Шрифти

Радомишляни з 2015 року після ухвалення закону "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках"так і не зрозуміли, що таке ОСББ(об'єднання співвласників багатоквартирного будинку) і для кого та та для чого воно потрібно. Для них, чи для влади? Власники квартир у багатоповерхівках досі живуть пострадянськими мірками (не зважаючи те, що ситуація у сфері управління житлом вже змінилася), адже у Радомишлі співвласники жодного будинку за 4 роки так і не спромоглися створити ні одного ОСББ.

Більшість з них наївно сподіваються, що ремонтувати їх будинок з давно приватизованими квартирами, обслуговувати його комунальні мережі буде хтось, і вічно, за рахунок міської ради. Ось така інертність і призвела до нижчезазначеного конкурсу з вибору управителя. По- іншому не можна - вимога Закону.

Відтепер з травня місяця вперте небажання власників квартир призведе до того, що вони будуть годувати за гроші власної кишені «кота в мішку» - призначеного їм управителя.

«З метою забезпечення на території Радомишльської міської ради ефективного утримання багатоквартирних будинків, співвласниками яких не створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та не обрано управителя виконавчий комітет Радомишльської міської ради оголошує конкурс, читай ТУТ, на визначення виконавців послуг з призначення управителя багатоквартирного будинку» - таке оголошення розміщене на офіційному сайті Радомишльської міськради. Невдовзі - 15 травня 2019 року буде проходити конкурс.
Отже, «сподівання на те, що прийде хтось всемогутній і зробить усе за нас, поступово відходять. Кожен співвласник повинен зрозуміти свою відповідальність. Прийшов час братися за роботу та усвідомлювати себе власниками, які не тільки мають право користуватися своїм майном, а й відповідальні за його стан.
Держава вже створила для цього законодавче поле. Кожен співвласник тепер має можливість вплинути на те, хто і як буде обслуговувати його будинок»-

3e0ea0e osypchuk 160підказує МАРІЯ ОСИПЧУК,

юристка, експертка з питань житлового господарства та енергоефективності на сторінках epravda.com.ua. Рекомендуємо кожному власнику квартири ознайомитися з її публікацією, читай ТУТ

Популярні новини міста