У РАДОМИШЛІ НА ВОКЗАЛЬНІЙ БУДІВЕЛЬНИКИ ЗАЧЕПИЛИСЯ ЗА ПЕНЬ. Фото

Шрифти

Варто зазначити, що колишню  вулицю Котовського у Радомишлі споконвіку  переслідують негаразди. У 1921-1922 рр. Радомишль відвідував відомий герой громадянської війни Григорій Котовський - командир червоноармійських загонів та з'єднань у період громадянської війни 1917—1922 років (комкор), більшовик, безпосередній учасник «червоного терору» на території України. Він проживав на цій вулиці у червоному цегляному будинку під № 14, який у доброму стані зберігся ще й досі. Невдовзі його вбили.

Убивця був схоплений, але потім звільнений від покарання й невдовзі несподівано загинув. За однією з версій, Котовського вбили співробітники ДПУ, коли встановили, що він продовжував підтримувати зв'язки з одеськими бандами злочинців. Під час декомунізації вулиця розпорядженням губернатора Житомирщини була перейменована в честь Отамана Юліана Мордалевича, уродженця Радомишльщини, який вів на Радомишльщині боротьбу проти більшовиків і очолював повстанський комітет. Проте свого земляка вшановували недовго. Таки знайшлася купка людей, яким радянська влада міцно і на все їх життя, немов цвяшки, «вбила» тезу, що Мордалевич не герой, а бандит, та умовила інших мешканців вулиці подати колективну чолобитну до міської ради про перейменування вулиці на Вокзальну. Депутати проти волі  частки громади, яку предствляють у раді, не пішли,  вимушено погодилися.

Тепер, коли за Вокзальну, на якій асфальтобетонне покриття зношене на 80%, взялася міськрада щоб провести капітальний ремонт проїжджої частини, облаштувати тротуари, надати їй осучаснений вигляд, негаразди продовжують переслідувати вулицю.

Будівельники вже «вирвали»  з землі старі бордюри, змонтували нові, словом зробили підготовку до покриття асфальтобетоном тротуарів. Проте про десятки пнів висотою до 80 см, що залишилися стирчати над землею після зрізки комунальниками старих дерев, забули.

0 02 04 d3b87a224508eb8d5a4bb7fd5c31e6f9cf25980e7ef69a8d043a3aaca3fa3eda full

 

Якщо зараз взятися за викорчування то  стовідсотково буде пошкоджена вся конструкція укладки бордюр. Адже вони міцно посаджені на високомарочний бетон. А це додаткові кошторисні затрати. 

Однак пенькову ситуацію також помітили у міськраді.  За словами в.о. начальника відділу містобудування  Володимира Іщенка будівельників будуть приводити до тями.

Читай в тему Радомишль-інфо: ГРИГОРІЙ КОТОВСЬКИЙ ТАКИ ДОБРЕ ОКОПАВСЯ У РАДОМИШЛІ

Популярні новини міста