Шрифти

Сьогодні, 6 березня, пройшла чергова сесія Радомишльської міської ради.

Депутати затвердили звіт про виконання бюджету за 2019 рік, внесли зміни по раніше встановлених податках і зборах, затвердили програму Програму рецидивної злочинності, прийняли рішення по 17 земельних питаннях, оприлюднили депутатські звернення та запити, гостро подискутували з приводу вивчення подальшої долі функціонування пологового відділення у райлікарні новоствореною депутатською комісією та у «різному» - під час депутатських запитів та звернень.


Основним питанням порядку денного сьогоднішнього пленарного засідання, без сумніву, був звіт про виконання бюджету міської ради за 2019 рік. Доповідач - начальник фінансового управління міської ради Олена Духніч аргументовано ознайомила депутатів з основними бюджетними показниками. У підсумку депутати затвердили виконання бюджету минулого року : по доходах у сумі – 219,6 млн грн, по видатках – 216,9 млн.грн.
Згодом гостра дискусія виникла під час обговорення проекту рішення про створення депутатської комісії по вивченню питання про закриття пологового відділення у районній лікарні. На запитання депутатів давала аргументовані відповіді головлікар Наталія Вітінська, пояснюючи причини  таких намірів.
Утім, градус соціальної напруги, який нині присутній скрізь – не тільки у суспільстві, а й у всіх політсилах на тлі виборчих президентських перегонів, у сесійному залі був досить високий.

Не очікуючи висновків новоствореної комісії депутати Василь Тужик, Людмила Туровець критично висловлювались щодо будь-яких скорочень у галузі медицини. Деякі  депутати стверджували, що у райлікарні не вистачає лікарів, константуючи, що  окремі з них не отримавши обіцяного житла, покидають район.

Звичайно, що проблема з наданням квартир  медперсоналу райлікарні настало не сьогодні і не вчора, вона була при пострадянській владі та  існує вже поспіль останніх  25 років. Виникла  не з вини сьогоднішньої міської влади. Адже останній 40-кв.будинок по вулиці Незалежності, у якому деякі лікарі тоді безкоштовно отримали квартири, був зданий в експлуатацію ще у 1994 році. З того часу у місті за кошти міського бюджету не побудовано жодної квартири.

То ж міський голова Володимир Тетерський роз’яснив теперішню позицію міської ради, що керівництво ради підтримало нещодавню пропозицію депутата обласної ради Миколи Григоровича щодо фінансування затрат на придбання житла для медперсоналу шляхом дольової участі у відповідній програмі Житомирської обласної ради. Утім, очільник громади зазначив, що облрада поки-що утримується від прийняття такого документу.
На фоні цієї ситуації була  цілком слушною інформація депутата Івана Пархомчука про те, що квартири у багатоповерхівках на вулиці І.Франко нині реалізують їх господарі, починаючи від 150 тис.грн.  Висновок напрошувався сам. Чи варто у  такому разі нам  очікувати обласної програми? Можливо, спираючись на свою власну, прийняту депутатами Програму, придбати декілька квартир та запросити до міста молодих фахівців. Такі кроки просто необхідні. Потреба у кадрах є. Це  також підтвердила у своєму виступі депутат Наталія Данилюк, наголосивши, що лікарні вкрай необхідні додаткові штатні одиниці лікарів педіатрів.
Подальше обговорення та прийняття цілої низки питань землевпорядкування проходило у спокійному руслі допоки дійшли до «різного».
У прикінцевий час перебігу сесії, як зазвичай, ряд депутатів озвучив свої депутатські запити, звернення, окремі думки та пропозиції, зокрема: КУЦЬКО
- депутат Олександр Куцько подав депутатський запит щодо створення безпечних умов пішохідного переходу для школярів по вулиці Карпенка біля школи №4. До такої пропозиції долучився також депутат Володимир Капранчук, аргументуючи тим, що до нього теж звернулися батьки школярів, які вимушені щоденно проводжати і зустрічати дітей молодшого віку на порозі школи у зв’язку з з низьким рівнем свідомості наших водіїв автотранспорту. Та запропонував підготувати звернення міської ради до керівництва облавтодору по даному питанню;

ТУЖИК

- голова депутатської фракції ВО «Батьківщина Василь Тужик у своєму зверненні  наполягав, зокрема, на проведенні колегії районної державної адміністрації та заслуховуванні звіту про роботу її голови Світлани Ковальчук, а також запропонував підготувати зверенння  ради до вищих посадовців держави щодо негайного проведення відрізку  аварійного покриття дороги Радомишль-Кочерів;

ТУРОВЕЦЬ

- депутат Людмила Туровець критично висловилася, за її словами, щодо неправомірності підписання міським головою Володимиром Тетерським звернення у підтримку Президента від імені міської ради.
Утім варто зазначити, що звернення, про яке йшла мова, було опубліковане у  багатьох ЗМІ. Його підписали усі голови міських і сільських громад області. У зазначеному документі йшлося про особисту ( персоніфіковану) підтримку головами громад ( а не громадами, чи радами) проведених Петром Порошенком низки реформ у країні, у тім числі децентралізації та прийняття Томосу;

ДАНИЛЮК
- депутат Наталія Данилюк наголосила на необхідності вирішення питання спорудження міських вбиралень у центральній частині міста. Варто зауважити, що наразі у місті немає жодної, яка б відповідала санітарним та будівельним нормам;
Щодо цього проблемного питання роз’яснив ситуацію перший заступник міського голови Олег Соболевський. Посадовець проінформував депутатів, що вже вирішено питання установки блочної вбиральні у районі дитячого майданчика біля бувшої швейної фабрики. З місцем установки другого модуля спецалісти ради поки-що не визначилися, але він буде побудований.
- заступник голови депутатської комісії з питань етики та місцевого самоврядування Володимир Капранчук звернувся до керівництва ради, депутатського корпусу, з проханням неухильно дотримуватися етики, толерантності, терпіння, поваги по відношенню один до одного під час дебатів, виступів депутатів, а також удержуватися від коментувань по змісту виступів у відповідності до Регламенту ради.

Привітавши жіноцтво з святом 8 Березня  головуючий  Володимир Тетерський закрив сесію  до наступного квітневого пленарного засідання.

 

Популярні новини міста