Шрифти

Менталітет совка живучий. Більшість власників квартир у багатоквартирних будинках за майже 30 років після розпаду колишнього СРСР ще й досі очікують, що ремонт їх житла, обслуговуваня мереж водопостачання та водовідведення, тощо, має робити місцева влада за бюджетні кошти.

Саме тому у Радомишлі на відміну від багатьох міст області не створено жодного ОСББ – ( об’єднання співвласників багатоквартирного будинку), бо співвласники будинків не прийняли відповідних рішень про форму управління власними силами своїм будинком. Тобто не захотіли зайвих клопотів: управляти утриманням будинку, шукати дешевші послуги , ремонтні роботи, тощо. Співвласники не хочуть нічого робити для зміни ситуації – "бо важко і все одно нічого не зміниться…".

Хоча добре знають, що під лежачий камінь вода не тече. А жаль. Для ОСББ передбачені програми підтримки – як державні, так і від громадських організацій, фондів тощо. На 2019 рік на Житомирщині- 4млн грн. 

 І ось дочекалися. Радомишльський міськвиконком у рамках чинного законодавства згідно свого рішення №250 15 травня 2019 року провів конкурс з призначення управителя будинків. Єдиним учасником конкурсу було місцеве приватне підприємство з розміром статутного фонду у сумі 150 грн. «Житлоремсервіс-9». Яке без ніякої конкуренції та особливих зусиль з розцінками, які самі встановили за надання послуг і виграло конкурс.

zhekВідтепер власники квартир хочуть, чи не хочуть, а будуть платити управителю за послуги у відповідності до розцінок, які встановив і встановлюватиме управитель будинку.

Нагадаємо, що якщо співвласники не обрали форму управління багатоквартирним будинком, не створили ОСББ або ж не обрали управителя, тоді орган місцевого самоврядування має оголосити конкурс і за його результати призначити управителя для кожного з будинків чи для групи будинків.

Договір з управителем укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного терміну жодна зі сторін не повідомить письмово іншу сторону про відмову від договору, він вважається продовженим на наступний однорічний період. Зазначимо, що конкурс мав би бути оголошений, якщо співвласники не визначились із формою управління протягом одного року з дня набрання чинності Закону № 417 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», а це, нагадаємо, було 1 липня 2015 року.

0 02 05 fe7585d6fb97f031a7221e837de013d9fcd25fae7741e02a9f5800ac95b9ef6c full

Популярні новини міста