурбовані таким обсягом забору води, що співвимірний зі стоком і не може не завдавати шкоди річці та її екосистемі та нашим водним об’єктам у яких у результаті обезводнення вже починає гинути річкова риба – продукт нашої підприємницької діяльності.
Окрім того окремі фізичні особи, перед злукою р.Ужівка  з р.Білка, облаштували самочинно дві водойми, перекривши гідроспорудою та водонепропускним обладнанням річку, акумулювавши у них великі обсяги води.

Будівництво зазначених водойм проведено у прибережній захисній смузі річки та на землях сільськогосподарського призначення.
Такими діями зазначена особа змінила рельєф басейну річки та здійснила ряд робіт, що негативно вплинули на водність річки, що згідно ст. 80 Водного кодексу України з метою охорони водності малих річок забороняється.
Окрім вищезазначених осіб уздовж русла р.Білка, у прибережній захисній смузі, інші фізичні особи побудували десятки водойм, копанок, тощо, які живляться річковою водою" - йдеться у зверненні.