Шрифти

На підставі подання Державного підприємства «Радомишльське лісомисливське господарство» виконком Радомишльської міської ради рішенням № 260 надав дозвіл підприємству на проведення вибіркової санітарної рубки лісу.


Вирубку планують здійснити у межах лісового заказника місцевого значення “Радомишльський”, що знаходиться в Радомишльському лісництві та у межах лісового ботанічного заказника місцевого значення “Урочище Берви”, що знаходиться в Поташнянському лісництві в межах Радомишльської міської об’єднаної територіальної громади на площі 55.7 га загальною масою 3970 куб.м.

Нагадаємо, що слід розуміти під «санітарними рубками»?
Відповідно до ст. 84 Лісового кодексу, що має назву «Заходи щодо поліпшення якісного складу лісів» з метою поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей власники лісів та постійні лісокористувачі здійснюють лісогосподарські заходи (рубки догляду за лісом, санітарні рубки, лісовідновні рубки в деревостанах, що втрачають захисні, водоохоронні та інші корисні властивості, рубки, пов’язані з реконструкцією малоцінних молодняків і похідних деревостанів тощо).


Вимоги до здійснення лісогосподарських заходів у вигляді рубок формування і оздоровлення лісів (в тому числі санітарних рубок) визначені Санітарними правилами в лісах України, затверджених Постановою КМУ від 27.07.1995 №555 та Постановою КМУ «Про затвердження Правил поліпшення якісного стану лісів» від 12.05.2007 №724.


Таким чином, законодавство визначає санітарні рубки як лісогосподарські заходи, спрямовані на оздоровлення та захист лісів. Якщо мову вести про окремі види санітарних рубок – вибіркові та суцільні, то вибіркові санітарні рубки полягають у вилученні з насаджень сухостійних, усихаючих, сильно ослаблених, пошкоджених шкідниками, хворобами та внаслідок стихійних природних явищ і техногенних впливів окремих дерев або їх груп.

Натомість, суцільні санітарні рубки проводяться лісокористувачами шляхом вирубування одночасно всіх дерев насадження або його частини на площі 0,1 гектара і більше, пошкоджених шкідниками, хворобами та внаслідок стихійних природних явищ і техногенних впливів до ступеня втрати цими насадженнями біологічної стійкості.


При цьому, суцільні санітарні рубки проводяться у разі, коли інші санітарно-оздоровчі заходи не можуть оздоровити насадження, а проведення вибіркових санітарних рубок може призвести до зменшення повноти насаджень нижче допустимого рівня.


Підставою для їх проведення є матеріали лісовпорядкування, санітарного або лісопатологічного обстеження, а якщо це території природно-заповідного фонду (за винятком заказників та господарських зон національних природних і регіональних ландшафтних парків), то вони погоджуються з органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, обласною, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями.


Окрім того, санітарно-оздоровчі заходи проводяться на основі відповідних планів незалежно від віку лісонасаджень у лісах усіх груп і категорій захищеності (п.5 Санітарних правил).

Популярні новини міста