Шрифти

Валерій Косенко
Вчора о 12:28 •
В Україні немає громадянського суспільства. Про це свідчить наявна партійна система. А також історія виборів у Верховну Раду України. Пригадаймо, за кого голосувала більшість населення.

67645806 1050815845113442 7899554024058257408 n
У незалежність 1991 р. ми увійшли з Верховною Радою УРСР XII скликання (комуністи і червоні директори складали більшість). Її перейменували у Верховну Раду України I скликання.
Перші вибори 1994 р. (ВРУ II скликання) — більшість за Комуністичною партією України (нині не існує).
Другі вибори 1998 р. (ВРУ III скликання) — більшість за Комуністичною партією України (нині не існує).
Потім із народом щось сталося...
Треті вибори 2002 р. (ВРУ IV скликання) — більшість за Блоком Віктора Ющенка «Наша Україна» (нині не існує).
Инші місця розподілилися між комуністами і кагебістами, які чомусь не хотіли бути в одній партії: Створили альянс «За єдину Україну» (нині не існує, зате існує Литвин, пам’ятаєте такого?), все та ж сама КПУ (нині не існує), Соціялістична партія України (пам’ятаємо Олександра Мороза), СДПУ(о) (кажуть, десь існує, але не дуже голосно; пам’ятаємо Василя Онопенка, Леоніда Кравчука, Віктора Медведчука, Михайла Папієва, Нестора Шуфрича, Євгена Марчука, Олександра Зінченка). Десь там, унизу, КПУ...
Затим із народом знову щось сталося...
Четверті вибори 2006 р. (ВРУ V скликання) — лідирує «Партія регіонів» (нині не існує; пам’ятаємо втікача і всіх, хто потім збилися в так звані «опоблоки» — хто за життя, хто ще за щось).
П’яті вибори 2007 р. (ВРУ VI скликання) — попереду «Партія регіонів» (нині не існує). Блок «Наша Україна — Народна самооборона» (нині не існує) втратила лідерство.
Шості вибори 2012 р. (ВРУ VII скликання) — «Партія регіонів» ще на конику, але їй в потилицю дихає ВО «Батьківщина». КПУ плентається ззаду.
Потім із народом вчергове щось сталося...
Сьомі вибори 2014 р. (ВРУ VIII скликання) — лідирують нові старі обличчя, які об’єдналися в «Народний фронт» і блок Петра Порошенка (нині ще існують). КПУ всіх задовбала, плентаючись під ногами, і її заборонили. У цій Раді позаду плентається вже ВО «Батьківщина» (поки що існує, її роль у цьому політбардаку ще належить вивчати майбутнім поколінням політологів).
Ниньки з народом ізнову щось трапилось...
Йде підрахунок голосів. Лідирує партія «Слуга народу» (поки що існує)...
P. S. А тепер пригадайте: які є політичні партії України, які весь час не переназиваються, члени яких не бігають від одного політхліва до иншого і які мають власну ідеологію. Чи можливо у Великій Британії чи США (та й багатьох инших країнах), щоб під кожні вибори створювали нові партії і щоб «політшоудіячі» бігали з партії в партію?

Також цікаво знати, в якому місці стоїть зброя масового психологічного враження, що лупить по українських мізках і яку пірамідку чи шапочку з фольги потрібно носити українцям, щоб берегти свою голову?

Популярні новини міста