Шрифти

 

Заготівля березового соку може виявитися фатальною для рослини, застерігають екологи. Через помилки людини стовбур уражає гниль, грибкові хвороби — і береза всихає.Добувати напій можна з дерев діаметром 20 сантиметрів і більше, і лише до середини квітня.
Отвір варто робити на висоті 30 — 40 сантиметрів від землі. Після закінчення збору соку варто вийняти трубочку чи пластинку, яку ви використовували, закрити дірку дерев’яним кілочком, а згодом замазати садовим варом або воском, щоб зменшити пошкодження дерева.
За незаконну заготівлю березового соку в лісових насадженнях порушників чекатиме покарання згідно зі ст. 70 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).
“За це передбачено штраф від 17 до 51 гривні. А за незаконну заготівлю березового соку в межах населеного пункту, на територіях парків, скверів, зелених зон штраф більший — від 170 до 510 гривень. Якщо насадженням завдано великої шкоди, то нараховують збитки за кожне дерево, сума залежить від його діаметру — 200 — 1000 гривень.
Працівники Державної екологічної інспекції, виявивши незаконне добування соку, повинні вилучити банки та заліпити дірки на деревах. А також подбати про притягнення порушників до відповідальності.

Популярні новини міста