Шрифти

Навколо кринички, яка розташована у західній частині Радомишля під крутизною схилу в урочищі «Качурів став» на березі річечки Коробочка, ходять легенди. Утім вони мають реальне документальне підґрунтя. В архівах Києво-Печерської лаври зберігаються донині деякі документальні матеріали - каже отець Володимир, настоятель храму с.Верлок. Окремі архівні джерела свідчать про те, що ще у 16 столітті джерело було відоме місцевим жителям. Мешканка села Коробочка побачила в тодішній ущелині з віковими деревами, Матір Божу, де заструмило джерело. Напившись води з нього вона  невдовзі зцілилася  від тяжкої хвороби, яку не могли вилікувати.


Останні відомості про цілюще джерело відносяться до 1903 року. По усталеній тодішній практиці на свято Хресної ходи всі священнослужителі у межах тодішнього «Радомышльського уезда» у супроводі 5-6 тисяч людей йшли хресним ходом до джерела, де справили « водосвятный молебен».
Утім за часів радянщини капличка була зруйнована. Тривалий час капличкою опікується отець Володимир. Із відомостей, отриманих на протязі декількох століть вода має найбільше значення для лікування хвороб очей, онкологічних захворювань, ревматизму, а також шлунк0-кишкового тракту.
Отець Володимир наводить приклади зцілення від хвороб. Ось декілька з них.Завдяки цілющій воді мешканка с.Верлок після діагнозу «рак шлунку 4 ступеня» вилікувалася і прожила ще досить тривалий час до глибокої старості.
Колишній настоятель храму с.Верлок отець Федір відслужив « водосвятний молебень» над хворим підлітком у якого було пухлина на шиї. Через кілька днів пухлина щезла.
У цьому році отець Володимир разом з прихожанами побудував накриття на джерелом каплички, навели лад навколо. Утім деякі мешканці міста та навколишніх сіл , дачники, які мешкають поблизу звозять сюди усілякий непотріб зі своїх господарств і дворів, щорічно утворюючи смітник. Сміття гниє, існує реальна небезпека, що дощові та снігові води можуть принести продукти сміттєвого розпаду у криницю.
На днях керівник місцевого міжрайонного управління водного господарства Петро Іщук організував толоку по очистці прибережної зони на якій розташована капличка від сміття. Силами добросовісного невеличкого колективу установи проведено санітарну очистку та запобіжні заходи від попадання шкідливих речовин до джерела.

IMG 20190626 102706

IMG 20190626 105632
До благоустрою джерела, збору коштів, варто було б долучитися тутешнім підприємцям, небайдужим громадянам. Роботи вистачить усім. Потрібно встановити нові залізобетонні кільця, побудувати накриття колодязя з механізмом підйому води та зону з елементами відпочинку, провести бетоно - ізоляційні роботи навколо джерела, тощо. Доречно було б, що цю роботу включила в свої плани та очолила адміністрація Верлоцького старостинського округу, на території якого знаходиться джерело, порушивши клопотання перед міськрадою про часткове фінансування робіт.