У Радомишлі пройшли громадські слухання: пропозицію закрити пологове відділення у райлікарні громадськість відхилила

Шрифти

Сьгодні, 5 квітня 2019р, у Радомишльській міськраді пройшли громадські слухання. Чи не вперше на Радомишльщині у такій широкій аудиторії представники місцевої громади прийняли безпосередню участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Питання, яке було винесено у порядок денний зібрання було важливим для кожного мешканця громади у яку входить 15 старостинських округів з чисельністю понад 25 тис. мешканців, райцентр і 42 села – пропозиція адміністрації райлікарні про закриття пологового відділення.

Варто зауважити, що передумовою проведення громадських слухань було їх проведення за ініціативою міського голови Володимира Тетерського, підтримка громадянами електронної петиції за авторством депутата міськради Таїсії Василюк та тривалої роботи і висновків тимчасової депутатської комісії під головуванням Наталії Данилюк.

У перебігу громадських слухань було все: критика, гострі запитання і виступи, дискусії, особисті та колективні думки та пропозиції. Однак головним було те, що громада вже не хоче віддавати на відкуп муніципальним посадовцям прийняття важливих соціальних рішень, які зачіпають її інтереси , вчиться брати участь в організації слухань, самоврядувати на своїй території, реалізуючи власні права і повноваження надані їй законом.

У підсумку учасники громадських слухань прийняли рішення пропозицію адміністрації райлікарні закрити пологове відділення відхилити.

Остаточне рішення з приводу цього питання за депутатами, які невдовзі проведуть чергове пленарне засідання ради, принаймні, буде носити формальний характер. Адже сьогоднішній наказ представників громад, які їх обирали, має бути реалізовано.