Шрифти

Сьогодні, 30 травня 2019 року, депутати міської ради, сформувавши порядок денний чергової сесії із 41-го питання змін до бюджету, медичної, освітньої, комунальної галузей та земельних відносин, розпочали роботу.
Утім вже при розгляді другого питання при прийнятті «Положення про старосту сіл Радомишльської об'єднаної територіальної громади», після виступу старости Раковичського старостинського округу,  втягнулися у тривалу дискусію.

 

У виступі старости чітко простежувалася позакулісна консолідована позиція усіх 15 його колег.  Проте варто зазначити, що рано чи пізно рада мала  таки почути давно назрілий протестний колективний голос старост. Не секрет, що у середовищі старост, які нещодавно, до децентралізації, головували у своїх сільських радах та були наділені розпорядчими функціями, а нині працюють лише виконавцями рішень ради, її виконавчого комітету, ще не завершився процес адаптації до свого нового самоврядного статусу. То ж старости пропонували включити у Положення обов’язкову норму погодження меж у землевпорядній документації на території підконтрольного їм старостинського округу шляхом візування власним підписом. Аргументи прості і зрозумілі. Мовляв ми не хочемо бути сторонніми спостережниками у час, коли посадовці виконавчого апарату ради без нас погоджують межі при виділенні земельних наділів фізичним чи юридичним особам на територіальної громади старостинського округу.

     Наміри заступника голови депутатської комісії з питань законності Володимира Капранчука, депутата Таїсії Василюк, начальника відділу земельних відносин ради Сергія Свіци переконати старост, що їх права безпосереднього впливу на прийняття рішень ради нормами нового Положення нічим не обмежені, ні до чого не призвели. У результаті після тривалої дискусії депутати прийняли популістське рішення – відтермінувати прийняття документу до наступної сесії, після проведення його обговорення на спільному засіданні комісій з земельних відносин та законності за участю старост.
           Другий камінь спотикання трапився  під час обговорення проекту рішення ради по земельній ділянці у районі села Березці на яку претендував садово-городній кооператив житомирських правоохоронців. Питання виділення земель особам, які не проживають на території Радомишльщини викликало супротив з боку депутатів ще на минулій, квітневй, сесії. Саме тому тоді відклали прийняття рішення, а міський голова Володимир Тетерський запропонував утворити тимчасову депутатську комісію для вивчення правових підстав задоволення клопотання кооперативу. Зазначена комісія, яку очолила депутат Таїсія Василюк, прийняла рішення відмовити у клопотанні кооперативу, а натомість розподілити землю серед бажаючих учасників АТО наділами площею до 2 га шляхом виготовлення землевпорядної документації замовником якої має виступити міськрада.
        Начальник управління земельних відносин Сергій Свіца знову ж таки марно намагався пояснити окремим депутатам очевидні та елементарні речі, що неможливо замовити зазначений документ у розробника без наявності кількості земельних ділянок, їх площі. Не дали толку також і його інші аргументи, що на ці землі вже виготовлена документація зонування під дачне будівництво, тощо. Тривалу дискусія вдалося розв’язати лише компромісним рішенням за яке проголосували депутати: кооперативу у клопотанні відмовити, а долю розподілу землі вирішити на профільній комісії та прийняти  остаточне рішення на наступній сесії.
           У подальшому депутати продуктивно та зладнано проголосувавши декілька десятків рішень порядку денного та підійшли до різного у якому озвучили ряд депутатських звернень, пропозицій.


0 02 05 b377e918ceeeef534a4011d6a42f1ee79114e023fd30abef0bbd38d2fddb83d2 fullДетальніше дивись відеорепортаж члена Громадської ради при міськвиконкомі Романа Мозгового про перебіг сесії.

 

Популярні новини міста